Постанова № 59310180, 27.07.2016, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
27.07.2016
Номер справи
444/1504/16-п
Номер документу
59310180
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 444/1504/16-п

Провадження № 3/444/616/2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 липня 2016 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., з участю прокурора Лозового Є.М., правопорушника ОСОБА_1, розглянувши матеріли, що надійшли із Управління захисту економіки у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Туринка Жовківський район Львівська область, проживає АДРЕСА_1, працює завідувачем бібліотеки с. Туринка Жовківського району, паспорт НОМЕР_1,-

- за ст. 172-7 ч. 1, 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1, будучи депутатом шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області, перелік яких затверджений постановою засідання Туринківської сільської виборчої комісії від 4 листопада 2010 року «Про встановлення результатів виборів депутатів у одномандатних виборчих округах, виборів сільського голови Туринківської сільської ради», підписаною головою Туринківської СВК ОСОБА_2 та рішенням № 2 від 30.11.2010 «Про підсумки виборів Туринківського голови ОСОБА_3, депутатів Туринківської сільської ради шостого демократичного скликання і визнання їх повноважень» підписане сільським головою ОСОБА_3, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, всупереч інтересам держави та територіальної громади с. Туринка Жовківського району Львівської області, не повідомила у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, тим самим вчинивши адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Частиною першою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 №8073-Х (із внесеними змінами і доповненнями) «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» передбачено відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Частиною другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 №8073-Х (із внесеними змінами і доповненнями) «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» передбачено відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Судом встановлено, що9 липня 2015 року під час проведення двадцять дев'ятої сесії шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області ОСОБА_1 не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед прийняттям рішення № 25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_4», про що заноситься в протокол засідання колегіального органу, вживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення реального конфлікту інтересів між особистими інтересами або інтересами близьких їй осіб.

Відповідно до довідки форми 1, виданої Жовківським районним відділом Головного управління державної міграційної служби України у Львівській області гр. ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, являється дочкою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4

Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області, яка відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, всупереч інтересам держави та територіальної громади с. Туринка Жовківського району Львівської області, порушила вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, що виразився в неподанні (ні усно, ні письмово) нею заяви про реальний конфлікт інтересів сільській раді с. Туринка Жовківського району Львівської області перед прийняттям рішення № 25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_4», під час проведення сесії Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області 9 липня 2015 року, чим порушила вимоги ст. 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції», тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, ОСОБА_1, будучи депутатом шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області, перелік яких затверджений постановою засідання Туринківської сільської виборчої комісії від 4 листопада 2010 року «Про встановлення результатів виборів депутатів у одномандатних виборчих округах, виборів сільського голови Туринківської сільської ради», підписаною головою Туринківської СВК ОСОБА_2 та рішенням № 2 від 30.11.2010 «Про підсумки виборів Туринківського голови ОСОБА_3, депутатів Туринківської сільської ради шостого демократичного скликання і визнання їх повноважень» підписане сільським головою ОСОБА_3, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, всупереч інтересам держави та територіальної громади с. Туринка Жовківського району Львівської області, вчиняла дії та приймала рішення в умовах реального конфлікту інтересів, тим самим вчинивши адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, 9 липня 2015 року під час проведення двадцять дев'ятої сесії шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області ОСОБА_1, будучи депутатом шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області, всупереч інтересам держави та територіальної громади с. Туринка Жовківського району Львівської області, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

Вказане виразилось у розгляді ОСОБА_1 заяви своєї доньки ОСОБА_4 про надання останній дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність під будівництво житлового будинку у АДРЕСА_2 та голосуванні за прийняття рішення № 25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_4», під час проведення сесії Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області 9 липня 2015 року, чим порушила вимоги ст. ст. 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції», тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненому правопорушенні визнала та щиро розкаялась у вчиненому.

Прокурор в судовому засіданні підтримав висновки, викладені в протоколі про адміністративне корупційне правопорушення відносно ОСОБА_1 і просив накласти на правопорушника адміністративне стягнення за порушення, передбачені ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 підтверджується :

-поясненням сільського голови Туринківської сільської ради ОСОБА_3, який вказав, що депутат Туринківської сільської ради ОСОБА_1, 09.07.2015 під час проведення сесії голосувала за прийняття рішення № 25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_4» не повідомивши про конфлікт інтересів чи самовідвід,

-поясненням секретаря Туринківської сільської ради ОСОБА_5, яка вказала, що депутат Туринківської сільської ради ОСОБА_1, 09.07.2015 під час проведення сесії голосувала за прийняття рішення № 25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_4», не повідомивши про конфлікт інтересів чи самовідвід,

