2-а/130/66/2016
130/1570/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.08.2016 р. м. Жмеринка
о 11-00 год. м. Жмеринка Вінницької області
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Саландяк О.Я.,
розглянувши адміністративну справу в порядку скороченого провадження за позовом ОСОБА_1 до Жмеринського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання рішення протиправним, зобов'язання провести перерахунок пенсії.
Керуючись: статтею 22 Конституції України, де визначено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод;
статтею 58 Конституції України, яка передбачає, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи;
статтею 64 Конституції України, в якій йдеться про те, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України;
частиною 1 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, тобто станом на 12.07.2001 р.), де вказано, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку;
частиною 12 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, тобто станом на 12.07.2001 р.), де вказано, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком;
частиною 17 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, тобто станом на 12.07.2001 р.), де вказано, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи;
частиною 1 статті 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду;
постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 31 травня 2012 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», якою затверджено схеми посадових окладів працівників органів прокуратури ;
рішеннями Конституційного Суду України від 06.07.1999 р. №8-рп/99 та від 20.03.2002 р. №5-рп/2002, в яких Конституційний Суд України сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо. У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення. Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
постановами Верховного Суду України від 06.10.2015 року у справі № 21-2432а15 та від 10.12.2013 р. у справі № 21-348а13, де висловлені аналогічні правові позиції зі спірного питання та які є обов'язковими для застосування відповідно до положень ч.1 ст.244-2 КАС України;
довідкою прокуратури Вінницької області №18/231 від 15.10.2015 р. виданою ОСОБА_1, де зазначено, що заробітна плата прокурора відповідного рівня з 14.06.2012 р. згідно постанови КМУ №505 від 31.05.2012 р. становить 5249,96 грн.;
ст. 2 ч. 1 КАС України, в якій йдеться про те, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ;
ст. 1832 ч. 4 КАС України, в якій йдеться про те, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню;
Дослідивши наступні докази: копію пенсійного посвідчення виданого 04.06.2014 р. ОСОБА_1, довідку №18/231 від 15.10.2015 року Прокуратури Вінницької області про складові заробітної плати працівників прокуратури з 14.06.2012 р. відповідно до постанови КМУ №505 від 31.05.2012 р., копію звернення ОСОБА_1 до УПФ від 10.06.2016 року, оригінал відповіді Жмеринського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області № 34/Я-7 від 24.06.2016 р. на зверненням ОСОБА_1, пенсійну справу пенсіонера ОСОБА_1 № 143388; квитанцію №ПН1873587 від 12.07.2016 року про оплату судового збору у сумі 551, 20 грн.,
на підставі ст.ст. 3 ч.2, 4, 5, 7, 9, ст. 18 ч.1 п.4, 69, 71, 94, 159-163, 167, 183-2 ч.4-8,ч.1 п.2, 186, 256 ч.1 п.1 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним рішення Жмеринського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області від 24.06.2016 р. № 34/Я-7 щодо відмови у перерахунку ОСОБА_1 пенсії в розмірі 90% від суми заробітної плати на відповідній прокурорській посаді.
Зобов'язати Жмеринське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області провести з 24.12.2015 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 в розмірі 90% від суми заробітної плати на відповідній прокурорській посаді згідно довідки №18/231 від 15.10.2015 року Прокуратури Вінницької області про складові заробітної плати працівників прокуратури з 14.06.2012 р. відповідно до постанови КМУ №505 від 31.05.2012 р.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Жмеринського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області судові витрати у вигляді судового збору в сумі 551 (п'ятсот п'ятдесят одну) грн. 20 коп. на користь ОСОБА_1.
Допустити до негайного виконання постанову в межах суми стягнення за один місяць.
На постанову суду сторонами протягом десяти днів з моменту отримання її копії може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області.
Суддя /підпис/
Копія вірна.
Суддя
Секретар