Постанова № 59216476, 15.07.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.07.2016
Номер справи
760/12135/16-п
Номер документу
59216476
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3/760/4687/16

у справі №760/12135/16-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 липня 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., за участю представника Київської міської митниці ДФС Панькіна Д.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності директора компанії «YIWU SANMIAO IMPORT & EXPORT CO. Ltd» Room 303 Unit Building, District Choucheng Strit Yiwu, China (Китай), громадянина ОСОБА_6 (ОСОБА_6), за ознаками порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 483 МК України, -

В С Т А Н О В И В:

29.06.2016 року державним інспектором ВМО-1 митного поста «Столичний» Пауком В.О. складено протокол про порушення митних правил №0415/10000/16 та розпочато провадження у справі про притягнення ОСОБА_6 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України.

Згідно даних викладених у вказаному протоколі в діях директора компанії «YIWU SANMIAO IMPORT & EXPORT CO. Ltd» громадянина ОСОБА_6 (ОСОБА_6), наявні ознаки порушення митних правил передбачених ч. 1 статті 483 «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю» поданням митному органу як підстави для переміщення товарів за документами, що містять неправдиві дані щодо кількості товару.

В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності не з'явилася, будучи належним чином повідомлена про день, час та місце судового засідання.

З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суддя вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Представник Київської міської митниці ДФС, вважав обставини викладені в протоколі №0415/10000/16 від 29.06.2016 року доведеними та просив притягнути ОСОБА_6 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.

Заслухавши пояснення представника митних органів, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.

За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.

Порушення митних правил передбачене диспозицією ч. 1 ст. 483 МК, полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

При цьому відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 року №8, документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.

Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Судом встановлено, що 16.06.16 року в зоні діяльності Одеської митниці ДФС на митну територію України з Китая надійшов вантаж, а саме: «сумочки поясні, рюкзаки з лицьовою поверхнею з полімерного матеріалу, гетри футбольні, настільні та кімнатні ігри (доміно), настільні та кімнатні ігри (шашки, шахмати, нарди), карти гральні, настільні та кімнатні ігри (набір для гри в покер), запасні колеса для скейтів, приладдя для занять фізкультурою йога-блоки, кий для більярду, скакалки, сітка для настольного тенісу, набор для гри в настільний теніс, ракетки тенісні, свистки суддівські, м'ячі для тенісу, лопатки для плавання, килими для занять фізкультурою, окуляри для плавання, палатки туристичні, ліхтарики електричні, рукавички боксерські, рукавички воротарські, рукавички для занять спортом, статуетки з зображенням спортсменів, упори для віджимання, захисни щитки для футболу, захисні наколінники для волейболу, форма футбольна з синтетичних матеріалів, костюм для занять з тайквандо, еспандери, рахункове табло для змагань…», виробник компанія «YIWU SANMIAO IMPORT & EXPORT CO. Ltd» Китай, на підставі товаросупровідних документів: договір купівлі-продажу товару № 2904-YS/SHI-2016 від 29.04.2016, інвойси № YS-31 від 02.05.16, № YS-31/1 від 18.06.16, СМR № 108 від 16.06.16, коносамент ZIMUSNH3363601.

Відправник товару: компанія «YIWU SANMIAO IMPORT & EXPORT CO. Ltd» Room 303 Unit Building, District Choucheng Strit Yiwu, China (Китай).

Отримувач товару: ТОВ «ШУЗ ІМПОРТ Лтд» (код ЄДРПОУ 0040368562), 09113 Київська обл.. м. Біла Церква, В.Сквирське шосе б. 186 оф. 2.1

20.06.2016 на м/п «Столичний» Київської міської митниці ДФС, ВМО-1 декларантом ТОВ «ШУЗ ІМПОРТ Лтд» гр. ОСОБА_5, було подано до митного оформлення ЕМД типу ІМ 40 ДЕ № 100270001/2016/260420 на вищевказаний товар.

