Ухвала суду № 59193811, 20.07.2016, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.07.2016
Номер справи
818/154/16
Номер документу
59193811
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2016 р.Справа № 818/154/16Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Бершова Г.Є.

Суддів: Катунова В.В. , Ральченка І.М.

за участю секретаря судового засідання Ружинської К.О

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Уповноваженої особи ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "Златобанк" ОСОБА_2 на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 24.03.2016р. по справі № 818/154/16

за позовом ОСОБА_3

до ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб , Уповноваженої особи ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "Златобанк" ОСОБА_2 третя особа Публічне акціонерне товариство "Златобанк"

про зобовязання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, ОСОБА_3, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб, уповноваженої особи ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "Златобанк" ОСОБА_2, третя особа - публічне акціонерне товариство "Златобанк", в якому просить: зобов'язати уповноважену особу ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб ОСОБА_2 включити ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1) до переліку вкладників публічного акціонерного товариства "ЗЛАТОБАНК", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб у розмірі 175 064,87 грн.; зобов'язати ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб (01032, м. Київ, б-р Т.Шевченка, 33-Б) включити ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1) до Загального реєстру вкладників ПАТ "Златобанк", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб у розмірі 175 064, 87 грн.

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 24.03.2016 року позовні вимоги було задоволено частково.

Зобов'язано уповноважену особу ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб ОСОБА_2 включити ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1) до переліку вкладників публічного акціонерного товариства "ЗЛАТОБАНК", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб у розмірі 175 064,87 грн. В задоволенні інших вимог - відмовлено.

Уповноважена особа ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "Златобанк" ОСОБА_2 не погодився із таким рішенням суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на прийняття рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить постанову скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

Представник відповідача та третьої особи в судовому засіданні доводи апеляційної скарги підтримав та просив суд її задовольнити.

Позивач та представник позивача в судовому засіданні проти апеляційної скарги заперечували, просили відмовити в її задоволенні.

Відповідно до статті 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, дослідивши матеріали справи, рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з огляду на таке.

Так, судом першої інстанції встановлено та підтверджено судом апеляційної інстанції, що 04 лютого 2015 року між ПАТ "Златобанк" та ОСОБА_3 (Вкладник) укладено Угоду про приєднання до Публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб №080271 (Договір банківського вкладу) (далі по тексту - Договір) (а.с.7).

Відповідно до п. 1.1. Договору підписанням цієї Угоди Вкладник в порядку ст. 634 Цивільного Кодексу України приймає Публічну пропозицію AT "Златобанк" про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб та висловлює повну та безумовну згоду з її умовами.

Пунктом 2.1. Договору встановлено, що Банк відкриває Вкладнику вкладний (депозитний) рахунок №26308502045788.

Пунктом 2.2. Договору зазначено вид вкладу - «КЛАСИЧНИЙ» в іноземній валюті.

Відповідно до п. 2.3. Договору сума вкладу становить 8 500 (вісім тисяч пятсот доларів США 00 центів).

Строк розміщення вкладу до 04.03.2015 (п. 2.5. Договору).

04.02.2015 позивачем на виконання своїх обовязків за Договором було внесено (залучено) кошти на депозит у розмірі 8500 доларів США, що підтверджується Квитанцією №124911 від 04.02.2015 (а.с.8). Призначення платежу: залучення коштів на депозит, угода від 04.02.2015. На банківській квитанції проставлено штамп AT "Златобанк" із датою зарахування коштів, проставлено печатку AT "Златобанк" та підписано представником Банку.

Разом з тим, на підставі постанови Правління Національного банку України від 13.02.2015 за № 105 «Про віднесення ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ЗЛАТОБАНК» до категорії неплатоспроможних» виконавчою дирекцією ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 13.02.2015 за № 30 «Про запровадження тимчасової адміністрації у AT «ЗЛАТОБАНК», згідно з яким з 14.02.2015 запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПУБЛІЧНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВІ «ЗЛАТОБАНК», код ЄДРПОУ 35894495, МФО 380612, місцезнаходження: вул. Б.Хмельницького, 17/52, Бізнес-центр «Леонардо», м. Київ, 01030.

