ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"29" липня 2016 р. № 809/1464/13-a
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - Гундяка В.Д.
при секретарі -Бунич Т.В.
розглянувши у розглянувши у порядку письмового провадження заяву про виправлення помилки у виконавчому листі в адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську до Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" про стягнення заборгованості в сумі 4014973,95 грн., -
В С Т А Н О В И В:
10 вересня 2015 року Львівським апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в адміністративній справі №876/12052/13 за позовом Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську до Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" про стягнення заборгованості в сумі 4 014 973,95 грн. Вказаним судовим рішенням, апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську задоволено частково, постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 вересня 2013 року в справі №809/1464/13а – скасовано та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов задоволено частково. Стягнуто з розрахункових рахунків державного міського підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго» в банках податкову заборгованість в сумі 4 014 973,95 грн.
8 червня 2016 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист в адміністративній справі №809/1464/13-а, який позивачем було звернуто до виконання. Проте 11.07.2016 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області винесено постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті виконавчого документа) ВП №51590046, так як виконавчий документ не відповідає вимогам ст.18 Закону України «Про виконавче провадження», а саме не вказано найменування стягувача, його місцезнаходження та не зазначено ідентифікаційний код суб’єкта господарської діяльності юридичної особи-боржника.
В зв’язку з цим, 20.07.2016 року Державна податкова інспекція у м. Івано-Франківську звернулася з заявою №8549/10/09-15-17-150/3927 від 19.07.2016 року з проханням усунути недоліки та видати належно оформлений виконавчий лист по даній справі.
Позивач та відповідач в судове засідання не з’явилися, хоча були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштових відправлень. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не подали, причини неявки суду не повідомили.
Враховуючи положення ч.3 ст.259 Кодексу адміністративного судочинства (далі-КАС) України суд визнав можливим розглянути дану адміністративну справу на підставі наявних у ній доказів за відсутності представників стягувача та боржника.
Нормою ч.1 ст. 259 КАС України визначено, що виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим ЗУ “Про виконавче провадження”.
Частиною 2 ст. 259 КАС України передбачено, що суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Згідно п.3 ч.1 ст.18 Закону України “Про виконавче провадження” у виконавчому листі зазначається: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо.
Однак в порушення даного припису у вищевказаному виконавчому документі не було зазначено ідентифікаційний код боржника. Як вбачається з наявної в матеріалах справи копії Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних лсіб-підприємців ідентифікаційним кодом Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" є 03346058.
Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону за виконавчим документом про стягнення в дохід держави коштів або про вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави від її імені виступає орган, за позовом якого судом винесено відповідне рішення, або орган державної влади (крім суду), який відповідно до закону прийняв таке рішення. За іншими виконавчими документами про стягнення в дохід держави коштів або про вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави від її імені виступають органи доходів і зборів.
Судом встановлено, що виконавчий лист в справі №809/1464/13-а не містить назву стягувача Державний бюджет України, а тому дану помилку слід виправити.
З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку, що заява Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську про виправлення помилки у виконавчому листі підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 160, 165 та ст. 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В:
виправити помилку у виконавчому листі в справі №809/1464/13-а за позовом Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську до Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" про стягнення заборгованості в сумі 4 014 973,95 грн., зазначивши стягувача – в дохід державного бюджету України та вказавши у виконавчому документі ідентифікаційний код боржника 03346058.
Згідно ст.254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання її копії.
Суддя Гундяк В.Д.