Постанова № 59386896, 03.08.2016, Томашпільський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
03.08.2016
Номер справи
146/810/16-а
Номер документу
59386896
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 146/810/16-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" серпня 2016 р. Томашпільський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Скаковської І.В.,

за участю секретаря Слободянюк Т.М.,

представника відповідача ОСОБА_1,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Томашпільському районі Вінницької області про визнання дій субєкта владних повноважень протиправними та зобовязання до вчинення дій-

ВСТАНОВИВ:

В липні 2016 року ОСОБА_2 звернулася до суду з даним позовом, в якому просить визнати дії управління Пенсійного фонду України в Томашпільському районі Вінницької області щодо відмови у перерахунку пенсії із застосуванням показника заробітної плати ( доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні за 2009 рік, протиправними. Зобовязати Управління Пенсійного фонду України в Томашпільському районі Вінницької області провести їй ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії, призначеної в розмірі 90% заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи з врахуванням довідки про заробітну плату № 352 від 08.06.2016 року, що надається для перерахунку пенсії непрацюючим пенсіонерам, виданою Марківською сільською радою Томашпільського району Вінницької області у звязку із підвищенням зарплати державних службовців за постановою КМУ № 1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів» з 01.06.2016 р з моменту звернення до органу Пенсійного фонду України за цим перерахунком в порядку визначеному законами і нормативними актами, що діяли до 01.12.2015 року. Просить стягнути судовий збір.

Адміністративний позов ОСОБА_2 обґрунтувала наступним.

З 29.08.2003 року позивач перебуває на обліку як одержувач пенсії за нормами ЗУ «Про державну службу».

Згідно довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим деоржавним службовцям від 08.06.2016 р. № 352 виданої Марківською сільською радою Томашпільського району Вінницької області, гранична сума заробітної плати, на яку нараховується збір на обовязкове державне пенсійне страхування, становить 3624 грн (посадовий оклад сільського голови Марківської сільської ради, з якої призначено пенсію станом на 01 грудня 2015 року на підставі введення в дію постанови № 1013 від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливостей проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів, для перерахунку пенсії становить 2910 грн).

ОСОБА_2 вказує, що 10.06.2016 року вона звернулася до УПФ в Томашпільському районі Вінницької області стосовно перерахунку її пенсії згідно довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям № 352 від 08.06.2016 року станом на 01.12.2015 року.

Однак позивач отримала відмову з посиланням на те, що призначення та перерахунки пенсій призначених відповідно до Закону України «Про державну службу» починаючи з 01 червня 2015 року скасовано, в зв'язку із тим, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213- VIII - у разі не прийняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. Вважє, що при вирішенні її питання, таким чином, Управлінням Пенсійного фонду України в Томашпільському районі Вінницької області порушена норма чинного законодавства України.

Позивач вважає, що такі дії відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії є протиправними та такими, що грубо порушують чинне законодавство України.

Свою позицію аргументувала наступним.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16. 12.1993 року ( в редакції на час виникнення спірних правовідносин час призначення пенсії Позивачу ), на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції на час виникнення спірних правовідносин час призначення пенсії Позивачу ), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії, умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця встановлений Постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» № 865 від 31 травня 2000 року.

Відповідно до п. 4 вище зазначеної Постанови ( в редакції на час звернення Позивача за перерахунком ), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р, N 432-ІУ "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку: пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії.

Відповідно до п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» № 865 від 31 травня 2000 року (в редакції на час звернення Позивача за перерахунком), перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.

У зв'язку із прийняттям Кабміном України постанови від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» пункт 4 постанови Кабміну України від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій» був виключений, а п.5 змінений.

Разом з тим, згідно положень ч.1 ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної сили в часі, крім випадків, коли вони помякшують або скасовують відповідальність особи.

Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 09.02.1999 року №1-рп/99м у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення ч.1ст. 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у ч.1 ст.58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акту в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

ОСОБА_2 зазначає, що вона працювала на посаді сільського голови Марківської сільської ради Томашпільського району Вінницької області. Постановою Кабміну України від 09.03.20С року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» затверджені схеми посадових окладів, зокрема схема посадових окладів керівних працівників і спеціалістів органів місцевого самоврядування, тобто обласних, міських, районних, селищних та сільських рад.