-поясненням ОСОБА_1 яка вказала, що 09.07.2015 на двадцять дев'ятій сесії шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області голосувала за прийняття рішення № 25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_4», не повідомивши про конфлікт інтересів чи самовідвід,

-протоколом сесії Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області від 9 липня 2015 року, відповідно до якого депутат вказаної ради ОСОБА_1 голосувала за прийняття рішення № 25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_4»,

-рішенням сесії Туринківської сільської ради № 25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_4»,

-списком депутатів, котрі брали участь в роботі двадцять дев'ятої сесії шостого демократичного скликання Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області,

-постановою засідання Туринківської сільської виборчої комісії від 04 листопада 2010 року «Про встановлення результатів виборів депутатів у одномандатних виборчих округах, виборів сільського голови Туринківської сільської ради», підписаною головою Туринківської СВК ОСОБА_2 та рішенням № 2 від 30.11.2010 «Про підсумки виборів Туринківського голови ОСОБА_3, депутатів Туринківської сільської ради шостого демократичного скликання і визнання їх повноважень» підписане сільським головою ОСОБА_3,

-довідкою вих. 02-09/509 від 13.07.2016, виданою головою Туринківської сільської ради ОСОБА_6 про те, що під час проведення сесії депутат ОСОБА_1 голосувала «За» прийняття рішення № 25 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_4» не повідомивши про конфлікт інтересів чи самовідвід,

-регламентом Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області, затверджений рішенням №3 2-ї сесії 6-го демократичного скликання,

-заявою гр. ОСОБА_7, з проханням дозволу на розроблення землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність під будівництво житлового будинку в АДРЕСА_2., зареєстрована під № П-199/02-14 від 08.07.2015,

-довідкою ф. 1 ОСОБА_1,

-довідкою ф.1 ОСОБА_7,

-характеристикою на ОСОБА_1

Ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Крім цього, згідно примітки 2 до цієї статті під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

ОСОБА_1 як депутат Туринківської сільської ради, користується правами, виконує обов'язки та дії, передбачені ст. 18, 19, 20 Закону України " Про статус депутатів місцевих рад". Робота сільської ради проводиться сесійно, у відповідності до ст. 46, 47 ЗаконуУкраїни "Про місцеве самоврядування в Україні".

Ст. 12-1 Закону України "Про службу в органах місцеквого самоврядування" передбачає, що у разі виникнення конфлікту інтересів протягом часу перебування на посаді посадова особа місцевого самоврядування, крім посадових осіб, зазначених у частині першій цієї статті (сільський, селищний, міський голова, секретар сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови обласної, районної ради), зобов'язана негайно доповісти про це своєму безпосередньому керівникові чи сільську раду. Безпосередній керівник посадової особи місцевого самоврядування зобов'язаний вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів, шляхом доручення виконання відповідного службового завдання іншій посадовій особі, особистого виконання службового завдання чи в інший спосіб, передбачений законодавством.

У статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

У відповідності до ч. 3 цієї ж статті близькими особами є особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 цього Закону суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є, зокрема, народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

У відповідності до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1,2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно, а також не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Статтею 35 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Отже, судом встановлено, що ОСОБА_1 будучи депутатом Туринківської сільської ради скоїла адміністративне правопорушення пов»язане з корупцією, яке полягає у неповідомленні нею про наявність реального конфлікту інтересів, а також вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів (голосував на сесії) у зв"язку з чим приходжу до висновку, що вона є винною у вчиненні правопорушення за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП є вірною.

Обставиною, що пом"якшує відповідальність правопорушника є те, що вона у вчиненому щиро розкаялась.

Обставин, що обтяжують вину правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено.

Санкція ч. 1 та ч .2 ст. 172-7 КУпАП передбачає стягнення у вигляді штрафу.

При визначенні адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, його майновий стан, а також враховую ступінь його вини, обставини, що пом"якшують і обтяжують покарання, а відтак прихожу до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді штрафу. Застосування вказаного адміністративного стягнення буде достатнім для виховання і запобігання вчиненню ним нових правопорушень.

Разом з тим, у відповідності до вимог ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення.

Крім того, у відповідності до вимогст. 40-1 КУпАП та ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в редакції від 01.09.2015 року), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 275,60 грн.. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.

На підставі викладеного, керуючись ст. 36, 172-7, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-7 ч. 1, 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення і піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 200 (двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 3400 (три тисячі чотириста) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 275,60 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 КУпАП.

Суддя Мікула В. Є.