ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
27.07.2016 Справа № 920/1304/15
Господарський суд Сумської області у складі судді Костенко Л.А., секретаря судового засідання Олтушевської І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи № 920/1304/15, порушеної за заявою Конотопської обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Сумській області до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Компанія Зерноплюс (41600, Сумська область, м. Конотоп, вул. Короленка, б. 37; код ЄДРПОУ 31835860), про визнання банкрутом.
за участі представників сторін:
від кредиторів: Конотопська ОДПІ ОСОБА_2;
боржник не зявився;
ліквідатор не зявився,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Сумської області від 03.09.2015 р. порушено провадження у справі № 920/1304/15 про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Компанія Зерноплюс на загальних підставах, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою суду від 19.11.2015р. затверджений реєстр вимог кредиторів до якого включені вимоги:
- грошові вимоги Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області - 1 070 055, 66 грн. основний борг у розмірі 794 947, 07 грн. (3 черга), неустойка (пеня, штраф) 275 108, 59 грн. (6 черга);
- грошові вимоги Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - основний борг 6 619, 31 грн. (6 черга).
Постановою господарського суду від 21.01.2016 р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3
25.05.2016р. до господарського суду надійшов звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс у справі № 920/1304/15 з клопотаннями про їх затвердження та припинення провадження у справі. До звіту додано протокол № 2 засідання комітету кредиторів від 12.05.2016р. (а.с. 97 т. 2), яким схвалено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Відповідно до поданого ліквідатором арбітражним керуючим ОСОБА_3 звіту під час здійснення ним заходів з ліквідації банкрута активів у боржника не виявлено.
Дослідивши звіт ліквідатора, розглянувши подані ліквідатором додатки до звіту, дослідивши матеріали справи та заслухавши представника кредитора, суд дійшов висновку, що звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута підлягає затвердженню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.
Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).
Як вбачається із звіту ліквідатора та доданих матеріалів ліквідатором здійснено розшук майна банкрута, для чого були направлені запити та отримані відповіді від державних органів, що здійснюють державну реєстрацію обєктів права власності та інших речових прав, а саме: центру надання послуг повязаних з використанням транспортних засобів ДАІ в Сумській області, відомості з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Держсільгоспінспекції у Сумській області, Сумської митниці ДФС, КП Конотопського БТІ, управління Держгеокадастру у Конотопському районі, Держархбудінспекції, Державіаслужби, Укрморрічінспекції, управління держпраці у Сумській області, відділу комунального майна Конотопської міської ради, управління майном Сумської обласної ради, Регіонального відділення ФДМУ у Сумській області, які повідомили про відсутність реєстрації відповідних прав у банкрута (а.с. 87-131 т.1, а.с. 183-199 т.2).
Згідно інвентаризаційного опису майна боржника станом на 24.09.2015р. майнових активів не виявлено (а.с. 82 т.1).
Ліквідатор надав довідки про закриття рахунку боржника (а.с. 99 т. 2) та відсутність документів які підлягають довгостроковому терміну зберігання (а.с. 102 т. 2).
Відповідно до поданого ліквідатором реєстру до нього включені вимоги Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області в сумі 1 070 054, 68 грн.; вимоги Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в сумі 6 619, 31 грн. які у звязку із відсутністю майна боржника залишилися незадоволеними.
Відповідно до ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобовязаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Згідно ч. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Затвердження звіту ліквідатора є підставою для припинення провадження у справі відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
За вказаних обставин звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс підлягають затвердженню, а банкрут як юридична особа підлягає ліквідації і виключенню з Єдиного державного реєстру. Провадження у справі підлягає припиненню.
25.05.2016р. ліквідатор звернувся до суду з заявою в якій просить суд:
- затвердити звіт про нарахування коштів по оплаті послуг (заробітна плата) та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації в сумі 10 450,50 грн. за період з 21.01.2016р. по 21.05.2016р. арбітражного керуючого ОСОБА_3;
- задовольнити заяву про стягнення коштів по оплаті послуг (заробітна плата) та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації в сумі 10 450,50 грн. за період з 21.01.2016р. по 21.05.2016р. арбітражного керуючого ОСОБА_3;
- стягнути з Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області кошти по оплаті послуг (заробітна плата) та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації - арбітражного керуючого ОСОБА_3 в сумі 10 450, 50 грн.;
19.07.2016р. ліквідатор також надіслав до суду заяву в якій просить суд:
- затвердити звіт, ліквідувати юридичну особу, провадження у справі про банкрутство припинити;
- затвердити звіт про нарахування коштів по оплаті послуг (заробітна плата) та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації в сумі 10 450,50 грн. за період з 21.01.2016р. по 21.05.2016р. арбітражного керуючого ОСОБА_3М;
- затвердити звіт про нарахування коштів по оплаті послуг (заробітна плата)з 22.05.2016р. по 27.07.2016р. ліквідаційної процедури в сумі 6 283, 30 грн. - арбітражного керуючого ОСОБА_3М;
- стягнути пропорційно сумі кредиторських вимог з Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області та Сумського обласного відділення ФСС захисту інвалідів кошти по оплаті послуг (заробітна плата) та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації - арбітражного керуючого ОСОБА_3М в сумі: 16 733, 80 грн.
