Ухвала суду № 59379581, 20.07.2016, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
20.07.2016
Номер справи
911/1427/16
Номер документу
59379581
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 235-95-51

У Х В А Л А

"20" липня 2016 р. Справа № 911/1427/16

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім ТЛВП, м. Вишгород

боржника (код ЄДРПО України 39189161)

про банкрутство

Суддя Лопатін А.В.

за участю представників згідно протоколу судового засідання.

Обставини справи:

Голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім ТЛВП, звернувся до господарського суду Київської області з заявою про порушення справи про банкрутство, у звязку з відсутністю активів у боржника для задоволення кредиторської заборгованості, у порядку статті 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Ухвалою господарського суду Київської області від 29.04.2016 р. прийнято заяву про банкрутство ТОВ Торговий дім ТЛВП до розгляду, розгляд заяви у підготовчому засіданні призначено на 17.05.2016 р.

17.05.2016 р. через канцелярію господарського суду Київської області головою ліквідаційної комісії подано документи на вимогу ухвали суду.

Ухвалою господарського суду Київської області від 17.05.2016 р. порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ Торговий дім ТЛВП, розгляд справи призначено на 02.06.2016 р., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, відповідно до ст. 19 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Постановою господарського суду Київської області від 02.06.2016 р. визнано банкрутом ТОВ Торговий дім ТЛВП та відкрито його ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено ОСОБА_1, якого зобов'язано протягом двох тижнів по закінченню встановленого частиною третьою ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом строку подати на затвердження до суду реєстр вимог кредиторів банкрута, а за результатами роботи звіт та ліквідаційний баланс.

06.06.2016 р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено оголошення (повідомлення) про визнання ТОВ Торговий дім ТЛВП банкрутом та відкриття його ліквідаційної процедури за № 32245.

29.06.2016 р. через канцелярію господарського суду Київської області ТБ Українська Агропромислова подано заяву на участь в конкурсі щодо визначення організатора торгів з продажу майна в процедурі банкрутства.

01.07.2016 р. на адресу суду від ДПІ у Соломянському районі ГУ ДФС у м. Києві надійшла заява з грошовими вимогами до банкрута на суму 304216,34 грн.

Ухвалою господарського суду Київської області від 01.07.2016 р. розгляд кредиторських вимог ДПІ у Соломянському районі ГУ ДФС у м. Києві, розгляд заяви ТБ Українська Агропромислова на участь в конкурсі щодо визначення організатора торгів з продажу майна призначено на 20.07.2016 р., зобовязано ліквідатора банкрута подати до суду письмові пояснення за результатами розгляду грошових вимог ДПІ у Соломянському районі ГУ ДФС у м. Києві, на виконання вимог постанови суду від 02.06.2016 р. на затвердження реєстр вимог кредиторів ТОВ Торговий дім ТЛВП та письмові пояснення стосовно заяви ТБ Українська Агропромислова.

07.07.2016 р. на адресу господарського суду Київської області від Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області надійшла кредиторська заява на суму 14259,56 грн.

Ухвалою господарського суду Київської області від 11.07.2016 р. розгляд кредиторських вимог Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області призначено на 20.07.2016 р. зобовязано ліквідатора банкрута подати до суду письмові пояснення за результатами розгляду грошових вимог Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута призначено на 03.08.2016 р., зобов'язано ліквідатора банкрута подати до суду докази закриття усіх рахунків ТОВ Торговий дім ТЛВП відкритих останнім у кредитно-банкових установах (довідку з ДПІ з даними по рахунках).

14.07.2016 р. ліквідатором банкрута через канцелярію суду подано додатковий звіт ліквідатора по справі про банкрутство ТОВ Торговий дім ТЛВП.

У судовому засіданні, розглянувши матеріали справи та заслухавши присутнього ліквідатора банкрута, судом встановлено наступне.

У абз. 5 п. 36.7 роз'яснень, наданих Вищим господарським судом України у Інформаційному листі "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI)" від 28.03.2013 N 01-06/606/2013, вказано, що розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі, відкритій за ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.

Відповідно до частини першої ст. 23 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Згідно з частиною четвертою ст. 23 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви.

Разом з тим, відповідно до частини третьої ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Як вбачається з матеріалів справи, 06.06.2016 р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено оголошення (повідомлення) про визнання ТОВ Торговий дім ТЛВП банкрутом та відкриття його ліквідаційної процедури за № 32245.

Протягом встановленого частиною третьою ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом місячного строку до господарського суду Київської області з грошовими вимогами до банкрута звернулись ДПІ в Соломянському районі ГУ ДФС у м. Києві на суму 304216,34 грн. та Вишгородська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на суму 14259,56 грн.

Розглянувши кредиторські вимоги ДПІ в Соломянському районі ГУ ДФС у м. Києві на суму 304216,34 грн., судом встановлено наступне.

Факт наявності у банкрута заборгованості 304216,34 грн. підтверджується податковою декларацією з податку на додану вартість від 18.04.2016 р., податковим повідомленням рішенням від 11.04.2016 р. № НОМЕР_1, податковим повідомленням рішенням від 20.04.2016 р. № НОМЕР_2, податковим повідомленням рішенням від 20.04.2016 р. № НОМЕР_3, корінцем податкового повідомлення-рішення від 07.12.2015 р. № НОМЕР_4, податковим повідомленням-рішенням від 07.12.2015 р. № НОМЕР_5 та картками особового рахунку.

Відповідно до пп.14.1.39 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно пп. 14.1.137 п.14.1 ст. 14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України).

Статтею 15 ПК України встановлено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають право, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно пп.16.1.4 п.16.4 ст. 16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.

Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (38.1 ст. 38 ПК України).

Не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків (п. 56.11 ст. 56 ПК України).

Відповідно до п. 57.1. ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

З огляду на викладене, ДПІ в Соломянському районі ГУ ДФС у м. Києві належними та допустимими доказами доведено факт наявності у банкрута податкової заборгованості на суму 304216,34 грн., з яких, згідно з долученими документами: 166036,00 грн. основного платежу (податок на додану вартість) та 138180,34 грн. штрафних санкцій.

Відповідно до приписів статті 25 Закону неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.

Згідно з приписами статті п. 3 частини першої статті 45 Закону кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею. При цьому: у третю чергу задовольняються, серед інших, вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

За таких обставин, оскільки податкова заборгованість банкрута на суму 304216,34 грн. на час винесення ухвали не погашена, визнана ліквідатором банкрута в повному обсязі, розмір вказаної заборгованості відповідає фактичним обставинам справи, суд визнає ДПІ в Соломянському районі ГУ ДФС у м. Києві кредитором ТОВ Торговий дім ТЛВП з грошовими вимогами, що з урахуванням сплати судового збору, становлять у розмірі 306972,34 грн., з яких: 2756,00 грн. підлягають задоволенню в першу чергу, 166036,00 грн. в третю чергу, 138180,34 грн. в шосту чергу.

Розглянувши кредиторські вимоги Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на суму 14259,56 грн., судом встановлено наступне.

Факт наявності у банкрута заборгованості 14259,56 грн. підтверджується звітом про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 19.01.2016 р. № НОМЕР_6, звітом про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 22.02.2016 р. № НОМЕР_7, звітом про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування до фіскальних органів від 10.03.2016 р. № НОМЕР_8, корінцем вимоги від 08.04.2016 р. та особовими рахунками.

Відповідно до пп.14.1.39 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно пп. 14.1.137 п.14.1 ст. 14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України).

Статтею 15 ПК України встановлено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають право, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно пп.16.1.4 п.16.4 ст. 16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.

Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (38.1 ст. 38 ПК України).

Не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків (п. 56.11 ст. 56 ПК України).

Відповідно до п. 57.1. ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

З огляду на викладене, Вишгородською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області належними та допустимими доказами доведено факт наявності у банкрута податкової заборгованості на суму 14259,56 грн. єдиного соціального внеску.

Згідно з приписами статті п. 2 частини першої статті 45 Закону кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею. При цьому: у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників).

За таких обставин, оскільки податкова заборгованість банкрута на суму 14259,56 грн. на час винесення ухвали не погашена, визнана ліквідатором банкрута в повному обсязі, розмір вказаної заборгованості відповідає фактичним обставинам справи, суд визнає Вишгородську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області кредитором ТОВ Торговий дім ТЛВП з грошовими вимогами, що з урахуванням сплати судового збору, становлять у розмірі 17015,56 грн., з яких: 2756,00 грн. підлягають задоволенню в першу чергу, 14259,56 в другу чергу.

Крім того, ліквідатором банкрута включено до реєстру вимог кредиторів ТОВ Торговий дім ТЛВП грошові вимоги ТОВ Трейд імпорт ЛТД на суму 2488000,00 грн., як такі, що заявлені до ліквідатора та визнані останнім.

