Справа № 2-а-1508/10/2270/7
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 березня 2010 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участі:представників позивача ОСОБА_3, ОСОБА_4, представника відповідача ОСОБА_5розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Хмельницьке районне споживче товариство до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області про скасування рішення про стягнення фінансової санкції, -
ВСТАНОВИВ:
26.02.2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в якому вказує, що відповідач незаконно застосував у рішенні про застосуванні фінансових санкцій №220847 від І 12.02.2010 року фінансову санкцію у розмірі 1000 гривень посилаючись на Закон України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
У позові просить визнати недійсним та скасувати рішення про застосуванні фінансових санкцій №220847 від 12.02.2010 року.
В ході судового розгляду позивач позовну вимогу уточнив, про що подав письмову заяву від 17.03.2010 року, після чого просить скасувати рішення про застосуванні фінансових санкцій №220847 від 12.02.2010 року в частині стягнення фінансової санкції у розмірі 1000 гривень.
У суді представники позивача уточнену позовну вимогу підтримали посилаючись на ті ж докази, що у позовній заяві.
Представник відповідача уточнений позов визнав.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду і дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, адже визнання відповідачем позову не порушує Закон і чиї- небудь права, свободи чи інтереси, а також враховуючи наступне.
Сторони не оспорюють результати перевірки, які зафіксовані в акті №001\32\22\03\01773253 від 12.01.2010 року, тому суд вважає, що згідно ч.3 ст.72 КАС України вони не потребують доказування, адже сторони проти цього не заперечують і в суду немає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Рішенням про застосування фінансових санкцій Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України від 12.02.2010 року №220847 вирішено застосувати до позивача фінансові санкції за роздрібну торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін у розмірі 1000 гривень і за зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору - 1700 гривень.
У редакції ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яка діяла до 11.02.2010 року не передбачено відповідальності за роздрібну торгівлю вином, що зафіксовано вищезгаданим актом перевірки, за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін, тому позивач не може нести відповідальність за це порушення, адже ці зміни внесені Законом №1824-УІ від 21.01.2010 року.
Ураховуючи викладене, керуючись Законом України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94. 98. 99. 122. 158 1 63. 167, 181. 186 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області №220847 від 12.02.10 року скасувати частково, а саме в частині стягнення фінансових санкцій у розмірі 1000 (одна тисяча) гривень.
Копії постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 18.03.2010 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, а також в інших випадках у порядку визначеному цією статтею.
Постанова, згідно вимог статей 185-187 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Також вона може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий