Постанова № 59448192, 09.06.2016, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.06.2016
Номер справи
814/588/16
Номер документу
59448192
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 червня 2016 р. Справа № 814/588/16

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Біоносенко В.В., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомМіністерства економічного розвитку і торгівлі України, доПриватного підприємства "Південь-Кольорметресурси", прозобов'язання вчинити певні дії, В С Т А Н О В И В:

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України звернулося до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства "Південь-Кольорметресурси" про продовження дії спеціальної санкції.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено ст. 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", а саме, що виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності.

09.07.15 позивачем було застосовані до відповідача спеціальні санкції - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності. Відповідно до повідомлень ДФС України, ПП "Південь-Кольорметресурси" порушення, за які до нього були застосовані санкції, не усунув, відомостей про погашення простроченої дебіторської заборгованості не надав, більш того взагалі відсутній за місцезнаходженням.

Представники позивача та третьої особи надали суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся завчасно та належним чином, однак конверт повернувся на адресу суду з відміткою поштового зв'язку «за зазначеною адресою не проживає».

В силу ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.

Крім того, відповідно до положень ч.1 ст.18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

А тому, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Згідно з ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на викладене, суд вважає можливим розглянути дану справу у порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Дослідив матеріали справи у їх сукупності, оцінивши інші докази, які є у справі, суд приходить до переконання, що заявлений адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних мотивів.

ПП "Південь-Кольорметресурси" зареєстровано в якості юридичної особи виконкомом Миколаївської міської ради 06.05.09. Основним видом діяльності ПП "Південь-Кольорметресурси" є оптова торгівля металами та металевими рудами, оптова торгівя відходами та брухтом та ін. Відповідно до Єдиного державного реєстру місцезнаходженням ПП "Південь-Кольорметресурси" м. Миколаїв, вул. Чапаєва, 30\1, а на обліку перебуває у ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва.

09.01.15 ПАТ "Енергобанк" повідомив ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва, що ПП "Південь-Кольорметресурси" порушив законодавчо встановлені розрахунки за експортним контрактом №05/04-R від 05.04.13.

09.07.15 Міністерством економічного розвитку і торгівлі України видано наказ №741 "Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України", яким за порушення, пов'язані з Законом України "Про зовнішньоекономічної діяльності", що встановлюють порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті, до ПП "Південь-Кольорметресурси" застосовані спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

З метою отримання інформації щодо доцільності подовження дії спеціальної санкції, застосованої до компанії-нерезидента ПП "Південь-Кольорметресурси", Міністерство економічного розвитку і торгівлі України листом від 30.10.15№4102-10/36104-03 звернулось до Державної фіскальної служби України, як ініціатора застосування даної санкції.

Листом від 10.12.15 №28272/99-99-22-05-02-16 Державна фіскальна служба України повідомила, що ПП "Південь-Кольорметресурси" за місцем знаходження відсутній, податкову звітність не подає протягом 2014-2015 років, здійснити перевірку підприємства та підтвердити погашення дебиторської заборгованості за експортним контрактом неможливо, а тому за доцільне буде подовжити дію спеціальної санкції, застосованої до відповідача.

Станом на день вирішення спору доказів усунення порушень вимог статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" відповідачем до суду не надано.

Відповідно до частини першої статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що за порушення цього або пов'язаних з ним законів України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності можуть бути застосовані такі спеціальні санкції: накладення штрафів у випадках несвоєчасного виконання або невиконання суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктами господарської діяльності своїх обов'язків згідно з цим або пов'язаних з ним законів України. Розмір таких штрафів визначається відповідними положеннями законів України та/або рішеннями судових органів України; застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування у випадках порушення такими суб'єктами цього Закону та/або пов'язаних з ним законів України, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій; тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності у випадках порушення цього Закону або пов'язаних з ним законів України, проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

Частина друга статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" визначає, що санкції, зазначені у цій статті, застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів доходів і зборів та контрольно-ревізійної служб, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та Національного банку України або за рішенням суду.

Санкції, зазначені у цій статті, можуть бути застосовані до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.

Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №459, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини шостої статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або пов'язаних з ним законів України, але не більше трьох місяців з дати винесення відповідного рішення центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики. Після тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності або іноземні суб'єкти господарської діяльності переводяться центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики на індивідуальний режим ліцензування.

Частина сьома статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" передбачає, що подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності здійснюється виключно за рішенням суду.

Згідно з частиною восьмою статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" для подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики на підставі інформації ініціатора застосування даної санкції звертається з позовною заявою до суду.

Відповідно до абзацу другого пункту 4.9 Положення про порядок застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", затвердженого наказом Міністерства економіки України від 17 квітня 2000 року №52, на підставі отриманих матеріалів (у разі, якщо допущені порушення законодавства України не усунуто й виникає доцільність подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності) відділ контролю за зовнішньоекономічною діяльністю разом із відділом правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності та/або відділом правового захисту інтересів Міністерства в судових та інших органах готують відповідну позовну заяву до суду.

Відповідно до частини дев'ятої статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" при прийнятті рішення щодо подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суд зазначає термін, на який подовжено дію цієї санкції.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Міністерства економічного розвитку і торгівлі України є доведеними, підтверджуються матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Продовжити дію спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, яка застосована наказом Мінекономрозвитку від 09.07.2015 №741 до Приватного підприємства "Південь-Кольорметресурси", на термін до усунення ПП "Південь-Кольорметресурси" порушення ст. 1, 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" або до застосування практичних заходів, що гарантують усунення порушень ст. 1, 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті".

3. Апеляційна скарга на цю постанову може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання у повному обсязі.

Суддя В. В. Біоносенко