Справа № 459/1839/16-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"22" липня 2016 р. Червоноградський міський суд Львівської області
в складі: головуючого судді Рудакова Д.І.,
з участю: секретаря судових засідань ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Червонограді адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до КП «Червоноградводоканал» про зобовязання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся у суд із позовом до відповідача, у якому просить зобовязати КП «Червоноградводоканал» прийняти рішення щодо надання йому 75% знижки плати за користування комунальними послугами з водопостачання та водовідведення передбаченої п.5 ч1 та ч.2 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за фактичною адресою проживання. В обґрунтування вимог послався на те що він проходить військову службу у Державній спеціальній службі транспорту, є учасником бойових дій та відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» має право на 75-процентну знижку плати за користування комунальними послугами. Однак, під час оформлення документів на отримання знижки плати за послуги з водопостачання та водовідведення за фактичною адресою проживання його сімї, а саме: вул.Чорновола, 20/7, м.Червоноград Львівська область, представники відповідача повідомили його, що у звязку із одночасним проживанням у жилому приміщенні осіб, які не мають права на знижку, така буде нарахована пропорційно кількості осіб, які проживають за зазначеною адресою. Тобто фактично використані показники приладу обліку води розподілятимуться на шість осіб, пропорційно чотирьом з яких, нараховуватиметься 75% знижка на оплату послуг. Вказує, що у розумінні ст.3 Сімейного Кодексу України усі особи, які спільно проживають, повязані спільним побутом, мають взаємні права та обовязки складають сімю. Крім цього в силу приписів ч.3 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» 75% знижка плати, передбачена пунктами 4 і 5 частини першої даної статті, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з нормами користування, встановленими цими пунктами, незалежно від наявності в складі сімї осіб, які не мають права на знижку плати.
Позивач в судове засідання не зявився, подав письмову заяву, у якій просить розгляд справи проводити у його відсутності, при цьому зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позов заперечив, вказав, що у квартирі проживає шість чоловік, з яких лише четверо мають право на пільги. Батьки дружини позивача не відносяться до категорії осіб, які мають право на пільгу. Просить відмовити в задоволенні позову.
Заслухавши пояснення представника відповідача, оцінивши зібрані документи, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Із копії акту складеного уповноваженими представниками КП «Червонограджитлокомунсервіс» 22.04.2016 року, вбачається, що ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 проживаю без реєстрації по вул.Чорновола, 20/7, в м.Червонограді Львівської області.
Також встановлено, що до квартири АДРЕСА_1 відповідачем - КП «Червоноградводоканал» надаються послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
Копією посвідчення серії МІУ № 001315 від 21.03.2016 року підтверджується, що ОСОБА_3 має статус ветерана війни-учасника бойових дій.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються пільги: 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.
Із копії заяви ОСОБА_3 на імя директора КП «Червоноградводоканал» видно, що заявник просить надати йому та членам його сімї 75-процентну знижку на плату за користування послугами водопостачання та водовідведення.
Однак КП «Червоноградводоканал» у своїй відповіді від 08.06.2016 року повідомляє, що оскільки у квартирі зареєстровано прилад обліку води і проживає шість чоловік, то фактично використані показники розподіляються на шість осіб, пропорційно чотирьом з яких, надається передбачена 75 % знижка на оплату послуг. Зазначає, що при такому нарахуванні плати керується абзацом третім пункту 22 «Правил надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення», затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 року № 630, згідно з якою у разі встановлення квартирних засобів обліку, їх показники розподіляються пропорційно кількості мешканців квартири. Пільги споживачам з оплати послуг надаються за частку, отриману після такого розподілу за фактичними витратами, але не вище норм споживання, визначених законодавством.
В той же час, як регламентовано ч.2,3 ст.14 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4-6 цієї статті, надаються учасникам війни та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього. Площа житла, на яку нараховується 75-процентна знижка плати, передбачена пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з нормами користування (споживання), встановленими цими пунктами, незалежно від наявності в складі сім'ї осіб, які не мають права на знижку плати. Якщо в складі сім'ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 75 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 75-процентна відповідна знижка плати.
В силу вимог ч.2 ст. 3 СК України сімю складають особи, які спільно проживають, повязані спільним побутом, мають взаємні права та обовязки.
Таким чином Законом чітко передбачено, що пільги щодо плати за житло, комунальні послуги надаються учасникам війни та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від наявності в складі сім'ї осіб, які не мають права на знижку плати.
Оскільки постанова є підзаконним актом і визначає лише порядок надання пільг, суд вважає, що така не може обмежувати права даних осіб, які визначені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Відтак, беручи до уваги вищенаведене, виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами, суд приходить до висновку про задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 70, 71, 159-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Зобовязати КП «Червоноградводоканал» надати ОСОБА_3 75% знижки плати за користування комунальними послугами з водопостачання та водовідведення, передбаченої п.5 ч.1, ч.3 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за фактичною адресою проживання, а саме: м. Червоноград, вул. Чорновола, 20/7 Львівської області.
Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Червоноградський міський суд Львівської області. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя: Д. І. Рудаков