Постанова № 59415840, 02.08.2016, Одеський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
02.08.2016
Номер справи
916/509/16
Номер документу
59415840
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

__________________

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" серпня 2016 р.Справа № 916/509/16Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Петрова М.С.

суддів: Разюк Г.П., Колоколова С.І.

при секретарі судового засідання: Полінецькій В.С

за участю представників сторін:

від позивача за первісним позовом:

-ОСОБА_1, довіреність № 02.2-20/19, дата видачі : 10.06.16( в судових засіданнях від 23.06.16 та 02.08.16р.);

-ОСОБА_2, довіреність № 02.2-20/18, дата видачі : 10.06.16 ( в судовому засіданні від 07.07.16р.);

від відповідача за первісним позовом: ОСОБА_3, довіреність № б/н, дата видачі : 22.03.16;

від третьої особи: ОСОБА_4, довіреність №1596/юр, дата видачі : 07.09.15

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Виконавчого комітету Одеської міської ради

на рішення господарського суду Одеської області від 16.05.2016р.

по справі № 916/509/16

за позовом Виконавчого комітету Одеської міської ради

до Публічного акціонерного товариства „Туристично-виробнича фірма „Чорне-море

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Управління капітального будівництва Одеської міської ради

про стягнення 3 103 147,31грн.

та за зустрічним позовом Публічного акціонерного товариства „Туристично-виробнича фірма „Чорне-море

до Виконавчого комітету Одеської міської ради

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Управління капітального будівництва Одеської міської ради

про внесення змін до умов договору

В С Т А Н О В И В :

02.03.2016р. Виконавчий комітет Одеської міської ради звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства "Туристично-виробнича фірма "Чорне море" ( далі по тексту ПАТ ТВФ „Чорне море) про стягнення заборгованості в сумі 3 103 147,31 грн., яка складається з основного боргу в розмірі 1 665 109 грн., 3% річних в сумі 102620,89 грн., інфляційних втрат в розмірі 1 335 471,42 грн., нарахованих за період з 11.02.14 р. по 01.03.16 р. за прострочення оплати основного боргу, а також витрат по сплаті судового збору у сумі 46 547,21 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує не виконанням ПАТ ТВФ „Чорне море прийнятих на себе зобовязань відповідно до умов укладеного між сторонами договору пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Одеси № 385/кс від 26.07.2007р., зокрема несплатою відповідачем пайового внеску.

10.05.2016р. ПАТ ТВФ „Чорне море звернулось до господарського суду Одеської області із зустрічною позовною заявою до Виконавчого комітету Одеської міської ради, в якій просило суд внести зміни до п. 3.2. Договору пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Одеси, укладеного між Виконавчим комітетом Одеської міської ради та ПАТ ТВФ „Чорне море, затвердженого рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради №877 від 26.07.2007р., та викласти його у наступній редакції: „3.2. Перерахувати пайову участь у розмірі 589 078,49 грн.(без ПДВ) на рахунок Управління капітального будівництва Одеської міської ради протягом трьох місяців з дати набрання законної сили рішення господарського суду у справі №916/509/16.

Обґрунтовуючи свої зустрічні позовні вимоги ПАТ ТВФ „Чорне море зазначає про необхідність та обовязковість внесення змін до договору пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Одеси №385/кс від 26.07.2007р. у звязку з імперативними нормами Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності, яким встановлено необхідність приведення у відповідність до вимог цього Закону раніше укладених договорів про сплату пайової участі замовником будівництва щодо визначення зобовязання забудовника у грошовій формі.

За зустрічним позовом порушено провадження у справі ухвалою суду від 11.05.2016 р. і його розгляд обєднано для спільного розгляду з первісним позовом.

