ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
26 липня 2016 року № 813/1681/16
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Клименко О.М. за участю секретаря судового засідання Дорош Х.Р. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Кулик А.Я.;
відповідача: представник Романюк Р.В.;
третьої особи 1: представник Радович О.Б.;
третьої особи 2: представник не прибув;
розглянувши в попередньому судовому засіданні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом Львівської міської ради до Державного кадастрового реєстратора Відділу Держгеокадастру у м. Львові Львівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ТОВ «Нарнія-Трейд», ПАТ «Фірма «Львів-Петроль» про визнання незаконними дій та скасування запису про державну реєстрацію земельної ділянки, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Львівської міської ради до Державного кадастрового реєстратора Відділу Держгеокадастру у м. Львові Львівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ТОВ «Нарнія-Трейд», ПАТ «Фірма «Львів-Петроль», у якій позивач просить визнати незаконними дії Державного кадастрового реєстратора Відділу Держгеокадастру у м. Львові Львівської області щодо реєстрації земельної ділянки площею 2,0797 га, кадастровий номер 4610136800:08:005:0038 та скасувати запис про державну реєстрацію земельної ділянки площею 2,0797 га, кадастровий номер 4610136800:08:005:0038.
В судовому засіданні 12.07.2016 року представником відповідача подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду. Клопотання обґрунтовано тим, що про існування спірних правовідносин позивачу було відомо у жовтні 2015 року, про що свідчить лист Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради № 2408-вих-1022 віл 29.10.2015 року. Крім того, вважає, що позивач повинен був дізнатись про виникнення спірних правовідносин з 01.01.2013 року, коли інформація про земельну ділянку площею 2,0797 га, кадастровий номер 4610136800:08:005:0038 була висвітлена та перебувала в загальному доступі на Публічній кадастровій карті України.
Представник відповідача в судовому засіданні клопотання про залишення позовної заяви підтримав, просив задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні подав письмові заперечення на клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, де вказано, що про існування спірних правовідносин позивач дізнався з листа відповідача від 20.11.2015 року, наданого у відповідь на лист № 2408-вих-1022 віл 29.10.2015 року. Стосовно твердження відповідача про наявність інформації про земельну ділянку площею 2,0797 га, кадастровий номер 4610136800:08:005:0038 в загальному доступі на Публічній кадастровій карті України зазначив, що жодних доказів на підтвердження вказаних обставин відповідачем не подано. Відтак, вважає, що строк звернення до адміністративного суду з позовом позивачем не пропущено.
Представник позивача в судовому засіданні проти клопотання про залишення позовної заяви без розгляду заперечив з підстав, викладених у письмових запереченнях, просив у його задоволенні відмовити.
Представник третьої особи 1 в судовому засіданні клопотання про залишення позовної заяви підтримав, просив задовольнити.
При постановленні ухвали суд враховує наступне.
Відповідно до ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З аналізу зазначеної норми вбачається, що початком строку звернення до суду є день, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
З адміністративного позову слідує, що позивач вважає незаконними дії відповідача щодо реєстрації земельної ділянки площею 2,0797 га, кадастровий номер 4610136800:08:005:0038 та просить скасувати запис про державну реєстрацію вказаної земельної ділянки.
Представником відповідача додано до матеріалів справи лист Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради № 2408-вих-1022 віл 29.10.2015 року (а. с. 89-90), адресований начальнику Відділу Держземагентства у м. Львові, у якому зазначено: «Одночасно у Ваших листах зазначено, що земельна ділянка парку входить в межі земельної ділянки, що знаходиться в користуванні ПАТ «Львів-Петроль» відповідно до ухвали ЛМР від 30.09.2010 № 3982, на підставі якої земельній ділянці, площею 2,0797 га присвоєно кадастровий номер 4610136800:08:005:0038.». Вказане свідчить про те, що позивачу станом на 29.10.2015 року з листів відповідача було відомо про оскаржувані дії відповідача щодо реєстрації земельної ділянки площею 2,0797 га, кадастровий номер 4610136800:08:005:0038 та, відповідно, про внесення запису про державну реєстрацію вказаної земельної ділянки. З цих же підстав суд вважає необґрунтованим твердження представника позивача про те, що про існування спірних правовідносин позивач дізнався з листа відповідача від 20.11.2015 року.
В той же час, даний адміністративний позов до суду подано лише 20.05.2016 року, тобто зі спливом піврічного строку, що визначений ст. 99 КАС України. На обґрунтування пропуску цього строку позивач не вказав жодних обставин та не надав суду належних обґрунтувань та доказів, що перешкоджали йому скористатися правом на звернення до суду.
Частиною 2 статті 5 КАС України передбачено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
У відповідності до п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
В даному випадку, враховуючи істотний пропуск позивачем строку звернення до суду та відсутність обґрунтованого клопотання для визнання причин пропуску поважними, суд приходить до висновку про наявність підстав для застосування процесуальних наслідків, передбачених п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України, а саме - про залишення позовної заяви без розгляду.
Вказана позиція узгоджується із позицією Вищого адміністративного суду України, викладеною в ухвалі №К/800/66408/14 від 02.04.2015 р.
Суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 155, 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду - задовольнити.
Позовну заяву Львівської міської ради до Державного кадастрового реєстратора Відділу Держгеокадастру у м. Львові Львівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ТОВ «Нарнія-Трейд», ПАТ «Фірма «Львів-Петроль» про визнання незаконними дій та скасування запису про державну реєстрацію земельної ділянки - залишити без розгляду.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 28.07.2016 року.
Суддя Клименко О.М.