Пунктом 3 постанови Кабміну України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» передбачено, що міністрам, керівникам іншх центральних органів виконавчої влади, головам обласних, Київської міської державних адміністрацій та інших державних органів у межах передбачених коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та власних коштів необхідно вжити заходів для підвищення з 01 грудня 2015 року розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов'язані з сумою індексації, яка склалася у грудні 2015 року, з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника грудні 2015 року перевищив суму індексації, яку йому повинні виплатити у грудні 2015 року. За п.4 цієї ж постанови, керівникам установ, закладів, організацій окремих галузей бюджетної сфери та органів виконавчої влади, місцевого самоврядувань прокуратури та інших органів забезпечити внесення змін до штатного розпису установ, закладів та організацій, відповідних органів з урахуванням нових розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати).

У зв'язку з наведеним, згідно довідки від 08 червня 2016 року № 352, виданої Марківською сільською радою Томашпільського району Вінницької області, було підвищено заробітну плату сільському голові, на посаді який раніше перебувала позивач.

Таким чином, в даному випадку застосовується той закон або нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце, то збільшення з 01.12.2015 року заробітної плати по посаді на якій працював позивач, є підставою перерахунку пенсії.

Посилання відповідача на ті обставини, що Кабміном України на виконання змін ді ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» не було визначено умов та порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям, не може бути обґрунтованою правою підставою для відмови у перерахунку пенсії, оскільки це провина державного органу у створенні певного нормативного вакууму.

Також позивач вважає, що безпідставне посилання відповідача і на положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р №213-УІІІ, Прикінцеві положення якого скасовують норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до законів України, зокрема «Про державну службу», у разі не прийняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, оскільки положення вказаної норми поширюються виключно на правовідносини щодо призначення пенсії, а не щодо її перерахунку.

Статтею 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цієюКонституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

У даній справі спірним є питання перерахунку пенсії позивачці, призначеної 20 грудня 2006 року, тобто до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення».

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини 2ст. 71 КАС Українив адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Стаття 46 Конституції України встановлює, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

В судове засідання позивачка ОСОБА_2 не зявилася, однак подала до суду заяву, в якій просить справу слухати у її відсутності, позовні вимоги підтримує, просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Представник УПФ у Томашпільському районі в судовому засіданні заперечив проти задоволення позову зіславшись на письмові заперечення.

Розглянувши заяви учасників процесу, доводи позовної заяви, заперечення на позовну заяву, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши фактичні обставини справи, суд прийшов до наступного.

Відповідно ч.1 ст. 6 КАС України, кожна особа має в порядку, встановлено цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно п.4 ч.1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з субєктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Згідно з ч.1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, з яким кореспондується обовязок держави щодо його забезпечення. Реалізація цього обовязку здійснюється органами державної влади відповідно до їх повноважень.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 займала посаду голови Марківської сільської ради Томашпільського району Вінницької області.

ОСОБА_2 перебуває на обліку, як одержувачка пенсії за віком з 29 серпня 2003 року, пенсія призначена за нормами Закону України «Про державну службу».

10 червня 2016 року позивачка звернулася до УПФ в Томашпільському районі Вінницької області стосовно перерахунку її пенсії згідно довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям № 352 від 08.06.2016 р. станом на 01.12.2015 р.

22 червня 2016 року відповідач листом № К-14 повідомив позивача про відмову в перерахунку пенсії, посилаючись на те, що призначення та перерахунки пенсій призначених відповідно до Закону України «Про державну службу» починаючи з 01 червня 2015 року скасовано, в зв'язку із тим, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213- VIII - у разі не прийняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. Вважаю, що при вирішенні мого питання, таким чином, Управлінням Пенсійного фонду України в Томашпільському районі Вінницької області порушена норми чинного законодавства України.

Із встановлених обставин вбачається, що між позивачем та відповідачем, як фізичною особою та субєктом владних повноважень, виник публічно-правовий спір в межах якого позивач вважає, що відповідач своїм рішенням про відмову у перерахунку пенсії, порушив її право на соціальний захист, а тому ОСОБА_2 оспорює таку відмову.

Відповідно ч.1 ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно ч.1 ст. 70 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відповідно ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються ї вимоги та заперечення

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII від 16 грудня 1993 (в редакції на час призначення пенсії позивачці) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції на час призначення пенсії позивачу)у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом, відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції на час звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії) умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України. Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця встановлений Постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» № 865 від 31 травня 2000 року.

Згідно п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. № 432-IV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначаються у такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому, посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії.