Рішенням господарського суду Одеської області від 16.05.2016р. (суддя Дяченко Т.Г.) відмовлено в задоволенні первісного позову Виконавчого комітету Одеської міської ради до ПАТ ТВФ „Чорне море про стягнення заборгованості за договором пайової участі у розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста у розмірі 3 103 147,31 грн. з огляду на відсутність правових підстав, так як цей договір пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктура м. Одеси №385/кс від 26.07.2007р. не відповідає вимогам чинного законодавства, а саме ст. 40 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності і відповідно до п. 7 розділу V „Прикінцеві положення цього Закону не було приведено у відповідність із цим Законом, оскільки зазначений договір передбачав сплату пайової участі відповідачем, як замовником будівництва в обсягах інших, ніж визначено Законом. Крім того, суд 1 інстанції відмовляючи у позові Виконкому Одеської міської ради, з врахуванням положень Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності послався на невідповідність його позовних вимог положенням п.6 ч.1 ст.3 ЦК України щодо справедливості, добросовісності та розумності.

Крім того, оскільки позовні вимоги щодо стягнення 3% річних та інфляційних втрат є похідними від вимог про стягнення суми основного боргу, то у задоволенні цих вимог судом 1 інстанції також відмовлено.

Суд 1 інстанції також відмовив і у задоволенні зустрічного позову ПАТ ТВФ „Чорне море до Виконавчого комітету Одеської міської ради про внесення змін до умов договору, оскільки дія договору пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктура м. Одеси №385/кс від 26.07.2007р. припинена з 10.02.2014р., а відповідно із цим неможливо вносити зміни у договір, який є припиненим.

Не погоджуючись з рішенням місцевого господарського суду, Виконавчий комітет Одеської міської ради через господарський суд Одеської області звернувся до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду Одеської області від 16.15.2016р. в частині відмови у задоволенні первісного позову Виконавчого комітету Одеської міської ради до ПАТ ТВФ „Чорне море про стягнення 3103147,31 грн. та прийняти нове, яким первісний позов задовольнити повністю, в іншій частині рішення залишити без змін, оскільки вказане рішення прийнято з порушенням норм матеріального права та неповним зясуванням обставин, що мають істотне значення для розгляду справи.

На думку скаржника, висновок суду 1 інстанції щодо необґрунтованості позовних вимог виконавчого комітету ОМР щодо стягнення заборгованості за договором пайової участі у звязку із невідповідністю договору пайової участі приписам Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» є безпідставним, оскільки даний договір в установленому законом порядку не визнано недійсним та не розірвано. Відповідач всупереч положенням п. 7 розділу V Прикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у період дії договору пайової участі не звертався до позивача із вимогою щодо внесення змін до вказаного договору у відповідності до ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а тому погодився на виконання умов договору в редакції, яка діяла до набрання чинності цього закону і повинен виконувати його умови в цій редакції.

Скаржник також вважає, що висновок суду 1 інстанції про невідповідність розміру пайової участі відповідача положенням ч.6 ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», яка передбачає граничний розмір пайової участі не більше 10% загальної кошторисної вартості будівництва обєкта для нежитлових будівель та споруд, є безпідставним, оскільки суд 1 інстанції не дослідив проектно-кошторисну документацію і не визначив вартість будівництва. При цьому скаржник зауважує на тому, що відповідно із вищезазначеним законом розрахунок розміру пайової участі може здійснювати тільки уповноважена комісія міської ради.

Відповідач за первісним позовом у відзиві на апеляційну скаргу просив залишити її без задоволення, а рішення місцевого господарського суду без змін, вважаючи його обґрунтованим та таким, що відповідає наявним матеріалам справи і чинному законодавству.

Управління капітального будівництва Одеської міської ради відзив на апеляційну скаргу не надало, але його представник в судовому засіданні підтримав доводи апеляційної скарги Одеської міськради.

Дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, вислухавши пояснення представників сторін та третьої особи перевіривши правильність юридичної оцінки судом першої інстанції встановлених фактичних обставин справи і застосування норм матеріального та процесуального права, судова колегія приходить до наступного.

Як вбачається з матеріалів справи Рішенням Одеської міської ради від 28.04.2000 року № 972-ХХІІІ Відкритому акціонерному товариству туристично-виробничій фірмі „Чорне море, на теперішній час - Публічне акціонерне товариство туристично-виробнича фірма „Чорне море (далі - ПАТ ТВФ „Чорне море) надано в оренду терміном до 50 років земельну ділянку, площею 3 417 кв.м., розташовану за адресою: м. Одеса, вул. Рішельєвська, 59, для експлуатації та обслуговування готельного комплексу.

