Постанова № 59316560, 27.07.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.07.2016
Номер справи
821/484/16
Номер документу
59316560
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 липня 2016 р.м.ОдесаСправа № 821/484/16

Категорія: 12.3 Головуючий в 1 інстанції: Кисильова О.Й.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого: Градовського Ю.М.

суддів: Турецької І.О.,

Стас Л.В.

при секретарі: Голобородько Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 2 червня 2016р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області, Голови ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю., за участю третьої особи Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И Л А:

У квітні 2016р. ОСОБА_2 звернувся в суд із позовом до Головного управління Національної поліції в Херсонській області, Голови ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю., за участю третьої особи Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, в якому з уточненням позовних вимог просив:

- визнати протиправною бездіяльність Голови ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю. щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_2 та не надання нової довідки про розмір грошового забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для подальшого перерахунку пенсії;

- визнати протиправними дії Голови ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю. щодо відмови у виготовленні та направленні до Головного управління ПФУ в Херсонській області нової довідки про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією за інформаційним запитом ОСОБА_2 від 5.05.2016р.;

- зобов'язати Голову ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю. виготовити на направити до Головного управління ПФУ в Херсонській області нову довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_2 з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:

посадовий оклад - 2700грн.;

оклад за спеціальним званням - 1600 грн.;

надбавка за вислугу років - 40% - 1720грн.;

надбавка за виконання особливо важливих завдань - 100%-6020грн.;

надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15%-405грн.;

надбавка за оперативно-розшукову діяльність-50%-1350грн.;

надбавка за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю - 50%-1350грн.;

премія - 100% - 3169,25грн. з 1.01.2016р., тобто з дати виникнення права на перерахунок.

- стягнути судові витрати з відповідачів.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що він є пенсіонером МВС та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до ст.ст.12, 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Розмір його пенсії обчислений, виходячи із грошового забезпечення, встановленого відповідно до постанови КМУ №1294 від 7.11.2007р..

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988 встановлені посадові оклади поліцейських. Відповідно до ст.43 та 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (в редакції станом на сьогодні) пенсія, призначена особам начальницького та рядового складу органів УМВС України перераховується з урахуванням видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

З метою подання документів до пенсійних органів для перерахунку його пенсії, позивач звернувся до голови ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю. для отримання довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням вимог постанови КМУ №988.

Листом від 25.05.2016р. Голова ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю. відмовив у наданні такої довідки, мотивуючи таку відмову тим, що Порядок перерахунку пенсій, затверджений постановою КМУ від 13.02.2008р. №45, передбачає направлення таких довідок безпосередньо до пенсійних органів у порядку, встановленому вказаною постановою, яка, в свою чергу, не передбачає видачу таких довідок безпосередньо особам, відтак у Голови ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю. відсутні підстави для видачі спірної довідки ОСОБА_2 Позивач посилаючись на ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Постанови КМУ №45 та №988 зазначив, що Голова ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю. на виконання вимог вказаних нормативних актів зобов'язаний був самостійно до 19.02.2016р. сформувати та направити до Головного управління ПФУ в Херсонській області нову довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_2 з повною реальною інформацією щодо видів грошового забезпечення згідно постанови КМУ № 988, що ним вчинено не було.

Зважаючи на викладене, позивач вважає протиправними дії Голови ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю. щодо відмови у видачі нової довідки за інформаційним запитом від 5.05.2016р., оскільки видача нової довідки є обов'язком голови ліквідаційної комісії, як і направлення такої довідки до Головного управління ПФУ в Херсонській області.

Посилаючись на зазначені обставини, просив позов задовольнити.

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 2 червня 2016р. адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії голови ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Юрія Юрійовича щодо відмови у наданні довідки про розмір грошового забезпечення з повною інформацією за інформаційним запитом ОСОБА_2 від 5.05.2016р.

Зобов'язано голову ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Юрія Юрійовича видати ОСОБА_2 довідку про розмір грошового забезпечення з повною інформацією відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 за інформаційним запитом від 5.05.2016р.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Стягнуто на користь ОСОБА_2 судові витрати зі сплати судового збору у сумі 1102 (одна тисяча сто дві) грн. 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Управління Міністерства внутрішніх справ в Херсонській області шляхом безспірного списання з рахунків органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

В апеляційній скарзі апелянт просить постанову суду скасувати та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі, посилаючись на порушення норм права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідь судді-доповідача, доводи апеляційних скарг, пояснення на них, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку про задоволення скарги, скасування постанови, з наступних підстав.

Задовольняючи частково адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що Голова ліквідаційної комісії УМВС в Херсонській області у порушення норм діючого законодавства безпідставно відмовив позивачу у наданні довідки про розмір грошового забезпечення.

