ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2016 року м. Житомир
справа № 806/1270/16
категорія 3.7.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Семенюк М.М.,
з участю секретаря судового засідання Лисайчука А.О.,
позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру №1841 Регіонального центру в Житомирській області Міністерства внутрішніх справ України про зобов`язання зареєструвати транспортний засіб,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить зобов'язати Територіальний сервісний центр № 1841 Регіонального центру в Житомирській області Міністерства внутрішніх справ України зареєструвати за ним транспортний засіб мотоцикл марки SHINERAY 2016 року випуску, рама LXYJCNL00G0264333, номер двигуна НОМЕР_1.
В обґрунтування позову зазначає, що йому було протиправно відмовлено Територіальним сервісним центром №1841 Регіонального центру в Житомирській області Міністерства внутрішніх справ України в реєстрації транспортного засобу, оскільки для проведення даної реєстрації ОСОБА_1 були надані всі документи, передбаченні чинним законодавством.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача, просив в задоволенні позовних вимог відмовити з підстав, викладених в письмових запереченнях на позов (а.с. 19-23), опираючись на те, що державна реєстрація транспортного засобу може бути здійснена за наявності сертифікату відповідності виданого УкрСЕПРО до 01.01.2016 року.
Проаналізувавши дослідженні докази суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи слідує, що ОСОБА_1 звернувся до Територіального сервісного центру №1841 Регіонального центру в Житомирській області Міністерства внутрішніх справ України (далі - ТСЦ № 1841) з заявою від 31.05.2016 року про реєстрацію нового транспортного засобу - мотоцикл марки SHINERAY 2016 року випуску, рама LXYJCNL00G0264333, номер двигуна НОМЕР_1.
За результатами розгляду даної заяви ТСЦ № 1841 листом № 870 від 08.06.2016 року (а.с. 7-8) надав відповідь, якою фактично відмовив в реєстрації, посилаючись на те, що в наданих позивачем документах відсутній належний сертифікат.
Підпунктом 1 пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.06.2011 року № 738 "Деякі питання сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання" (далі - Постанова) установлено, що пропуск колісного транспортного засобу, який підлягає державній реєстрації в Державній автомобільній інспекції (далі - транспортний засіб), предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені на транспортному засобі та/або використані для його оснащення (далі - обладнання), на митну територію України з метою вільного обігу, а також перша державна реєстрація транспортного засобу, введення в обіг обладнання здійснюється за наявності сертифіката відповідності, виданого згідно з порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання.
Порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання, затвердженим Наказом Міністерством інфраструктури України від 17.08.2012 № 521 (далі - Порядок), а саме пп. 1.3 п. 3 передбачено, що на кожен новий КТЗ або партію обладнання, які відповідають вимогам єдиних технічних приписів, але відповідність типу яких не підтверджена сертифікатом типу транспортного засобу або обладнання, а також на КТЗ, що були у користуванні, сертифікат відповідності видають уповноважені органи або органи із сертифікації, акредитовані відповідно до законодавства, призначені Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за поданням Міністерства інфраструктури України.
Як вбачається з відповіді ТСЦ № 1841, та не заперечувалось в судовому засіданні представником відповідача, ОСОБА_1 для реєстрації транспортного засобу були подані документи, передбачені абз. 1 п. 8 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388, а саме: документи, що підтверджують правомірність придбання мотоцикла (а.с.9-11, 13-15) та сертифікат відповідності ВГ № 623707 від 20.04.2016 року, який видано ТОВ Торговий дім "Сат" в державній системі сертифікації УкрСЕПРО і який діє до 19.04.2017 року (а.с. 12).
Необхідно зазначити, що правомірність придбання ОСОБА_1 транспортного засобу відповідачем не заперечувалась.
Проте, щодо наданого до документів сертифікату відповідності, представник відповідача в судовому засіданні зазначив, що Мінінфраструктури встановлено перелік органів із сертифікації, до яких не входить ТОВ Торговий дім "Сат", що з 01.01.2016 року старий порядок сертифікації транспортних засобів, їх складових та приладдя в державній системі сертифікації припинився і здійснюється за новими правилами, а сертифікати відповідності на нові транспортні засоби, які були видані в Українській державній системі сертифікації продукції - УкрСЕПРО до 01.01.2016 року залишаються чинними до закінчення терміну їх дії. Тобто для проведення державної реєстрації ОСОБА_1 необхідно подати сертифікат УкрСЕПРО, який виданий до 01.01.2016 року.
Суд не приймає до уваги дані твердження відповідача виходячи з наступного.
Відповідно до абз.3 підпункту 3 Постанови, в редакції, яка діє з 03.04.2016 року, уповноваженими органами або органами із сертифікації, акредитованими відповідно до законодавства, призначеними Міністерством інфраструктури (до 03.04.2016 року - Міністерством економічного розвитку і торгівлі за поданням Міністерства інфраструктури), на кожний новий транспортний засіб або партію обладнання, які відповідають вимогам єдиних технічних приписів, але відповідність типу яких не підтверджена сертифікатом типу транспортного засобу або обладнання, а також на ті, що були у користуванні.
Тобто твердження відповідача, що дійсними до закінчення терміну дії є лише сертифікати, видані в Українській державній системі сертифікації продукції до 01.01.2016 року нічим не підтверджується.
Згідно п. 2 Постанови, в редакції, що діє з 03.03.2016 року, Міністерству інфраструктури за погодженням з Міністерством фінансів, Міністерством внутрішніх справ належить затвердити у шестимісячний строк порядок затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання і порядок ведення реєстру сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання і виданих виробниками сертифікатів відповідності транспортних засобів або обладнання.
При цьому представником відповідача в судовому засіданні не було надано доказів, які б вказували на розроблення та затвердження нового порядку ведення реєстру сертифікатів. На даний час є чинним Порядок.
Ніяких доказів того, що сертифікат відповідності ВГ № 623707 від 20.04.2016 року, який видано ТОВ Торговий дім "Сат", не є чинним, відповідачем не надано.
Враховуючи наведене, суд вважає, що відповідачем не доведено правомірності прийнятого рішення (відмови в реєстрації транспортного засобу), а тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Враховуючи задоволення позову та приписи ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" позивачу належить присудити понесені ним судові витрати у розмірі 551,21 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд
постановив:
Позов задовольнити.
Зобов'язати Територіальний сервісний центр №1841 Регіонального центру в Житомирській області Міністерства внутрішніх справ України зареєструвати за ОСОБА_1 мотоцикл марки SHINERAY 2016 року випуску, модель XY250GY-6B, номер рами LXYJCNL00G0264333, номер двигуна НОМЕР_1 в порядку, передбаченому Постановою КМ України від 07.09.1998 року № 1388 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів".
Присудити ОСОБА_1 понесені ним судові витрати у розмірі 551,21 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Територіального сервісного центру №1841 Регіонального центру в Житомирській області Міністерства внутрішніх справ України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження, якщо апеляційної скарги не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.М. Семенюк
Повний текст постанови виготовлено: 05 серпня 2016 р.