Справа № 2-170/2009 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27лютого 2009 року Гуляйпільський райсуд Запорізької області
В складі:головуючого-судді Чемолосової С.П.
При секретарі: Прістенській Н.М.
Розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Гуляйполе цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в сумі 2125 грн. 14 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про повернення коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченимсім'ям в сумі 2125грн. 14коп. в зв'язку з тим, що відповідачці згідно поданоїзаявивід 07.02.2008року № 127до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».
Державна соціальна допомога призначається малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України та мають середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму сім'ї. Соціальна допомога виплачується у грошовій формі.
Згідно довідки про склад сім'ї від 13.02.2008 р. № 1236, сім'я складається із трьох осіб: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження - співмешканець, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження - заявниця, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження - донька.
Відповідно до поданої декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України 22.07.2003 року № 204, доходом сім'ї за період з 01.08.2007 по 21.01.2008 року була допомога по вагітності та пологах ОСОБА_1 у розмірі 409 грн.12 коп. ОСОБА_2 доходів не мав, що підтверджено записом у декларації. Для непрацюючих осіб обов'язкове подання копії трудової книжки, яка була надана заявницею.
Згідно пункту 13 Порядку, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але цей розмір не може перевищувати 75 % прожиткового мінімуму для сім'ї.
Оскільки, на момент звернення за призначенням допомоги, працездатні члени сім'ї не працювали протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги, право на допомогу, згідно п.10 Порядку, визначалося районною комісією на підставі акта обстеження.
На підставі поданих документів, спеціалістами Управління був проведений розрахунок допомоги, визначено розмір соціальної допомоги, який становить з 01.02.2008 по 31.07.2008р. - 354 грн. 19 коп. та відповідно до п. 9 Порядку, 03.03.2008 р. прийняте відповідне рішення про призначення допомоги.
Заявниця у заяві про призначення допомоги дала згоду на збір інформації про сім'ю, власність, доходи, майно, та про те, що наведені нею відомості будуть перевірені згідно з законодавством України, що підтверджується її підписом у заяві.
2.
З метою перевірки цільового використання бюджетних асигнувань, а також для перевірки достовірності та повноти інформації, справу відповідачки у грудні 2007року було передано на перевірку до відділу контролю.
При перевірці інформації про доходи громадян Управління користується усіма офіційними джерелами, у тому числі інформацією державної податкової інспекції. Тому згідно інформації ДПІ від 24.09.2008 № 14 було вставнолено, що ОСОБА_2 отримував доходи у відділі культури і туризму Гуляйпільської райдержадміністрації, ТОВ «Основа-Агро», ТОВ «Лілія», ТОВ «БК «Технобуд».
Управлінням були направлені запити до організацій про доходи ОСОБА_2 На підставі довідок, наданих організаціями виявлено, що ОСОБА_2 нарахована заробітна плата у районному будинку культури за період з 01.11.2007 по 31.01.2008 р. у розмірі 592 грн. 80 коп., у ТОВ “Основа-Агро” за період з 01.08.2007 по 31.01.2008 у розмірі 598 грн. 32 коп., у ТОВ “Лілія” за період з 01.08.2007 по 31.01.2008 р. у розмірі 1222 грн., у ТОВ “БК “Технобуд” за період з 01.10.2007 по 31.01.2008 р. у розмірі 279 грн.
Згідно п. 5.1 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї, до сукупного доходу сімей входить нарахована заробітна плата.
По закінченню перевірки спеціалістами оформлено акт від 20.11.2008 року.
Згідно п. 28 Порядку передбачено, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи, що вплинули на визначення розміру соціальної допомоги або на право призначення допомоги, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, Управлінням визначається обсяг переплачених коштів та встановлюється термін їх повернення. Саме невірна інформація про доходи ОСОБА_2, подана заявницею, вплинула на визначення права на призначення соціальної допомоги.
За результатами перевірки, спеціалістами Управління проведений перерахунок розміру допомоги з урахуванням відомостей про заробітну плату ОСОБА_2 та визначено суму переплачених коштів, яка склала 2125 грн. 14 коп.
Шляхом досудового врегулювання спору, відповідачці було направлене повідомлення від 21.11.2008року № 17-06/1506про відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. Але належна сума заявницею не відшкодована.
Тому позивач прохає стягнути з відповідачки кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у сумі 2125грн. 14коп. державне мито в сумі 51 грн. та затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30грн.
В судовому засіданні представник позивача на задоволенні заявлених позовних вимог наполягає.