20.12.2001р. на підставі ст.ст. 3, 10 Земельного кодексу України, Закону України „Про оренду землі та рішення Одеської міської ради №972-ХХІП від 28.04.2000р. між Одеською міською радою (Орендодавець) та АТ ТВФ „Чорне море (Орендар) був укладений договір на право тимчасового користування землею, на умовах оренди, який посвідчений приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_5, рег. № 13036 та зареєстрований в книзі записів договорів на право тимчасового користування землею (у тому числі на умовах оренди) 10.01.2002 р. за №527/30.

Пунктом 1.1 договору передбачено, що Орендодавець, на підставі ст.ст. 3. 10 Земельного кодексу України, Закону України „Про оренду землі та рішення Одеської міської ради №972-ХХШ від 28.04.2000р. та рішення №2718-ХХШ від 15.10.2001р. надає, а Орендар приймає у строкове, платне володіння та користування земельну ділянку, загальною площею 3417 кв.м. яка знаходиться у м. Одесі, Приморському районі, по вулиці Рішельєвська, 59. Відповідно до п. 1.2 договору, земельна ділянка надана у володіння і користування Орендаря терміном на 50 років (до 28.04.2050р.), з метою експлуатації та обслуговування готельного комплексу.

На підставі рішення Одеської міської ради №2692-VІ від 21.12.2012р., 16.07.2013р. між Одеською міською радою (Орендодавець) та АТ ТВФ Чорне море (Орендар) був укладений договір про внесення змін до договору на право тимчасового користування землею, на умовах оренди. Зазначеним договором було внесено зміни до вказаного договору та викладено його назву, як „Договір оренди землі. Відповідний договір було посвідчено приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу та зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 16.08.2013 р. за № 598.

Умовами пункту 1.1 договору передбачено, що Орендодавець передає а Орендар приймає у строкове, платне володіння, користування земельну ділянку, загальною площею 3417 кв.м., що знаходиться у місті Одесі, Приморському районі, вул. Рішельєвська, 59. Договір укладено терміном до 28 квітня 2050 року для експлуатації та обслуговування готельного комплексу (п.3.1 договору).

Згідно з п. 8.1 розділу 8 зазначеного договору встановлені обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки, зокрема: заборона провадження окремих видів діяльності (заборона будівництва та реконструкції об'єкта без відповідного дозволу згідно з діючим законодавством - діє на всю площу земельної ділянки, заборона будівництва без містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки з урахуванням планувальних рішень району - діє на всю площу земельної ділянки; заборона будівництва в зоні дії сервітутів - діє на частину земельної ділянки).

26.07.2007р. Виконавчим комітетом Одеської міської ради було прийнято рішення №877 „Про надання дозволу відкритому акціонерному товариству з обмеженою відповідальністю туристично-виробничій фірмі „Чорне море на проектування та реконструкцію будівель по вул. Рішельєвській, 57 для розміщення торгового комплексу і допоміжних приміщень готелю „Чорне море за адресою: м. Одеса, вул. Рішельєвська, 59.

Відповідно до п. 3 вказаного Рішення затверджено Договір пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Одеси, укладений між виконавчим комітетом Одеської міської ради (Виконком) та ВАТ ТВФ „Чорне море (Забудовник). Даний договір зареєстровано в Управлінні капітального будівництва Одеської міської ради від 26.07.2007 р. за № 385/кс.

Пунктом 1.1 Договору встановлено, що предметом даного договору є надання Замовникові від імені Виконкому права забудови земельної ділянки, за адресою: м. Одеса, вул. Решельєвська, 59, строком до І кварталу 2010р., для здійснення реконструкції будівель для розміщення торгівельного комплексу та допоміжних приміщень готелю „Чорне море, а також комплексного благоустрою прилеглої території та внесення Забудовником пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Одеси (Пайова участь). Надання права забудови земельної ділянки здійснюється відповідно до рішення Виконкому від 26.07.2007р. №877 (п.1.2 договору).