Під час огляду товару, в присутності співробітників ГУ БКОЗ СБУ, з розпакуванням до 100% вантажних місць встановлено, що окрім заявленого товару за товаросупровідними документами виявлено наступний товар:

- товар №5 «настільні ігри (шашки, шахмати, нарди) у наборах, арт. S46 2 (дві) картонні коробки по 150 наборів, вага одного набору становить 0,175 кг.; арт. S45 2 картонні коробки по 300 наборів, вага одного набору становить 0,096 кг.; арт. R3 5 картонних коробок по 48 наборів, вага 1 набору 0,606 кг.. Загальна кількість не задекларованих наборів становить 1140 наборів.

- товар № 29 форма футбольна в кількості 50 комплектів вага 23,5 кг.,

- товар № 31 приладдя для занять фізкультурою-еспандери, у кількості 340 шт., 17 картонних коробок по 20 шт., вага 1 шт. становить 0,904кг.;

- товар «палки для спортивної ходьби у кількості 900 шт., 15 картонних коробок по 60 шт., вага 1 шт. становить 0,307 кг.;»

- товар «майки спортивні трикотажні із синтетичної тканини, арт. К22- 600 шт-64,5 кг., арт. К23-600 шт.-63,5 кг., арт. К24-600 шт.-65кг, арт. К25-600 шт.-66,5 кг, арт. К26-600 шт., -59 кг., арт. К27-600шт.-55,5кг., загальна кількість 3600 шт., вага 374 кг.».

- товар «плаття для заняття танцями, трикотажні із синтетичних тканин» у кількості 450 шт., вага 57,5 кг.,дані про які відсутні як у МД так і в товаросупровідних документах.

В своєму листі від 24.06.16 директор компанії «YIWU SANMIAO IMPORT & EXPORT CO. Ltd» Room 303 Unit Building, District Choucheng Strit Yiwu, China (Китай), громадянин ОСОБА_6 (ОСОБА_6) зазначив, що в результаті помилки в товаросупровідних документах не були зазначені вищевказані товари, які виявлені під час митного огляду. Провину свою визнає.

Загальна вартість предметів правопорушення становить 159666,87 грн., з яких: - палки для спортивної ходьби 900 шт.-25941,95 грн.; - еспандери 340 шт. 28858,18 грн.; - настільні ігри (шашки, шахмати, нарди)-1140 наборів.,- 31947,94 грн.; - форма футбольна 50 компл. -4401,15 грн.; - майки спортивні 3600 шт.,-57748,88 грн.; - сукні для заняття танцями-450 шт., 10768,77 грн.

Оцінюючи в сукупності надані докази, суд знаходить їх належними та допустимими, у зв'язку з чим приходить до висновку, що факт вчинення порушення митних правил передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України повністю підтверджений в ході розгляду справи.

Суд вважає, що в даному випадку дії ОСОБА_6 не можуть розцінюватися, як такі, що вчинені внаслідок помилки ( ст. 268 МК України).

Крім того, виходячи з положень МК України останній мав вчинити дії, що визначені ст. 269 МК України, що зроблено не було.

У відповідності до ст. 459 МК України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Згідно п. 43 ч. 1 ст. 4 МК України, посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.

В силу ст. 65 ГК України, управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу. Керівник підприємства без доручення діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах та порядку, визначених установчими документами.

З урахуванням викладеного суд вважає, що за фактичних обставин справи наведених вище, саме ОСОБА_6 є суб'єктом правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, у зв'язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Як встановлено вище вартість безпосередніх предметів порушення митних правил становить 159666,87 грн.

З огляду на викладене, ОСОБА_6 слід визнати винним у порушенні митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 159666,87 грн. та конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_6 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

Керуючись ст. 467, 483, 486, 489, 495, 519, 522, 527, 531 МК України, ст.ст. 40-1, 251, 252, 280, 283, 287, 294 КУпАП України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_6 (ОСОБА_6) визнати винним у порушенні митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 159666,87 грн., який необхідно сплатити за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38050812; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.

Безпосередні предмети порушення митних правил, згідно переліку указаному в описі предметів від 30.06.2016 року до протоколу про порушення митних правил №0415/10000/16 від 29.06.2016 року, які передані на зберігання на склад митниці за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А, конфіскувати.

Стягнути з ОСОБА_6 (ОСОБА_6) судовий збір в розмірі 275,60 грн., який підлягає сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030101.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя О.М.Букіна