Проте, повністю з таким висновком суду не може погодитись судова колегія, оскільки суд першої інстанції не вірно застосував норми матеріального права та порушив норми процесуального права, не з'ясував усі обставини по справі та не дав належної оцінки наданим до справи доказам, чим не вирішив питання щодо захисту порушених прав позивача.

За правилами ст.159КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Судова колегія вважає, що вказані порушення норм права призвели до неправильного вирішення справи по суті, а тому апеляційний суд на підставі ст.198КАС України, постанову суду скасовує та приймає по справі нову постанову про задоволення адміністративного позову, з наступних підстав.

Апеляційним судом встановлено, підтверджено матеріалами справи і не спростовано сторонами, що ОСОБА_2 з 23.01.2010р. призначено пенсію за вислугу років у календарному обчисленні 19 років 3 місяці 15 днів; у пільговому обчисленні 27 років 4 місяця 14 днів. Оскільки при призначені пенсії позивачу було занижено розмір грошового забезпечення, рішенням Суворовського районного суду м.Херсона від 22.09.2010р. (а.с.9,10) зобов'язано УМВС України в Херсонській області видати нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 з визначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 950грн., оклад за спеціальним званням - 115грн., надбавка за вислугу років - 30% - 319,5грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань - 100% - 1384,5грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15% - 142,5грн., надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 50% - 475грн., надбавка за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю - 50% - 475грн., премії - 100% - 3169,25грн. Постановою Комсомольського районного суду м.Херсона від 3.03.2011р. (а.с.13,14) зобов'язано ГУПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 на підставі нової довідки про грошове забезпечення. Наведене судове рішення набрало законної сили, було оскаржено в апеляційному та касаційному порядку, проте Ухвалою Одеського ААС від 7.12.2011р. (а.с.15,16) та Ухвалою ВАСУ від 3.04.2012р. (а.с.17,18) залишено без змін.

Таким чином, позивач в судовому порядку довів своє право на перерахунок пенсії з урахування певних складових грошового забезпечення.

2 липня 2015р. прийнято ЗУ «Про національну поліцію» №580-УІІ. Вказаний Закон набрав сили через три місяців з дня, наступного за днем його опублікування.

У п.15 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону вказано, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Отже, не дивлячись на введення в дію нового Закону «Про національну поліцію» за колишніми працівниками міліції та пенсіонерами зберігаються встановлені раніше пільги та гарантії, у тому числі що стосується пенсій.

У відповідності до ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-12 (із змінами) перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення, або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Постановою КМУ №988 від 11.11.2015р. затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Маючи намір отримати нову довідку про грошове забезпечення, з урахуванням видів грошового забезпечення встановлених Постановою КМУ №988 від 11.11.2015р., ОСОБА_2 19.02.2016р. звернувся, у встановленому Законом порядку до Голови ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області із заявою (а.с.19) про надання нової довідки про грошове забезпечення, з метою в подальшому здійснити перерахунок пенсії.

5 травня 2016р. ОСОБА_2 повторно звернувся до відповідача із заявою (а.с.76) про надання нової довідки про розмір грошового забезпечення, однак, листами від 17.03.2016р. (а.с.21) та 25.05.2016р. (а.с.56) голова ліквідаційної комісії УМВС України в Одеській області відмовив позивачу у наданні нової довідки, у зв'язку з відсутності підстав для видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення.

Надаючи правову оцінку діям та бездіяльності голови ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області, судова колегія виходить з наступного.

Як вказано в ч.3 ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262-ХІІ (із змінами) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч.2 ст. 51 цього Закону.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

У відповідності до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до «ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008р. №45 (надалі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом №2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015р. №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено та підвищено грошове забезпечення поліцейських.

Відповідно до абзацу другого розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про Національну поліцію» (згідно із Законом України від 23.12.2015р. №900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Як зазначено в ст.102ЗУ «Про Національну поліцію», пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Виходячи з наведених правових норм можливо дійти висновку, що позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015р.

Що стосується посилань відповідача на той факт, що зміни до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» набули чинності вже після прийняття Постанови КМУ №988 від 11.11.2015р., а тому не мають зворотної дії в часі, то судова колегія вважає необхідним зазначити, що таке посилання є помилковим, оскільки зворотна дія нормативно-правового акта у часі - це дія нового нормативно-правового акта на відносини і факти, що мали місце до набуття ним чинності.

Аналогічна думка висловлена в Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999р. №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) де зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.

Як вбачається з матеріалів справи, на день набрання чинності змін до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Постанова КМУ №988 від 11.11.2015р. діяла та діє на час розгляду спірних правовідносин.

