ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_______________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"19" липня 2016 р.Справа № 922/1168/16
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Швидкіна А.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
розглянувши заявуФОП ОСОБА_1, м. Луганськ про визнання банкрутом ТОВ "Сафарі-Армс-Україна", с. Бахметівка , код ЄДРПОУ 33262660 за участю :
розпорядника майна : арбітражного керуючого ОСОБА_2, свідоцтво №981 від 23.05.2013 року
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Сафарі-Армс-Україна" в порядку ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" на тій підставі, що боржником протягом більш ніж трьох місяців не задоволені безспірні вимоги кредитора в розмірі 456750,00 грн., що підтверджено рішенням господарського суду Харківської області від 10.12.2015 р. у справі №922/6020/15, яке набрало законної сили та постановою про відкриття виконавчого провадження від 30.12.2015 року.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 27.04.2016 року порушено провадження у справі про банкрутство ; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном та призначено розпорядника майна - арбітражного керуючого ОСОБА_2; зобов'язано учасників процесу виконати всі необхідні дії, відповідно до ст. 16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом; призначено попереднє засідання суду.
Ухвалою суду від 16.06.2016 року був затверджений вимог кредиторів ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Сафарі-Армс-Україна", призначені збори кредиторів. Розпорядник майна боржника, кредитор боржника, відповідно до ст. 26 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом були зобовязані провести збори кредиторів, на яких вирішити питання, що передбачені вказаною статтею Закону, у тому числі, утворити комітет кредиторів і прийняти обґрунтоване рішення про відкриття процедури санації боржника, про відкриття ліквідаційної процедури, чи по підписанню мирової угоди з посиланням на фактичні обставини, що привели до прийняття такого рішення. Прийняте комітетом кредиторів обґрунтоване рішення, разом з протоколом загальних зборів кредиторів і протоколом засідання комітету кредиторів розпорядник майна та кредитори були зобовязані надати суду для подальшого прийняття судом відповідного рішення.
29.06.2016 року до суду від ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві надійшло клопотання, в якому останній повідомляє суд, що на підставі висновків акту перевірки № 608/22-8/33262660 від 10.08.2012 року з урахуванням листа № 6524/10/22-810 від 30.08.2012 року, ДПІ у Печерському районі м. Києва було складено податкове повідомлення рішення № НОМЕР_1 від 04.09.2012 року. ТОВ "Сафарі-Армс-Україна" була подана позовна заява про скасування податкового повідомлення - рішення № НОМЕР_1 від 04.09.2012 року, № НОМЕР_2 від 02.01.2013 року та НОМЕР_3 і № НОМЕР_4 від 05.03.2013 року. Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 19.04.2013 року адміністративний позов ТОВ "Сафарі-Армс-Україна" задоволено. Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 11.06.2013 року апеляційну скаргу ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві залишено без змін. Постановою ВАСУ від 30.05.2016 року касаційну скаргу ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві задоволено частково, ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 11.06.2013 року та постанову Харківського окружного адміністративного суду від 19.04.2013 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції. За таких обставин, просить суд не допустити швидкого банкрутства ТОВ "Сафарі-Армс-Україна" і зупинити провадження у справі № 922/1168/16 до вирішення справи № 820/834/13-а.
Ухвалою суду від 05.07.2016 року клопотання ДПІ у Печерському районі м. Києва прийнято та призначено д розгляду в судовому засіданні на "19" липня 2016 року; зобов`язано ДПІ у Печерському районі м. Києва надати нормативно - правове обґрунтування поданого клопотання.
18.07.2016 року до суду від ДПІ у Печерському районі надійшов лист, в якому він просить суд розглянути заявлене клопотання без участі представника ДПІ та задовольнити його повністю, проте вимоги ухвали суду від 05.07.2016 року не виконав, а саме не надав жодних підтверджуючих документів в обґрунтування заявленого клопотання.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до частини 2 статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
У відповідності до ч.1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Статтею 22 Господарського процесуального кодексу України та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлюються права сторін та учасників процесу, в тому числі знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, заявляти клопотання, тощо.