Уповноваженою особою ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в AT «ЗЛАТОБАНК» призначено провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків ОСОБА_2.

Тимчасову адміністрацію в AT «ЗЛАТОБАНК» запроваджено строком на три місяці з 14.02.2015 по 13.05.2015 включно.

Відповідно до постанови Правління НБУ від 12 травня 2015 р. № 310 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ЗЛATОБАНК» виконавчою дирекцією ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 13 травня 2015 р. № 99 «Про початок процедури ліквідації АТ «ЗЛАТОБАНК» та призначення уповноваженої особи ОСОБА_1 на ліквідацію банку», згідно з яким було розпочато процедуру ліквідації АТ «ЗЛАТОБАНК» та призначено уповноваженою особою ОСОБА_1 на ліквідацію АТ «ЗЛАТОБАНК» провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків ОСОБА_2 строком на 1 рік з 13 травня 2015 року до 12 травня 2016 року включно.

19.05.2015 на офіційному сайті ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб було опубліковано інформацію про те, що у звязку з прийняттям виконавчою дирекцією ОСОБА_1 рішення від 13 травня 2015 №99 «Про початок процедури ліквідації AT «ЗЛАТОБАНК» та призначення уповноваженої особи ОСОБА_1 на ліквідацію банку», із змінами внесеними згідно із рішенням виконавчої дирекції ОСОБА_1 від 18.05.2015 за №100, ОСОБА_1 з 20 травня 2015 року розпочинає виплати коштів вкладникам даного банку.

При зверненні до AT «Ощадбанк» позивача було повідомлено, що ОСОБА_1 його внесено до реєстру вкладників, проте сума вкладу, що підлягає виплаті складає 24935,13 грн., що є меншою за ту, яку позивач вносив за вищевказаним договором. Вказана сума коштів в розмірі 24935,13 грн. була отримана позивачем через відділення AT «Ощадбанк», що підтверджується копією заяви про видачу готівки №4 від 27.05.2015 (а.с.9).

12.08.2015 ОСОБА_3 звернувся із письмовою заявою до уповноваженої особи ОСОБА_1 на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «Златобанк», в якій просив розяснити причини розбіжності суми вкладу та суми до виплати, та призначити дату та місце виплати вкладу в повному обсязі (а.с.10).

У відповідь на заяву уповноваженою особою ОСОБА_1 листом від 21.08.2015 за № 2581 було повідомлено, що в AT «Златобанк» немає відкритого на ім'я позивача договору № 080271 від 04.02.2015 на суму 8500,00 дол. CШA, та що за договором № 080271, відкритими на його ім'я, гарантована сума відшкодування складає 8500,00 грн. (а.с.11).

Позивач не погодився із такими діями ОСОБА_1 та звернувся за захистом до суду.

Суд першої інстанції, частково задовольняючи позовні вимоги, виходив з того, що невключення ОСОБА_3 до переліку вкладників ПАТ "Златобанк", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_1 є протиправним, а тому позовні вимоги про зобов'язання уповноваженої особи ОСОБА_1 включити ОСОБА_3 до переліку вкладників ПАТ "Златобанк", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб у розмірі 175064,87 грн. підлягають задоволенню.

У доводах апеляційної скарги відповідач зазначає, що уповноваженою особою ОСОБА_1 правомірно включено до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за рахунок ОСОБА_1, ОСОБА_3 по депозитному договору №080271 від 04.02.2015 року в розмірі фактичної суми, зарахованої на вкладний (депозитний) рахунок №26308502045788, а саме 8500,00 грн., оскільки на підставі наявності інформації, розміщеної в автоматизованій банківській системі АТ "ЗЛАТОБАНК" АБС Б2 щодо вкладників, наявність банківських рахунків, обліковування на них грошових коштів, наявність оригіналів договорів в банку надає можливість уповноваженій особі сформувати перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами.

