ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
судового засідання про залишення позовної заяви без розгляду
27 липня 2016 року № 813/2104/16
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді - Потабенко В.А.
за участю секретаря судового засідання - Щура В.Р.,
за участі представників сторін:
від позивача - не прибув,
від відповідача - Павлика О.І., згідно довіреності,
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Галицька будівельна гільдія" до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкового повідомлення - рішення, -
в с т а н о в и в:
товариство з обмеженою відповідальністю "Галицька будівельна гільдія" (далі - ТзОВ "Галицька будівельна гільдія", позивач) звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області (далі - ДПІ у Франківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000071501 від 12.01.2016 року.
В судовому засіданні від 27.07.2016 року судом ставилося на обговорення питання про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з повторною неявкою в судові засідання представника позивача.
Представник позивача в судові засідання, що були призначені на 13.07.2016 року та 27.07.2016 року не прибув, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення судових повісток. Як вбачається із вищевказаних повідомлень, судові повістки представником позивача були отримані завчасно, а саме 07.07.2016 року та 18.07.2016 року.
Представник відповідача в судовому засіданні питання про залишення позовної заяви без розгляду підтримав.
Суд при вирішенні питання про залишення позовної заяви без розгляду, керувався наступним.
Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки та зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильного виконувати процесуальні обов'язки.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України, адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку.
Конституційний Суд України у своєму рішенні від 13.12.2011 у справі №17-рп/2011 встановив, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов'язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі.
Крім цього, суд керуючись ч. 2 ст. 8 КАС України застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 7 липня 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Судом було вжито достатні заходи для повідомлення належним чином представника позивача про дату, час і місце розгляду судової справи для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, в тому числі шляхом неодноразового відкладення розгляду справи.
Зважаючи на те, що представник позивача повторно не з'явився в судове засідання, суд дійшов висновку, що він недобросовісно використовує належні йому процесуальні права та порушує права інших учасників процесу.
Згідно ч. 3 ст. 128 та п. 4 ч. 1 ст. 155 КАС України, у разі повторного неприбуття позивача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Повторне неприбуття як підстава для залишення позовної заяви без розгляду означає нез'явлення у судове засідання два чи більше рази без поважних причин протягом усього розгляду справи. Така правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 26 травня 2011 року по справі № К/9991/15646/11.
Суд, оглянувши матеріали справи, враховуючи повторну неявку представника позивача у судові засідання, відсутність доказів поважності неявки, дотримуючись вимог процесуального закону, дійшов висновку залишити позовну заяву без розгляду на підставі п. 4 ч. 1 ст. 155 КАС України.
Крім того, суд вважає за доцільне роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. ст. 128, 155, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в :
позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Галицька будівельна гільдія" до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкового повідомлення - рішення залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, або у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст ухвали виготовлений 28.07.2016 року.
Суддя Потабенко В.А.