Згідно ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" учасники у справі про банкрутство - сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) суб'єкта підприємницької діяльності - боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство;
сторони у справі про банкрутство - конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут);
кредитор - юридична або фізична особа, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя);
Матеріали справи свідчать про те, що на цей час державна податкова інспекція у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві, ще не є учасником у справі про банкрутство ТОВ "Сафарі-Армс-Україна", с. Бахметівка
Згідно ч.2 ст. 6 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" звернення до суду громадян, організацій чи посадових осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, з приводу розгляду конкретних справ судом не розглядаються, якщо інше не передбачено законом.
Згідно частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За таких обставин, у суду відсутні підстави для розгляду клопотання ДПІ у Печерському районі м. Києва щодо недопущення швидкого банкрутства ТОВ "Сафарі-Армс-Україна" та зупинення провадження у справі №922/1168/16.
На виконання вимог ухвали суду від 16.06.2016 року розпорядником майна ТОВ "Сафарі-Армс-Україна" 13.07.2016 року були проведені збори кредиторів, обрано комітет кредиторів і прийнято рішення про застосування до боржника ліквідаційної процедури та про призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2 Протокол зборів кредиторів і протоколи засідання комітету кредиторів з викладенням підстав, що привели до прийняття такого рішення, надані суду.
Розпорядник майна боржника під час розгляду справи повідомив про фінансовий стан боржника та пояснив, що після публікації оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство на офіційному сайті ВГСУ особи, які бажали б прийняти участь у санації боржника, до розпорядника майна та комітету кредиторів не звертались та після вивчення фінансового стану боржника більшістю голосів на зборах комітету кредиторів було прийнято рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2
Представник голови комітету кредиторів в судове засідання не з`явився, проте до суду надійшло його клопотання, в якому він просить суд проводити судове засідання за його відсутності та повідомляє, що клопотання про введення ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2 підтримує в повному обсязі.
Представник компанії "SAFARI- ARMS HOLDING LTD" в судове засідання, проте до суду надійшло його клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Боржник в судове засідання не з`явився, причини неявки суду невідомі, про час та місце розгляду справи був повідомлений відповідно до вимог діючого законодавства.
Розглянувши матеріали справи та надані суду протокол зборів кредиторів і протокол засідання комітету кредиторів, вислухавши пояснення розпорядника майна боржника, суд встановив, що фінансовий стан боржника з моменту порушення провадження у справі не стабілізувався. На виконання приписів Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та ухвали господарського суду Харківської області, розпорядником майна був проведений поглиблений аналіз фінансово - господарського стану ТОВ "Сафарі-Армс-Україна", який показав, що підприємство має незначний прибуток, однак, є показники, які свідчать про фінансову негативну діяльність підприємства, всі показники діяльності підприємства за 2 роки послідовно погіршились. Значно зменшились виробничі запаси на підприємстві, що для підприємства є негативним показником, значно скоротилась середньооблікова численність працівників, значно зменшився фонд оплати праці. Більшість показників ліквідності підприємства є незадовільними. Послідовно зменшення показника коефіцієнту поточної ліквідності та значення показника коефіцієнту покриття свідчать про несприятливу тенденцію діяльності підприємства. Це свідчить, що підприємство не має можливості розрахуватись з кредиторами. Практично усі показники коефіцієнтів знаходяться поза межею граничних показників. Коефіцієнт Бівера має від`ємне значення, це свідчить про небажане скорочення частки прибутку, яка спрямовується на розміток виробництва. Вбачається, що фінансовий стан підприємства несприятливий, фінансове положення нестійке, більшість показників підприємства не задовільні, весь досліджуємий період є ознаки неплатоспроможності, підприємство дійсно не може виконати свої зобов`язання перед кредиторами. Динаміка вказує на те, що всі негативні тенденції з часом погіршуються. Самотужки підприємство не в змозі відновити свою платоспроможність. Таким чином, великий розмір кредиторської заборгованості, відновлення платоспроможності шляхом санаційних заходів малоймовірно та призведе лише до звеличення кредиторських зобов`язань та єдина доцільна процедура, що може бути застосована до боржника - це ліквідація.
Також на виконання вимог ухвали суду від 27.04.2016 року та п.3.ст.22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання цього банкрутом" інвентаризаційною комісією було проведено інвентаризацію майна, товарно-матеріальних цінностей, основних засобів, готівкових грошових коштів в касі та на поточних рахунках дебіторської та кредиторської заборгованості активів банкрута. За результатами проведеної інвентаризації залишків або нестачі майна боржника не виявлено.