Відповідачка в судовому засіданні позов визнала в повному обсязі, суду пояснила, що переплачені кошти не повернула, у зв'язку із скрутним матеріальним становищем.
Суд, вислухавши сторін, вивчивши матеріали справи приходить до слідуючого: в судовому засіданні встановлено, що відповідачці згідно поданоїзаявивід 07.02.2008року № 127 до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченимсім'ям, згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».
Згідно ст. ст. 5, 6 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченимсім'ям» та з урахуванням доходів членів сім'ї, які відповідачка надала управлінню праці та соціального захисту населеня, їй була призначена соціальна допомога: за заявою від 07.02.2008 рішенням від 03.03.2008 року призначено з 01.02.2008 року по 31.07.2008 року включно у розмірі 354 грн. 19 коп. щомісячно.
З метою перевірки цільового використання бюджетних асигнувань, а також для перевірки достовірності та повноти інформації, справу відповідачки було передано на перевірку до відділу контролю.
Перевірка здійснюється відповідно до Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню
3.
субсидій та адресної соціальної допомоги та Положення про головного державного соціального інспектора.
В ході перевірки Управлінням направлено запит до Державної податкової інспекції у Гуляйпільському районі про наявність доходів членів сім'їзаявниці.
Тому згідно інформації ДПІ від 24.09.2008 № 14 було вставнолено, що ОСОБА_2 отримував доходи у відділі культури і туризму Гуляйпільської райдержадміністрації, ТОВ «Основа-Агро», ТОВ «Лілія», ТОВ «БК «Технобуд».
Управлінням були направлені запити до організацій про доходи ОСОБА_2 На підставі довідок, наданих організаціями виявлено, що ОСОБА_2 нарахована заробітна плата у районному будинку культури за період з 01.11.2007 по 31.01.2008 р. у розмірі 592 грн. 80 коп., у ТОВ “Основа-Агро” за період з 01.08.2007 по 31.01.2008 у розмірі 598 грн. 32 коп., у ТОВ “Лілія” за період з 01.08.2007 по 31.01.2008 р. у розмірі 1222 грн., у ТОВ “БК “Технобуд” за період з 01.10.2007 по 31.01.2008 р. у розмірі 279 грн.
Отже з урахуванням доходів чоловіка, який входить до складу сім'ї, спеціалістами визначено середньомісячний сукупний дохід сім'ї та проведено перерахунок розміру соціальної допомоги.
Із вищезазначеного випливає, що недостовірні відомості подані відповідачкою вплинули на визначення розміру соціальної допомоги.
По закінченню перевірки спеціалістами оформлено акт від 20.11.2008року.
З урахуванням отриманих відомостей про доходи сім'ї, спеціалістами проведено перерахунок середньомісячного сукупного доходу для призначення соціальної допомоги, згідно п. 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, п. 25, п.28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. А тому загальний розмір переплаченої допомоги з урахуванням відомостей про заробітну плату ОСОБА_2 становить 2125 грн. 14 коп.
Шляхом досудового врегулювання спору, відповідачці було направлене повідомлення від 21.11.2008року № 17-06/1506про відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. Належна сума заявницею не відшкодована.
Тому на підставі вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідачки на користь управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації необхідно стягнути 2125 грн. 14 коп. в рахунок відшкодування надміру виплачених коштів, 51 грн. в доход держави - держмито, 30 грн. - затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст.10, 60, 88, 212-215, ЦПК України, ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”, п. 2, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 18, 19, 20, 25, 27, 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України вд 27.12.2001 року № 1751 із змінами та доповненнями, п. 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, Положенням про головного державного інспектора, затвердженого ПКМ України від 25.08.2004 року № 1098 із змінами та доповненнями, ст. 1166 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації виплачені надміру кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з 01.02.2008 року по 31.07.2008 року у розмірі 2125 грн. 14 коп. на р/р 31111115700101 МФО 813015 ГУДКУ м. Запоріжжя, одержувач: код ОКПО 34676890 Державний бюджет Гуляйпільського району
4.
24060300 призначення платежу: повернення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
Стягнути з ОСОБА_1 державне мито в доход держави в сумі 51 грн., а також 30 грн. - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на р/р 31215259700101 одержувач Державний бюджет Гуляйпільського району 22050000 код ЄДРПОУ 34676890 банк одержувача ГУДКУ в Запорізькій області МФО 813015.
З мотивувальною частиною рішення сторони можуть ознайомитися 04.03.2009 року.
На рішення суду може бути подана апеляція до Апеляційного суду Запорізької області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Апеляційного суду Запорізької області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: