Справа № 815/3735/16
УХВАЛА
29 липня 2016 року суддя Одеського окружного адміністративного суду Бжассо Н.В., дослідивши адміністративний позов Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області до ПрАТ «Одеський коньячний завод» про вжиття заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи (експлуатації)
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов зазначений адміністративний позов, за результатом розгляду якого позивач просить: застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до ПРАТ «Одеський коньячний завод», ідентифікаційний код юридичної особи: 00412056, юридична адреса: 65 5, вул. Мельницька, 13, м. Одеса у вигляді повного зупинення роботи (експлуатації) об’єктів відповідача: «Великодолинської виробничої дільниці» та «Прирельсової бази «Аккаржа», що розташовані у стм Великодолинське, Овідіопольського району по вул. Транспортна, 1 та вул. Мізікевича, 61, відповідно, шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт) будівель, приміщень, території, відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання і установок) на цих об’єктах до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, вказаних у Акті №45 від 15.07.2016 року.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Пред’явлення адміністративного позову має відбуватися з додержанням положень ст. ст. 105, 106 КАС України.
Відповідно до ч.7 ст. 9 КАС України у разі відсутності закону що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки Кодексом адміністративного судочинства окремо не передбачено причини для залишення без руху адміністративного позову який належить розглядати в порядку скороченого провадження відповідно до п.5 ч.1 ст.183-2 КАС України, суд відповідно до ч.7 ст. 9 КАС України керується ст. 183-2 КАС України при відкритті провадження по справі, та ст. 108 КАС України у разі невідповідності адміністративного позову ст. 183-2 КАС України.
Відповідно до ч.3 ст. 183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки позивачем не надано копію позову з додатками для відповідача, суд не має змоги дотриматись ч.3 ст.183-2 КАС України, та надіслати позивачу копію адміністративного позову з додатками для відповідача у разі відкриття провадження по справі, що безумовно буде порушенням права позивача, та норми КАС України.
Враховуючи вищевикладене, оскільки поданий адміністративний позов унеможливлює виконання умов передбачених ч.3 ст. 183-2 КАС України, суддя вважає за доцільне залишити адміністративний позов без руху.
Недоліки повинні бути усунені шляхом подачі до Одеського окружного адміністративного суду копії адміністративного позову із додатками для відповідача.
Керуючись ст. ст. 17, 21, 105, 106, 108, 183-2 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області до ПрАТ «Одеський коньячний завод» про вжиття заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи (експлуатації) – залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 12 серпня 2016 року усунути недоліки та роз’яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.В. Бжассо