Справа № 379/789/16-п
3/379/243/16
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01.08.2016м.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Потеряйко С.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Білоцерківської обєднаної Державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого заступником директора СТОВ «Плосківське», одруженого, немаючого на утриманні неповнолітніх дітей, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ч. 1ст. 163-1 та ч. 1 ст. 163-4 КУпАП , -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 42 серії АА № 844506, складеного 20.07.2016 року Білоцерківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, ОСОБА_1 працюючи заступником директора СТОВ «Плосківське» (код 03753527), що знаходиться за адресою: вул. Жовтнева, 15 с. Плоске Таращанського району Київської області, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП, а саме порушення ведення податкового обліку за період 01.04.2013 року по 31.03.2016 року: п. 187.1 ст. 187, абз. 1,2 п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, п. 4 постанови КМУ № 11 від 12.01.2011 року, в результаті чого занижено ПДВ на загальну суму 51404 грн., в т.ч. 10.2013 4910 грн., 12.2013 671 грн., 04.2014 1885 грн., 07.2014 1885 грн., 07.2014 2378 грн., 12.2014 41200 грн., згідно акту перевірки від 20.07.2016 року.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 205 серії АА №821346, складеного 20.07.2016 року Білоцерківською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, ОСОБА_1 працюючи заступником директора СТОВ «Плосківське» (код 03753527), що знаходиться за адресою: вул. Жовтнева, 15 с. Плоске Таращанського району Київської області, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.163-4 КУпАП, а саме порушення порядку ведення податкового обліку: не утримано та не перераховано до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 1631,54 грн., чим порушено п.п. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169, п. 167.1 ст. 167, п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України, згідно акту перевірки від 20.07.2016 року.
Правопорушник в судовому засіданні вину в скоєнні правопорушень визнав та зазначив, що на підприємстві дійсно проводилася перевірка, були виявлені недоліки, проте акту перевірки йому не вручали.
Ознайомившись з матеріалами про адміністративне правопорушення, встановлено, що склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.163-1та ч. 1 ст.163-4 КУпАП, в діях ОСОБА_1 встановлений.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при закінченні на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Оскільки, з матеріалів справи вбачається, що перевірка підприємства СТОВ «Плосківське» проводилася за період з 01.04.2013-31.03.2016, в протоколі про адміністративне правопорушення головним державним ревізором ОСОБА_2 не зазначено час вчинення правопорушення та з останнього дня перевірки пройшло понад три місяці, вважаю за необхідне закрити провадження в справі, в звязку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбаченихст.38 КУпАП.
Відповідно до ст.254,256 КУпАПпротокол про адміністративне правопорушення є важливим процесуальним документом, яким фіксується факт правопорушення і який є підставою для подальшого провадження у справі. До складання протоколу та його змісту предявляють спеціальні вимоги. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Зазначених вище вимог при складанні протоколу про адміністративне правопорушення № 205 серії АА № 821346 від 20.07.2016 року у повній мірі виконано не було.
На підставі наведеного, керуючись ст.38,ч 1 ст. 163-1та ч. 1 ст.163-4, п. 1 ст. 247, 283-285, 287 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1ст. 163-1 та ч. 1 ст. 163-4 КУпАП закрити, в звязку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена прокурором або особою, щодо якої її винесено протягом десяти днів з дня винесення до Апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області.
Суддя: ОСОБА_3.