Відповідно до п.3.2 Договору, Забудовник зобовязаний протягом двох місяців після прийняття Одеською міською радою рішення про відведення земельної ділянки для реконструкції будівель для розміщення торгівельного комплексу та допоміжних приміщень готелю „Чорне море за адресою: м. Одеса, вул.. Рішельєвська, 59, перерахувати Пайову участь у розмірі 1665109 грн. (без ПДВ) на рахунок капітального будівництва Одеської міської ради №37182033001148, відкритого в Управлінні Державного Казначейства у м.Одеса Головне Управління Державного казначейства України в Одеській області, МФО 828011, код ОКПО 04056902.

Зазначений розмір Пайового внеску встановлений на підставі Протоколу засідання комісії з визначення розміру залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Одеси від 12.07.2007р. №20.

Відповідне рішення щодо відведення земельної ділянки для реконструкції будівель для розміщення торгівельного комплексу та допоміжних приміщень готелю «Чорне море» Одеською міською радою не приймалось, оскільки реконструкція будівель для розміщення торгівельного комплексу та допоміжних приміщень готелю „Чорне море здійснювалася в межах земельної ділянки, яка вже знаходилася в оренді ПАТ ТВФ «Чорне море» за договором від 20.12.2001 р.

В ході здійснення ПАТ ТВФ «Чорне море» реконструкції будівель набрав чинності Закон України „Про регулювання містобудівної діяльності.

Згідно із п.3 ч.1 розділу V Прикінцеві положення цього Закону цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, а саме з 12.03.2011р., крім частини третьої, абзацу сьомого частини дев'ятої статті 40, які набирають чинності з 1 січня 2013 року.

Статтею 40 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності встановлено наступне: порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати:

1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;

2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

Органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, передбаченої цією статтею, а також крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 30 цього Закону. Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

У разі зміни замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту зменшується на суму коштів, сплачених попереднім замовником відповідно до укладеного ним договору про пайову участь. Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін. Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Відповідно до п.7 Прикінцевих положень Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності, якщо договором про пайову участь, який укладений до набрання чинності цим Законом, передбачена сплата пайової участі замовником будівництва (повністю або частково) в обсягах інших, ніж визначено цим Законом, такий договір підлягає приведенню у відповідність із цим Законом. Будь-які рішення органів місцевого самоврядування про надання замовником будівництва будь-яких послуг, передачу активів у будь-якій формі (матеріальній чи нематеріальній), передачу частини (відсоткової частки) площ прийнятих в експлуатацію об'єктів містобудування, крім пайової участі відповідно до цього Закону, прийняті до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із цим Законом.

Як вбачається із змісту вищенаведених положень Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності у випадку, якщо договором про пайову участь, який укладений до набрання чинності цим Законом, передбачена сплата пайової участі замовником будівництва (повністю або частково) в обсягах інших, ніж визначено цим Законом, такий договір підлягає приведенню у відповідність із цим Законом.

При цьому за змістом вказаного вище Закону обовязок по приведенню договору у відповідність цьому Закону покладено на обидві сторони договору, доказів, які б свідчили про зворотне, Одеська міськрада не надала, а тому доводи скаржника про те, що зміни у договір могли бути внесені тільки за заявою ПАТ ТВФ «Чорне море» не заслуговують на увагу. Крім того, слід зазначити, що розмір пайової участі визначає комісія Виконкому Одеської міськради і останній відповідно із ст.33 ГПК України не довів належними доказами, які саме документи були необхідні для визначення нового розміру пайової участі та їх відсутність у нього, при тому що в наявних матеріалах справи містяться декларації про готовність обєкту до експлуатації із зазначенням техніко-економічних показників обєкта, його вартості, в матеріалах справи також є виписка з протоколу №20 засідання комісії по визначенню розміру пайової участі ВАТ ТВФ «Чорне море» від 12.07.2007 р. з відповідними даними.

Як вбачається із наявних матеріалів справи договір пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Одеси від 26.07.2007 р. у відповідності із п.7 розділу V Прикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» не приведено у відповідність із вищенаведеними положеннями цього Закону, а відповідно із цим вказаний договір не може бути підставою для задоволення позову Виконкому Одеської міськради (аналогічної правової позиції з аналогічних спірних правовідносин дотримується і Вищий господарський суд України в постанові від 22.01.14 р. по справі №916/660/13).