Відповідно до п. 5 Постанови № 865 (у редакції, чинній на час набрання чинності Постановою Кабінету Міністрів України № 644 від 02 вересня 2015 року) перерахунок пенсій провадився з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а у разі його відсутності та перейменування (відсутності) посад довідка видається у порядку, встановленому Міністерством соціальної політики за погодженням з Головним управлінням державної служби.

Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» до Постанови №865 внесено зміни, які застосовуються з 1 грудня 2015 року, а саме виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».

Таким чином, положеннями Постанови № 865 на час звернення позивача до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, не передбачено порядку перерахунку пенсії державного службовця.

На даний час всупереч статті 37-1 Закону № 3723-XII Кабінетом Міністрів України не визначено порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям.

Статтею 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у п. 23 рішення «Кечко проти України» від 08.11.2005 року якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

Частиною першою статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

За правовою позицією Європейського Суду з прав людини, викладеної у рішенні по справі «Суханов та Ільченко проти України» (Sukhanov and Ilchenko v. Ukraine) від 26 вересня 2014 року, за певних обставин «законне сподівання» на отримання «активу» також може захищатися статтею 1 Першого протоколу. Так, якщо суть вимоги особи пов'язана з майновим правом, особа, якій воно надане, може вважатися такою, що має «законне сподівання», якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є усталена практика національних Судів, якою підтверджується його існування.

Тобто, бездіяльність держави щодо прийняття нормативного акту, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших актах, тримання громадян у невизначеності є невиправданим втручанням у права, передбачені статтею 1 Першого протоколу.

Таким чином, суд приходить до висновку, що право позивачки на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.

Згідно довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям від 8 червня 2016 року, виданої Марківською сільською радою Томашпільського району Вінницькій області ОСОБА_2, посадовий оклад сільського голови Марківської сільської ради Томашпільського району встановлено в сумі 2910 гривень, гранична сума заробітної плати, на яку нараховується збір на обовязкове державне пенсійне страхування становить 3624 грн.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії в звязку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям. При цьому розмір пенсії позивача обчислюється відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» та Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року в редакції, яка була чинною на час набрання чинності Постановою № 644 від 2 вересня 2015 року.

Крім цього суд звертає увагу відповідача на те, що зміни, які відбулися в ст. 37 Закону № 3723-XII, стосуються тільки тих пенсій, які будуть призначаються після набрання чинності змін до закону, і ніяким чином не підлягає перегляду розмір відсотків, що були обчислені при призначенні пенсії.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про задоволення позову.

Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Згідно Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду,-у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Як передбачає ст.. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання заяви до адміністративного суду немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати. Отже, якщо станом на 1 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати становив 1378,00 грн, тому ставка судового збору в даній справу становитиме 551,20 гривень.

Відповідно квитанції ОСОБА_2 сплатила судовий збір в розмірі 551,20 гривень.

На підставі ст. 94 КАС України суд стягує з відповідача на користь позивача 551,20 гривень витрат на сплату судового збору.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 256 КАС України, негайно виконуються постанови суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 256 КАС України, суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в постанові звернути до негайного виконання постанову у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті.

Таким чином, за наявності підстав, суд уважає допустити постанову у цій справі до негайного виконання.

На підставі вищевикладеного, керуючись 2, 6, 8, 10, 17-19, 70, 71,79, 94, 99, 100, 128, 158, 159-163, 167, 256 КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Томашпільському районі Вінницької області про визнання дій субєкта владних повноважень протиправними та зобовязання до вчинення дій задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Томашпільському районі Вінницької області щодо відмови ОСОБА_2 у перерахунку і пенсії, а також зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Томашпільському районі Вінницької області провести ОСОБА_2 перерахунок та виплату пенсії, призначеної в розмірі 90% заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи з врахуванням довідки про заробітну плату № 352 від 08.06.2016 р., що надається для перерахунку пенсії непрацюючим пенсіонерам, виданою Марківською сільською радою Томашпільського району Вінницької області у звязку із підвищенням зарплати державних службовців за постановою КМУ № 1013 від 09.12.2015 р. «Про упорядкування структури заробітної плати, проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів» з 01.06.2016 р. в порядку визначеному законами і нормативними актами, що діяли до 01.12.2015 р.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Томашпільському районі Вінницької області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_2 551,20 грн (п'ятсот п'ятдесят одну гривню 20 копійок) витрат по сплаті судового збору.

Постанову суду у межах суми стягнення за один місяць допустити до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Томашпільський районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: І.В.Скаковська

Повний текст рішення виготовлено 03 серпня 2016 року