Розглянувши зазначені заяви суд відзначає наступне:
Із заяви ліквідатора вбачається, що оплата послуг ліквідатора ТОВ Компанія Зерноплюс з 21.01.2016р. по 21.5.2016р. складає 10 298 грн.; поштові витрати, витрати на відрядження, добові становлять 107, 50 грн., а всього на суму 10 405, 50 грн.
Відповідні звіти за зазначений період затверджені комітетом кредиторів (протокол № 2 від 12.05.2016р.) (а.с 97 т.2).
Відповідно до ч. 7 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" Розпорядник майна звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на першому засіданні комітету кредиторів, а також за результатами процедури розпорядження майном боржника. Керуючий санацією не рідше одного разу на три місяці, а ліквідатор - щомісяця звітують перед комітетом кредиторів про нарахування та виплату основної та додаткової грошових винагород арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування витрат.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за пять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Разом з тим ліквідатор не надав суду доказів того що звіт про нарахування коштів по оплаті послуг (заробітна плата) з 22.05.2016р. по 27.07.2016р. в сумі 6 283, 30 грн. був розглянутий та схвалений на комітеті кредиторів.
За вказаних обставин підлягає затвердженням судом оплата послуг ліквідатора та відшкодування витрат в процедурі банкрутства на суму 10 405, 50 грн., а заява ліквідатора про затвердження звіту по оплаті послуг в розмірі 6 283, 30 грн. задоволенню не підлягає.
Стосовно заяви ліквідатора про стягнення з кредиторів пропорційно суми кредиторських вимог коштів по оплаті послуг ліквідатора та відшкодування витрат за підсумком ліквідаційної процедури в сумі 16 733, 80 грн., суд встановив наступне:
Згідно ч. 1 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.
Частиною 3 зазначеної статті Закону встановлено, що грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород. При цьому основна винагорода визначається у розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора.
Відповідно до ч. 4 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" витрати арбітражного керуючого, повязані з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство, відшкодовуються в порядку передбаченому цим Законом.
Частина 5, 6 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає, що сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у звязку із виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюється за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.
Кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Формування фонду та порядок використання його коштів визначається рішенням комітету кредиторів та затверджується ухвалою суду.
Тобто, Законом встановлено джерело оплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого за рахунок наявних у боржника коштів, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок сформованого кредиторами фонду.
З матеріалів справи не вбачається, що кредиторами (комітетом кредиторів) приймалося рішення про формування відповідного фонду для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат ліквідатора. Стягнення витрат арбітражного керуючого з кредиторів пропорційно їх вимогам Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачено.
З огляду на викладене, суд відмовляє ліквідатору в задоволенні заяви про стягнення з кредиторів пропорційно їх вимог коштів по оплаті послуг ліквідатора та відшкодування витрат в розмірі 16 733, 80 грн.
Керуючись ч. 5 ст. 45, ст. 46, п. 6 ч. 1 ст. 83, ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст.ст. 4-1, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Затвердити звіт ліквідатора арбітражного керуючого ОСОБА_3 про нарахування коштів по оплаті послуг та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації в сумі 10 405, 50 грн. за період з 21.01.2016р. по 21.05.2016р.
2. В задоволенні заяви арбітражного керуючого ОСОБА_3 про затвердження звіту про нарахування коштів по оплаті послуг з 22.05.2016р. по 27.07.2016р. ліквідаційної процедури в сумі 6 283, 30 грн. та стягнення пропорційно сумі кредиторських вимог з Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області та Сумського обласного відділення ФСС захисту інвалідів оплати послуг та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації в сумі 16 733, 80 грн. відмовити.
3.Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Компанія Зерноплюс (41600, Сумська область, м. Конотоп, вул. Короленка, б. 37; код ЄДРПОУ 31835860).
4. Юридичну особу банкрута ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Компанія Зерноплюс (41600, Сумська область, м. Конотоп, вул. Короленка, б. 37; код ЄДРПОУ 31835860) ліквідувати та виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
5. Вимоги кредиторів визнати погашеними.
6. Провадження у справі припинити.
7.Копію даної ухвали направити кредиторам, боржнику, ліквідатору, державному реєстратору, органу державної статистики, ВДВС Конотопського районного управління юстиції, Головному територіальному управлінню юстиції у Сумській області.
СУДДЯ Л.А. КОСТЕНКО