Колегія суддів не погоджується із такими доводами апеляційної скарги та зазначає, що рішення суду першої інстанції скасуванню не підлягає з огляду на таке.

Так, уповноважена особа ОСОБА_1 та ПАТ "Златобанк" зазначає, що Договір банківського вкладу не обліковується в ПAT "Златобанк" та кошти не були оприбутковані в касі Банку, тому позивач не має права на вищезазначену виплату.

Проте, колегія суддів зазначає, що зі змісту ст. 1059 Цивільного кодексу України, п. 8 гл. 2 розд. ІІІ Інструкції про касові операції у банках України вбачається, що письмова форма договору банківського вкладу (депозиту) вважається додержаною, якщо внесення грошової суми підтверджено договором банківського вкладу з видачею ощадної книжки (сертифіката) чи іншого документа, що відповідає вимогам, встановленим законом, іншими нормативно-правовими актами у сфері банківської діяльності (банківськими правилами) та звичаями ділового обороту, які, у свою чергу, є підтвердженням про внесення готівки у відповідній платіжній системі.

При цьому відкриття банківських рахунків та облікування на них грошових коштів, залучених від юридичних і фізичних осіб на підставі укладеного в письмовій формі договору банківського вкладу (депозиту), є обов'язком банку (ч. 3 ст. 1058, ч. 2 ст. 1068 ЦК України, п. 2.1 Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 3 грудня 2003 року № 516).

Таким чином, відсутність реєстрації договору банківського вкладу, і як наслідок, необлікування на рахунку банку грошових коштів, залучених від юридичних і фізичних осіб на підставі укладеного в письмовій формі договору банківського вкладу, не можна вважати недодержанням письмової форми договору банківського вкладу за наявності ощадної книжки (сертифіката) чи іншого документа, що відповідає вимогам, установленим законом, іншими нормативно-правовими актами у сфері банківської діяльності (банківськими правилами) та звичаями ділового обороту, і є підтвердженням внесення готівки у відповідній платіжній системі.

Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що відповідні юридичні факти (відсутність банківських рахунків, і як наслідок, необлікування на них грошових коштів, залучених від юридичних і фізичних осіб на підставі укладеного в письмовій формі договору банківського вкладу) слід кваліфікувати як невиконання банком своїх обовязків за договором банківського вкладу.

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про національний банк України» для забезпечення організації готівкового грошового обігу Національний банк здійснює, зокрема, визначення порядку ведення касових операцій для банків, інших фінансових установ, підприємств і організацій.

Статтею 47 Закону України «Про банки і банківську діяльність» встановлено, що банк здійснює діяльність, надає банківські та інші фінансові послуги в національній валюті, а за наявності відповідної ліцензії Національного банку України - в іноземній валюті.

До банківських послуг належать, зокрема, залучення у вклади (депозити) коштів та банківських металів від необмеженого кола юридичних і фізичних осіб.

Порядок ведення касових операцій регулюється постановою Правління Національного банку України №174 від 01.06.2011 «Про затвердження Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні» (далі - Постанова №174).

Відповідно до абз. 14, 15 пункту 4 Розділу І Постанови №174 касові операції - операції з видачі готівки, її приймання, обміну не придатних до обігу банкнот (монет) та виведених з обігу на придатні до обігу банкноти (монети), банкнот на монети, монет на банкноти, банкнот (монет) одного номіналу на банкноти (монети) іншого номіналу, вилучення з обігу сумнівних банкнот (монет), валютно-обмінні операції та операції з банківськими металами, а також операції з приймання на інкасо банкнот іноземної валюти та чеків в іноземній валюті, інших цінностей, які обліковуються на позабалансових рахунках.

Касовий документ - документ, який оформляється для здійснення касової операції.