Не надано Виконкомом Одеської міськради й доказів на обґрунтування розрахунку розміру пайової участі первісного відповідача згідно із положеннями статті 40 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності, який передбачає лише граничний розмір пайової участі у відповідних відсотках, а тому може бути і меншим граничного розміру. Вказаний розмір пайової участі відповідно із зазначеним Законом може бути визначено тільки органом місцевого самоврядування, а не забудовником або судом.

За таких обставин, судова колегія вважає, що Виконком Одеської міськради всупереч положенням ст.33 ГПК України не довів належними доказами свої позовні вимоги, а тому суд 1 інстанції дійшов правомірного висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову щодо стягнення основного боргу, а відповідно із цим і 3% річних, інфляційних втрат, пені, які є похідними позовними вимогами.

Щодо висновку суду першої інстанції про відмову у задоволенні вимоги позивача за зустрічним позовом про внесення змін до п.3.2 укладеного між Виконавчим комітетом Одеської міської ради та ПАТ ТВФ „Чорне море договору №385/кс від 26.07.2007р., то судова колегія зазначає наступне.

Згідно п. 1.1 укладеного між Виконавчим комітетом Одеської міської ради та ПАТ ТВФ „Чорне море договору №385/кс від 26.07.2007р. сторони домовились, що Замовникові від імені Виконкому надається право забудови земельної ділянки, за адресою: м. Одеса, вул. Решельєвська, 59, строком до І кварталу 2010р., для здійснення реконструкції будівель для розміщення торгівельного комплексу та допоміжних приміщень готелю „Чорне море, а також комплексного благоустрою прилеглої території та внесення Забудовником пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Одеси (Пайова участь).

Пунктом 8.1 даного договору сторони встановили строк його дії - до введення обєкта в експлуатацію відповідно до рішення Виконкому від 26.07.2007р. №877.

Факт прийняття обєкта будівництва в експлуатацію підтверджується Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації від 10.02.2014р. №ОД143140410005 на „Будівництво чотирьохповерхової торгівельно-допоміжної прибудови з мансардним поверхом до будівлі готельного комплексу за адресою: м. Одеса, вул. Рішельєвська, 59 та Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації від 10.02.2014р. №ОД143140410010 на „Будівництво надбудови третього поверху над двоповерховій частині будівлі готелю за адресою: м.Одеса, вул. Рішельєвська, 59, замовник - ПАТ ТВФ „Чорне море.

Зазначена дата - 10.02.2014р., в силу приписів пункту 11 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 13.04.2011р. №461, є датою прийняття обєкта в експлуатацію.

Відтак, з урахування положень п. 8.1 договору, договір пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Одеси - припинив свою дію 10.02.2014р.

Відповідно до ст. 631 Цивільного кодексу України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору. Договір набирає чинності з моменту його укладення. Сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.

Враховуючи зазначену норму законодавства, а також умови укладеного між сторонами договору, суд 1 інстанції прийшов до правомірного висновку про те, що дія Договору пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктура м. Одеси №385/кс від 26.07.2007р. припинена з 10.02.2014р., а відповідно із цим вимоги позивача за зустрічним позовом про внесення змін до п.3.2 вказаного Договору, є такими, що не підлягають задоволенню.

За таких обставин, апеляційна скарга Виконавчого комітету Одеської міської ради підлягає залишенню без задоволення, рішення господарського суду Одеської області від 16.05.2016р. без змін.

Згідно ст.49 ГПК України судові витрати по сплаті судового збору за подачу апеляційної скарги покладаються на скаржника.

Керуючись ст.ст. 49, 99, 101-105 ГПК України, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Одеської міської ради залишити без задоволення, рішення господарського суду Одеської області від 16.05.2016р. без змін.

Постанова в порядку ст. 105 ГПК України набирає законної сили з дня її прийняття.

Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено в касаційному порядку.

Повний текст постанови складено 03.08.2016 р.

Головуючий суддя Петров М.С.

Суддя Разюк Г.П.

Суддя Колоколов С.І.