У своїх заперечення відповідач посилався на певний порядок, якого необхідно дотриматися для перерахунку пенсії, оскільки позивач цього порядку не дотримався, у нього не виникло правових підстав для отримання нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням Постанови КМУ №988.

Спростовуючи доводи відповідача, судова колегія вважає необхідним зауважити наступне.

Постановою КМУ №45 від 13.02.2008р. (із змінами) встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

В цьому порядку визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які маю прав на пенсію. На підставі такого рішення МВС повинно повідомити у п'ятиденний строк ПФУ про підстави для перерахунку пенсій відповідним категоріям осіб, а ПФУ, в свою чергу повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Як визначено в п.3 Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються на осіб, які звільненні із служби.

З матеріалів справи вбачається, і цей факт знайшов своє підтвердження під час дослідження матеріалів справи в суді апеляційної інстанції, що голова ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області, в порушення вищенаведеного порядку, пенсійний фонд про підстави перерахунку пенсій певних осіб не повідомив, а як наслідок списків осіб, які мають право на перерахунок пенсії пенсійний фонд не отримав, довідок про розмір грошового забезпечення осіб не підготував та не видав.

Вказані обставини свідчать про те, що голова ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області допустив бездіяльність щодо направлення відомостей до УПФ про зміну грошового забезпечення та виготовлення і направлення довідок про складову грошового забезпечення пенсіонерів.

Що стосується правових підстав для отримання ОСОБА_2 нової довідки про грошове забезпечення.

Відповідно до п.4 Постанови ПФУ №3-1 від 30.01.2007р. заява про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Отже, вказана норма встановлює право ОСОБА_2 самостійно отримати від відповідача довідку про складову грошового забезпечення, у разі виникнення права на перерахунок пенсії.

Вказана позиції висловлена також в Постанову ВСУ від 22.04.2014р. справа №21-484а13.

Судова колегія вважає, що приймаючи рішення по суті, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про порушене право ОСОБА_2 на отримання довідки про грошове забезпечення, однак вибрав не вірний шлях для захисту порушеного права позивача.

Враховуючи, що голова ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області допустив протиправну бездіяльність, яка полягала у не виготовлені нової довідки про розмір грошового забезпечення та не направлення її до ГУ ПФУ в Херсонській області для подальшого перерахунку пенсії позивача, а також у відмові виготовити вказану довідку та направити її до ГУ ПФУ в Херсонській області, судова колегія вважає, що належним способом захисту порушеного права ОСОБА_2 буде зобов'язання відповідача усунути вказані порушення, шляхом виготовлення та направлення вказаної довідки до ГУ ПФУ в Херсонській області із зазначенням відповідних основних та додаткових видів грошового забезпечення у вище вказаних розмірах, відповідно до Постанови КМУ №988 від 11.11.2015р.

Судова колегія вважає необхідним також стягнути з відповідача на користь ОСОБА_2 понесенні судові витрати.

Вирішуючи спір по суті, суд першої інстанції на ці обставини уваги не звернув, належної оцінки не дав, та належним способом не захистив порушенні права позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.198,202,207КАС України, колегія суддів,-

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - задовольнити.

Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 2 червня 2016р. - скасувати.

Прийняти по справі нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області, Голови ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю., за участю третьої особи Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Голови ліквідаційної комісії УМВС України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю. щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_2 та не надання нової довідки про розмір грошового забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для подальшого перерахунку пенсії.

Визнати протиправними дії Голови ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю. щодо відмови у виготовленні та направленні до Головного управління ПФУ в Херсонській області нової довідки про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією за інформаційним запитом ОСОБА_2 від 5.05.2016р.

Зобов'язати Голову ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області Гороховських Ю.Ю. виготовити на направити до Головного управління ПФУ в Херсонській області нову довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_2 з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:

посадовий оклад - 2700грн.;

оклад за спеціальним званням - 1600 грн.;

надбавка за вислугу років - 40% - 1720грн.;

надбавка за виконання особливо важливих завдань - 100%-6020грн.;

надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15%-405грн.;

надбавка за оперативно-розшукову діяльність-50%-1350грн.;

надбавка за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю - 50%-1350грн.;

премія - 100% - 3169,25грн. з 1.01.2016р., тобто з дати виникнення права на перерахунок.

Стягнути на користь ОСОБА_2 понесені судові витрати у розмірі 2921 (дві тисячі дев'ятсот двадцять одна) грн. 16 коп. з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення виготовлений 28 липня 2016р.

Головуючий: Ю.М. Градовський

Судді: І.О. Турецька

Л.В. Стас