Згідно з ч. 4 ст. 205 ГК України передбачено, що у разі неплатоспроможності субєкта господарювання через недостатність його майна для задоволення вимог кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення субєкта господарювання банкрутом встановлюється цим Кодексом та іншими законами. Таким Законом, норми якого щодо умов, порядку та наслідків визнання банкрутом є спеціальними, передбачені в Законі України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до ч.8 ст. 26 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів відноситься звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Частиною 9 ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини 4 ст. 26 вищезазначеного Закону. Відповідно до протоколу від 13.07.2016 р. на засіданні зборів комітету кредиторів „за визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ТОВ "Сафарі-Армс-Україна", проголосували одноголосно всі члени комітету кредиторів, „проти не було. Зазначене говорить про те, що рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було прийнято з дотриманням вимог приписів ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Отже, за матеріалами справи та наданими суду документами комітет кредиторів обґрунтовано дійшов висновку, що задоволення вимог кредиторів можливо не інакше, як через застосування до боржника тільки ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч.8 ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).
Згідно з п.5 ч.1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків , передбачених цим Законом.
Як вбачається з матеріалів справи на засіданні комітету кредиторів від 13.07.2016 року прийнято рішення про призначення арбітражного керуючого ОСОБА_2 ліквідатором ТОВ "Сафарі-Армс-Україна" та визначення розміру грошової винагороди ліквідатору у розмірі двох мінімальних заробітних плат.
Рекомендований комітетом кредиторів арбітражний керуючий ОСОБА_2 (свідоцтво № 981 від 23.05.2013 року), що виконував функції розпорядника майна по даній справі, надав суду заяву на призначення його ліквідатором боржника, сповістив суд, що не є заінтересованою особою у цій справі, не здійснював раніше управління боржником, судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має та не належить до жодної категорії осі, зазначених ч.2 ст. 114 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
На підставі вищевикладеного, враховуючи, що боржник неспроможний відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, а також те, що на засіданні комітету кредиторів кредитори прийшли до обґрунтованого висновку про необхідність визнання боржника банкрутом у звязку з відсутністю будь-яких обґрунтованих пропозицій щодо участі інвесторів у справі, який судом перевірений, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 37-48, 114 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , ст. 86 ГПК, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати товариство з обмеженою відповідальністю "Сафарі-Армс-Україна" (код 33262660), місцезнаходження: 63213, Харківська область, Нововодолазький район, село Бахметівка, вул. Леніна, 115 б, к. 7. - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
2. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів)), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;
виконання зобовязань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у звязку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
3. Призначити ліквідатором ТОВ "Сафарі-Армс-Україна" арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво №981 від 23.05.13, адреса : АДРЕСА_1, Україна, 61075) та визначити розмір грошової винагороди ліквідатора ТОВ "Сафарі-Армс-Україна" у розмірі двох мінімальних заробітних плат.
4. Оприлюднити на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
5. Зобовязати ліквідатора відповідно до ст. 41 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом прийняти до свого відання майно боржника та забезпечити його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, проводити інвентаризацію та оцінку майна банкрута, здійснювати аналіз фінансового становища банкрута, повідомляти працівників банкрута про звільнення та здійснити його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту, вживати заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обовязковому зберіганню, здійснити продаж майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом, повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надавати державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, предявляти до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.
Зобовязати ліквідатора не рідше ніж один раз на місяць надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
6. Зобовязати керівника боржника ТОВ "Сафарі-Армс-Україна" протягом пятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обовязків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
7. Зобовязати ліквідатора в строк до 19.07.2016 року виконати ліквідаційну процедуру та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі:
- акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси, звіти про оцінку майна, договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна,
- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів,
- звіт про виплачені кредиторам кошти, документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;
- довідки установ банку про закриття рахунків банкрута,
- копії повідомлень направлених до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури,
- довідку архіву про прийняття документів, які підлягають обовязковому зберіганню,
- оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію,
- докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість її стягнення,
- довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час здійснення ліквідаційної процедури,
- баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора,
- протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів,
- затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора,
- інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута.
8. Постанову суду надіслати кредиторам, ліквідатору, банкруту, державному реєстратору, відділу з питань банкрутства ГУЮ у Харківській області, Відділу державної виконавчої служби Нововодолазького РУЮ, Нововодолазькій ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області.
Суддя ОСОБА_4