ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
27 липня 2016 року Чернігів Справа № 825/1367/16
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Житняк Л.О., перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 обєднаного управління Пенсійного фонду України, Державної фінансової інспекції в Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И Л А:
26.07.2016 позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до ОСОБА_2 обєднаного управління Пенсійного фонду України, Державної фінансової інспекції в Чернігівській області, в якому просить:
- визнати неправомірними дії ОСОБА_2 обєднаного управління Пенсійного фонду України щодо відмови позивачу здійснити перерахунок пенсії відповідно до ст.37-1 Закону України "Про державну службу" в редакції, що діяла на дату призначення пенсії, в розмірі 80% суми заробітної плати працюючого державного службовця, починаючи з 01.12.2015, в звязку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013;
- зобовязати Чернігівське обєднане управління Пенсійного фонду України здійснити перерахунок пенсії позивачу відповідно до вимог ст.37-1 Закону України "Про державну службу" в редакції, що діяла на дату призначення пенсії, в розмірі 80% суми заробітної плати працюючого державного службовця, починаючи з 01.12.2015 (з урахуванням всіх надбавок і доплат, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, з яких сплачено страхові внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування), в звязку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 та виплатити заборгованість, що виникне внаслідок такого перерахунку;
- зобовязати Чернігівське обєднане управління Пенсійного фонду України під час перерахунку розміру пенсії позивачу прокоригувати всі надбавки і доплати, що враховані під час призначення та перерахунку пенсії, на рівень зростання посадового окладу, згідно п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2008 № 865;
- зобовязати Чернігівське обєднане управління Пенсійного фонду України провести позивачу індексацію на суму несвоєчасно виплаченої пенсії і здійснити компенсацію втрати частини пенсії у звязку із порушенням строків її виплати за період з 01.12.2015;
- визнати протиправними дії Державної фінансової інспекції в Чернігівській області щодо ненадання позивачу довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям із всіма складовими заробітної плати, з якої призначено пенсію для її перерахунку з 01.12.2015;
- зобовязати Державну фінансову інспекцію в Чернігівській області надати позивачу довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, форма якої затверджена постановою Правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 №15-1, із зазначенням всіх складових заробітної плати працюючого державного службовця за відповідною посадою, на які нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з підвищенням з 01.12.2015 посадових окладів.
Так, згідно п.6 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши позовні вимоги, суд дійшов висновку про необхідність повернення ОСОБА_1 поданого адміністративного позову, оскільки справа не підсудна цьому адміністративному суду з огляду на таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори.
Згідно із п.4 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як вбачається з позовної заяви, поряд з вимогами про визнання дій ОСОБА_2 обєднаного управління Пенсійного фонду України щодо відмови в перерахунку пенсії позивачу та зобовязання здійснити такий перерахунок, які підсудні Деснянському районному суду м. Чернігова, предметом спору є також оскарження дій Державної фінансової інспекції в Чернігівській області щодо відмови у видачі довідки про заробітну плату та зобовязання відповідача видати позивачу довідку про заробітну плату, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді для перерахунку пенсії.
При цьому, зазначені правовідносини врегульовані Законом України "Про пенсійне забезпечення", постановою Правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 № 15-1 "Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах № 2а-8893/12/2670, № 2а-4753/09/2670" та іншим законодавством України, яким врегульовано саме пенсійне забезпечення громадян. Так, чинним законодавством встановлено складові заробітної плати, які враховуються при обчисленні розміру пенсій. Ці складові вносяться у довідку, яка складається для подання до територіальних органів Пенсійного фонду України, відомості якої враховуються останніми при призначенні та перерахунку пенсії.
Отже, питання видачі довідки про заробітну плату є частиною процедури обчислення розміру пенсії.
У даній справі позивач звернувся до суду з метою захисту свого права на отримання пенсії у розмірі, який він вважає відповідним закону. При цьому, ним обрано спосіб захисту свого права також у вигляді вимог до Державної фінансової інспекції в Чернігівській області, яка виконує певні функції у процедурі обчислення та перерахунку пенсій.
З викладеного слідує, що даний публічно-правовий спір підпадає під категорію справ, визначених п.4 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, які підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним, адже пов'язаний із обчисленням пенсійних виплат, а тому вирішення заявлених позивачем в адміністративному позові вимог має відбуватися місцевим загальним судом як адміністративним. Наведене дає підстави стверджувати, що даний спір належить до компетенції саме місцевого загального суду як адміністративного суду, а тому приписи ч.1 ст.21 Кодексу адміністративного судочинства України не можуть бути застосовані до даних правовідносин.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАСУ позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду. З урахуванням викладеного, даний позов не підсудний ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, у звязку з чим відповідно до зазначених вимог п.6 ч.3 ст.108 цього Кодексу підлягає поверненню позивачу. Одночасно суд вважає за необхідне розяснити позивачу про можливість звернутися до місцевого загального суду як адміністративного з відповідним позовом, з урахуванням територіальної підсудності, встановленої ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі, зокрема, повернення заяви або скарги.
На підставі вищевикладеного, з урахуванням п.6 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами необхідно повернути позивачу.
Керуючись ст. ст. 18, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 обєднаного управління Пенсійного фонду України, Державної фінансової інспекції в Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Копію ухвали суду та позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Розяснити позивачу про можливість звернутися до місцевого загального суду як адміністративного суду з відповідним позовом.
Повернути з Державного бюджету (р/р 31216206784002 в ГУДКС України у Чернігівській області, код 38054398, МФО 853592) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 551,20 (пятсот пятдесят одна гривня 20 коп.) судового збору, сплачено згідно квитанції № 0.0.591011727.1 від 26.07.2016.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку статей 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л.О. Житняк