Справа № 815/3817/16
УХВАЛА
04 серпня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Кравченко М.М., вивчивши матеріали адміністративного позову Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області до Роздільнянської районної ради Одеської області про визнання рішення від 25.12.2015 року і висновків та рекомендацій від 14.07.2016 року незаконними, зобовязання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про визнання дій протиправними, визнання протиправною та скасування постанови від 12.07.2016 року.
Одночасно з адміністративним позовом позивач звернувся до суду з клопотанням про забезпечення позову.
Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.7 ст.9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Розглянувши позовну заяву та клопотання про забезпечення позову, суд дійшов висновку, що вони належить до залишення без руху з наступних підстав.
В своєму адміністративному позові позивач просить суд: визнати незаконним Рішення № 122-VІІ «Про внесення змін та доповнень до рішення Роздільнянської районної ради 7-ї сесії від 25 грудня 2015 року № 29-VII «Про районний бюджет Роздільнянського району на 2016 рік», прийнятого Роздільнянською районною радою Одеської області і Висновки та рекомендації Постійної комісії Роздільнянської районної ради з бюджету, банківської діяльності, фінансово-економічних питань та питань регуляторної політики від 14 липня 2016 року; зобовязати Роздільнянську районну раду повторно розглянути і прийняти рішення про внесення змін та доповнень до рішення Роздільнянської районної ради 7-ї сесії від 25 грудня 2015 року № 29-VII «Про районний бюджет Роздільнянського району на 2016 рік» з дотриманнями вимог Бюджетного кодексу України, на протязі одного місяця, з дня набрання судового рішення законної сили.
Суд встановив, що позивач до поданого адміністративного позову надав квитанцію № 1932 від 02.08.2016 року про сплату судового збору у розмірі 2756,00 грн.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано субєктом владних повноважень встановлюється ставка судового збору у сумі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень встановлюється ставка судового збору у сумі 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Згідно з ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру; у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Також, відповідно до пп.6 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлюється ставка судового збору у сумі 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 01 січня 2016 року мінімальна заробітна плата становить 1378,00 грн.
Таким чином, суд вважає за необхідне позивачу доплатити судовий збір відповідно до позовних вимог та клопотання про забезпечення адміністративного позову. Зазначені документи про сплату судового збору також надати до суду.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень
Згідно з ч.1 ст.6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень, зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії, зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій, стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю, виконання зупиненої чи невчиненої дії, встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень, примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Однак, з огляду на зміст адміністративного позову та доданих до нього документів суду не зрозуміло в чому полягає порушення прав саме позивача.
Тобто, суд вважає за необхідне в позовній заяві вказати та обґрунтувати в чому полягає порушення прав саме позивача. На підтвердження вказаних обставин надати відповідні докази.
Також, суд вважає за необхідне позивачу конкретизувати позовні вимоги та привести їх у відповідність до ст.105 КАС України.
Крім того, зі змісту позову не зрозуміло коли позивач дізнався про його порушене право.
Згідно з ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Таким чином, суд вважає за необхідне позивачу в адміністративному позові вказати та обґрунтувати коли він дізнався про його порушене право. На підтвердження вказаних обставин надати відповідні докази.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень; суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Зазначені недоліки необхідно усунути шляхом подання до суду уточнень до адміністративного позову з відповідними додатками, а також з доказами їх надіслання відповідачу.
Згідно з ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позов та клопотання про забезпечення адміністративного позову повинні бути залишені без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.3, 9, 87, 99, 105, 106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву та клопотання про забезпечення адміністративного позову без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви та клопотання про забезпечення адміністративного позову 5 днів з моменту отримання копії даної ухвали позивачем. В іншому випадку адміністративний позов та клопотання про забезпечення адміністративного позову будуть визнані неподаними та повернуті позивачеві.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.185, 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.254 КАС України.
СуддяМ.М. Кравченко