Справа № 191/3731/16-а
Провадження № 2-а/191/44/16
У х в а л а
про залишення адміністративного позову без руху
"27" липня 2016 р. Суддя Синельниківськго міськрайонного суду м. Синельникове Бондаренко Г.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру сплаченої суми по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сімям, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради, надміру сплачені суми по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сімям у розмірі 4166,84 грн., та надмірну сплачені суми по державній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку в розмірі 615,67 грн.
Поданий адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням ч.3ст.106 КАС України, а саме: до позовної заяви не додано документа про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 3ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства Українидо позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно ч. 2ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства Українирозмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
ПреамбулоюЗакону України "Про судовий збір"передбачено, що цей Закон визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Тобто необхідною умовою розгляду судом позовної заяви є сплата особою, яка звертається з цією заявою, судового збору у визначеному розмірі.
Відповідно до ч. 1ст. 4 Закону України "Про судовий збір"судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2статті 4 Закону України "Про судовий збір"встановлено, що ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано суб"єктом владних повноважень, юридичною особою, встановлена у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Із адміністративного позову вбачається, що позивач просить стягнути з відповідача надміру сплачені суми по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сімям у розмірі 4166,84 грн., та надмірну сплачені суми по державній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку в розмірі 615,67 грн., тобто заявлено дві вимогу майнового характеру.
Проте позивачем судовий збір не сплачений у розмірі, визначенимЗаконом України "Про судовий збір", а саме: 2756 (дві тисячі сімсот пятдесят шість) гривень 00 коп.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати докази сплати судового збору запозовні вимоги майнового характеру.
Посилання позивача ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради, на те, що вони звільняються від сплати судового збору на підставі ст. 5 ЗУ « Про судовий збір» є необґрунтованими, оскільки відповідно до статті 5.Пільги щодо сплати судового збору
1. Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:
1) позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі;
2) позивачі - у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоровя, а також смертю фізичної особи;
3) позивачі - у справах про стягнення аліментів;
4) позивачі - у справах щодо спорів, повязаних з виплатою компенсації, поверненням майна, або у справах щодо спорів, повязаних з відшкодуванням його вартості громадянам, реабілітованим відповідно доЗакону України"Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні";
5) особи, які страждають на психічні розлади, та їх представники - у справах щодо спорів, повязаних з розглядом питань стосовно захисту прав і законних інтересів особи під час надання психіатричної допомоги;
6) позивачі - у справах про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення;
7) громадяни, які у випадках, передбачених законодавством, звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб;
8) інваліди Великої Вітчизняної війни та сімї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
9) інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів;
10) позивачі - громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
11) виборці - у справах про уточнення списку виборців;
12) військовослужбовці, військовозобовязані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, повязаних з виконанням військового обовязку, а також під час виконання службових обовязків;
13) учасники бойових дій, ОСОБА_3 України - у справах, повязаних з порушенням їхніх прав;
14) позивачі - у справах у порядку, визначеномустаттею 12Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту";
15) фізичні особи (крім субєктів підприємницької діяльності) - кредитори, які звертаються з грошовими вимогами до боржника щодо виплати заборгованості із заробітної плати, зобовязань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоровю громадян, виплати авторської винагороди та аліментів, - після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом;
16) позивачі - за подання позовів щодо спорів, повязаних з наданням статусу учасника бойових дій відповідно допунктів 19,20 частини першої статті 6Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту, тобто п.20 ст.5 ЗУ «Про судовий збір», виключено.
Відповідно до ч. 1ст. 108 КАС Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихстаттею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру сплаченої суми по державній соціальній допомозі малозабезпеченим сімям, - залишити без руху.
Запропонуватипозивачеві виправити недоліки позовної заяви в термін 5 днів з дня отримання копії ухвали суду та розяснити, що в іншому випадку заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі протягом пяти днів з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Суддя ОСОБА_3