Пунктом 5 Розділу І Постанови №174 встановлено, що Банк (філія) зобовязаний здійснювати касове обслуговування клієнтів на підставі договірних відносин через касу банку.

Колегією суддів встановлено, що 20 січня 2015 року між ПАТ "Златобанк" та ОСОБА_3 було укладено Угоду про приєднання до Публічної пропозиції про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб №142896 (Договір банківського вкладу).

Відповідно до п. 8 Розділу І Постанови №174 Банк під час здійснення касових операцій має забезпечувати, зокрема, своєчасне та повне оприбутковування готівки, документальне оформлення руху готівки національної та іноземної валюти в касі банку, своєчасне відображення касових операцій у бухгалтерському обліку, належний внутрішній контроль за касовими операціями банку.

В свою чергу, порядок прийняття Банківською установою готівки від клієнта регулюється розділом 2 Постанови №174.

Відповідно до п. 2.1. розділу 2 Постанови №174 Банк (філія, відділення) приймає від клієнта готівку для здійснення її переказу через операційну касу і платіжні пристрої.

Пунктом 2.2. розділу 4 Постанови №174 встановлено, що Банк (філія, відділення) здійснює приймання від клієнта готівки національної валюти через операційну касу за такими прибутковими касовими документами: за заявою на переказ готівки - від юридичних осіб для зарахування на власні поточні рахунки, від фізичних осіб - на поточні, вкладні (депозитні) рахунки, а також від юридичних та фізичних осіб - на рахунки банку (філії, відділення), у тому числі на погашення кредиту, інших юридичних або фізичних осіб, які відкриті в цьому самому банку або в іншому банку, та переказ без відкриття рахунку.

Пунктом 2.9. розділу 4 Постанови №174 визначено, що Банк (філія, відділення) зобов'язаний видати клієнту після завершення приймання готівки квитанцію (другий примірник прибуткового касового ордера) або інший документ, що є підтвердженням про внесення готівки у відповідній платіжній системі.

Квитанція або інший документ, що є підтвердженням про внесення готівки у відповідній платіжній системі, має містити: найменування банку (філії, відділення), який здійснив касову операцію, дату здійснення касової операції (у разі здійснення касової операції в післяопераційний час - час виконання операції або напис чи штамп "вечірня" чи "післяопераційний час"), а також підпис працівника банку (філії, відділення), який прийняв готівку, відбиток печатки (штампа) або електронний підпис працівника банку (філії, відділення), засвідчений електронним підписом САБ.

04.02.2015 позивачем, на виконання своїх обовязків за Договором, було внесено (залучено) кошти на депозит у розмірі 8500,00 доларів США, що підтверджується квитанцією №124911 від 04.02.2015.

На банківській квитанції присутні усі реквізити, визначені п. 2.9. розділу 4 Постанови №174, зокрема: зазначено найменування банку, зазначено дату здійснення касової операції, проставлено штамп AT «ЗЛАТОБАНК» із датою зарахування коштів, проставлено печатку AT «ЗЛАТОБАНК» та підписано уповноваженим працівником банку.

Таким чином, у колегії суддів немає сумнівів щодо внесення ОСОБА_3 коштів на депозит у ПАТ "Златобанк" у розмірі 8500 доларів США за договором №080271 від 04.02.2015.

Тимчасову адміністрацію у AT «Златобанк» було запроваджено рішенням від 13.02.2015 за №30, строком на 3 місяці з 14.02.2015 по 13.05.2015. Оскільки 14.02.2015 - субота, то офіційний курс на цю дату не встановлювався, а тому станом на 14.02.2015 діяв курс, встановлений НБУ на 13.02.2015. Станом на 13.02.2015 офіційний курс Національного банку України складав 2591,8523 грн. за 100 дол. США. Таким чином, сума вкладу в розмірі 8500 дол. США, за перерахуванням згідно з офіційним курсом гривні, встановленим НБУ на 14.02.2015, становить 220 307,45 грн.