Відповідно до приписів частини третьої ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, грошові вимоги ТОВ Трейд імпорт ЛТД на суму 2488000,00 грн., які не подавалися до суду, проте, підтверджені документами та визнані ліквідатором, підлягають погашенню в шосту чергу.

Таким чином, за результатами розгляду у судовому засіданні реєстру вимог кредиторів ТОВ Торговий дім ТЛВП, суд вирішив його затвердити.

Окрім наведеного, як вбачається з матеріалів справи, 29.06.2016 р. через канцелярію суду ТБ «Українська Агропромислова» подано заяву на участь у конкурсі щодо визначення організатора торгів (аукціону) з продажу майна в процедурі банкрутства, вказана заява, як вбачається з її реквізитів, адресована також і ліквідатору банкрута.

Так, проаналізувавши вищезазначену заяву та приписи чинного законодавства, судом встановлено наступне.

Частиною першою статті 49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.

Згідно з частиною четвертою вказаної статті Закону суб'єктами аукціону є його замовник, організатор та учасники.

Замовником є ліквідатор, призначений господарським судом у порядку, встановленому цим Законом (частина пята вказаної статті Закону).

Відповідно до частини шостої статті 49 Закону організатором аукціону є визначена замовником фізична або юридична особа, що має ліцензію на проведення торгів і з якою замовник аукціону уклав договір на проведення аукціону. Організатор аукціону визначається замовником за конкурсом, що проводиться у визначеному замовником порядку, основними критеріями якого вважаються наявність ліцензії, достатній, але не менш як три роки, досвід проведення аукціонів, запропонована найменша сума винагороди.

Таким чином, вищевказаними приписами Закону саме до повноважень ліквідатора віднесено визначення за конкурсом організатора аукціону з продажу майна у справі про банкрутство. Суд уповноважений лише, у разі виникнення під час проведення ліквідаційної процедури спору відносно визначення організатора аукціону, перевірити порядок визначення ліквідатором організатора аукціону та залучити визначеного ліквідатором організатора аукціону до участі у провадженні у справі про банкрутство.

За таких обставин, заява ТБ «Українська Агропромислова» на участь у конкурсі щодо визначення організатора торгів (аукціону) з продажу майна в процедурі банкрутства залишається судом без розгляду.

Зважаючи на вищевикладене, керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України та Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, суд

ухвалив:

1.Визнати кредиторами ТОВ Торговий дім ТЛВП ДПІ в Соломянському районі ГУ ДФС у м. Києві на суму 306972,34 грн., Вишгородську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на суму 17015,56 грн., ТОВ Трейд імпорт ЛТД на суму 2488000,00 грн.

2.Затвердити реєстр вимог кредиторів ТОВ Торговий дім ТЛВП у сумі 2811987,90 грн., до якого включити:

-ДПІ в Соломянському районі ГУ ДФС у м. Києві з грошовими вимогами у розмірі 306972,34 грн., з яких: 2756,00 грн. підлягають задоволенню в першу чергу, 166036,00 грн. в третю чергу, 138180,34 грн. в шосту чергу;

-Вишгородську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області з грошовими вимогами у розмірі 17015,56 грн., з яких: 2756,00 грн. підлягають задоволенню в першу чергу, 14259,56 в другу чергу;

- ТОВ Трейд імпорт ЛТД з грошовими вимогами у розмірі 2488000,00 грн., які підлягають погашенню в шосту чергу.

3.Заяву ТБ «Українська Агропромислова» на участь у конкурсі щодо визначення організатора торгів (аукціону) з продажу майна в процедурі банкрутства залишити без розгляду.

4.Зобовязати ліквідатора банкрута внести зміни до реєстру вимог кредиторів ТОВ Торговий дім ТЛВП у відповідності з реєстром, який затверджено судом та примірник доопрацьованого реєстру подати до суду.

Копію ухвали направити ліквідатору, ДПІ у Соломянському районі ГУ ДФС у м. Києві (03151, м. Київ, вул. Смілянська, 6), ТОВ Трейд Імпорт ЛТД. (01032, м. Київ, вул. Льва Толстого, 33), Вишгородській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області (07300, м. Вишгород, просп. Шевченка, 1-А) та ТБ «Українська Агропромислова» (01601, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 55, оф. 811).

Суддя А.В. Лопатін