З урахуванням мінімальної суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами загальна сума, належна до виплати позивачу ОСОБА_1, складає 200 000,00 грн.

Сума, що підлягає відшкодуванню складає 175064,87 грн., що є еквівалентом 5000 доларів США за курсом НБУ 25,918 грн. за один долар США, станом на 13.02.2015 - момент введення тимчасової адміністрації в Банку.

Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати ОСОБА_1 відшкодування за вкладами встановлені Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Частиною 1 статті 3 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначено, що ОСОБА_1 є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.

Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» ОСОБА_1 гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. ОСОБА_1 відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення ОСОБА_1 банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 000 гривень. Адміністративна рада ОСОБА_1 не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

За правилами частин першої-третьої статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» передбачено, що уповноважена особа ОСОБА_1 складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_1 відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів ОСОБА_1 станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Уповноважена особа ОСОБА_1 протягом трьох днів з дня отримання ОСОБА_1 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_1, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.

Уповноважена особа ОСОБА_1 зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Згідно з ч. 5 ст. 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» протягом шести днів з дня отримання ОСОБА_1 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція ОСОБА_1 затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою ОСОБА_1 переліку вкладників. ОСОБА_1 публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання ОСОБА_1 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Частина 6 статті 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначає, що уповноважена особа ОСОБА_1 протягом трьох днів з дня отримання ОСОБА_1 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню ОСОБА_1 відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

Відповідно до пунктів 3-5 розділу III Положення про порядок відшкодування ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб від 09 серпня 2012 року №14 (далі по тексту - Положення), уповноважена особа ОСОБА_1 протягом трьох днів з дня отримання ОСОБА_1 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до ОСОБА_1 повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_1 (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню ОСОБА_1 відповідно до пунктів 4-6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку.

Перелік складається станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку і включає суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується, виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів (зменшених на суму податку), але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Визначений у Переліку залишок гарантованої суми надається з урахуванням розрахункових сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у неплатоспроможному банку.

Якщо вкладник не отримав свої вклади у межах граничного розміру суми відшкодування протягом дії тимчасової адміністрації за рахунок цільової позики ОСОБА_1, така сума відшкодування включається до Переліку.

Перелік складається в алфавітному порядку за прізвищами вкладників та подається до ОСОБА_1 на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом.

Інформація про вкладника в Переліку має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства.

Перелік на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) засвідчується підписом уповноваженої особи ОСОБА_1 та відбитком печатки банку, що ліквідується, на електронних носіях подається на CD-дисках у csv файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними.

Відповідно до пункту 6 розділу III Положення передбачено, що протягом процедури ліквідації уповноважена особа ОСОБА_1 може надавати до ОСОБА_1 додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належних їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладників; змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників.

Як передбачено у пунктах 2, 3 розділу IV Положення ОСОБА_1 складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_1, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення (далі - Загальний Реєстр).

Загальний Реєстр складається на паперових та електронних носіях.

Таким чином, наведені норми законодавства вказують, що процедура визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, включає такі етапи:

1) складення уповноваженою особою ОСОБА_1 переліку вкладників та визначення розрахункових сум відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_1;

2) передача уповноваженою особою ОСОБА_1 сформованого переліку вкладників до ОСОБА_1;

3) складення ОСОБА_1 на підставі отриманого переліку вкладників Загального Реєстру;

4) затвердження виконавчою дирекцією ОСОБА_1 Загального реєстру.

На підставі викладеного вище, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що ОСОБА_3 має право на відшкодування 175064,87 грн. за вкладом у ПАТ "Златобанк" за рахунок ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Уповноваженої особи ОСОБА_1 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ "Златобанк" ОСОБА_2 залишити без задоволення.

Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 24.03.2016р. по справі № 818/154/16 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя ОСОБА_4Судді ОСОБА_5 ОСОБА_6 Повний текст ухвали виготовлений 25.07.2016 р.