Постанова № 59191534, 18.07.2016, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2016
Номер справи
808/1619/16
Номер документу
59191534
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

18 липня 2016 року (14 год. 30 хв.) Справа № 808/1619/16 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прудивуса О.В.,

розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «Кліон»

до: Київської митниці ДФС

про: визнання протиправними та скасування рішень субєкта владних повноважень.

16.05.2016 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Кліон» (далі позивач) до Київської митниці ДФС (далі відповідач), в якому позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача про коригування митної вартості товарів від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2; визнати протиправною та скасувати картку відмови відповідача в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 27.11.2015 № 125110011/2015/32218; вирішити питання щодо розподілу судових витрат.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги таким.

23.11.2015 позивачем для проведення митного оформлення поставленого товару (морожені обрізки лосося) була оформлена в електронному вигляді та направлена відповідачу вантажна митна декларація № 125110011/2015/018605, згідно з якою митна вартість товару (морожених обрізків лосося) позивачем визначена за основним (першим) методом. 27.11.2015 після надання позивачем додаткових пояснень відповідачем було прийнято рішення про коригування митної вартості товарів від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2 за резервним методом та, відповідно, видано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 27.11.2015 № 125110011/2015/32218. Позивач вважає, що на підтвердження обґрунтованості заявленої в декларації митної вартості товару ним було надано всі документи із урахуванням додатково поданих, визначені ст. 58 Митного кодексу України (далі МК України). Зазначені документи не мають ознак підробки, містять дані, що підтверджують числові значення складових митної вартості морожених обрізків лосося та інформацію щодо їх ціни. У свою чергу, витребування відповідачем додаткових документів, на переконання позивача, було здійснено ним поза межами повноважень та підстав, визначених митним законодавством. З огляду на викладені обставини, позивач вважає, що оскаржувані рішення відповідача про коригування митної вартості товарів від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2 та картка відмови відповідача в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 27.11.2015 № 125110011/2015/32218 є протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Ухвалою судді Запорізького окружного адміністративного суду від 26.05.2016 відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання.

13.07.2016 до суду надійшли заперечення відповідача на позовну заяву, у яких він просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, оскільки за результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості відповідачем було встановлено, що документи, надані позивачем до митного оформлення товару (морожених обрізків лосося), не підтверджують числові значення складових митної вартості товару та містять розбіжності, а саме: 1) надана позивачем довідка про транспортні витрати від 18.11.2015 не є документом, що підтверджує транспортні витрати, оскільки не належить до категорії первинних документів; 2) відповідно до довідки про транспортні витрати від 18.11.2015, виданої фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, транспортні витрати по перевезенню вантажу за маршрутом м. Клайпеда (Литва) пункт пропуску «Ягодин» (Україна) становлять 9 000,00 грн. У той же час, згідно з рахунком від 23.11.2015 № VIS 286, складним фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, вартість перевезення товару на території України за маршрутом пункту пропуску «Яготин» м. Київ (Україна), яку не включено до розрахунку митної вартості товару, складає 36 000,00 грн.; 3) рахунок від 23.11.2015 № VIS 286, складний фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, не містить підпису особи, яка його склала; 4) позивачем не надано калькуляцію транспортних послуг, заявку та договір на перевезення вантажу.

Оскільки позивачем не були подані у повному обсязі документи, необхідні для підтвердження митної вартості товару (морожених обрізків лосося), відповідач дійшов висновку про неможливість визначення митної вартості за основним методом, у звязку з чим останнім було прийнято рішення про коригування митної вартості товару за резервним методом. Отже, на переконання відповідача, оскаржувані рішення відповідача про коригування митної вартості товарів від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2 та картка відмови відповідача в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 27.11.2015 № 125110011/2015/32218 є правомірними, а тому у задоволенні позову слід відмовити.

У ході попереднього судового засідання представниками сторін надані додаткові докази, а також додаткові пояснення та заперечення на обґрунтування їх правових позицій.

Ухвалою суду від 18.07.2016 закінчено підготовче провадження і за письмовою згодою представників позивача та відповідача справу призначено до судового розгляду у той же день, а саме на 18.07.2016.

18.07.2016 судом було отримано клопотання представників позивача та відповідача про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Згідно ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

За таких обставин суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у порядку письмового провадження.

Суд, розглянувши матеріали і зясувавши обставини адміністративної справи та дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців позивача зареєстровано як юридичну особу 27.08.2004 (а.с. 32). Згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідача зареєстровано як юридичну особу орган державної влади 03.11.2014 (а.с. 55).

До видів діяльності позивача за КВЕД-2010 належать: діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (46.17); оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин (46.21); неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (основний) (46.39); надання в оренду інших машин, устаткування та товарів. н. в. і. у. (77.39);

надання інших допоміжних комерційних послуг, н. в. і. у. (82.99); вантажний автомобільний транспорт (49.41) (а.с. 32).

05.06.2015 між фірмою «Нолан Сіфудс ЮК Лтд» (далі Продавець) та позивачем (далі Покупець) було укладено контракт № 212F/2015N (далі Контракт від 05.06.2015 № 212F/2015N), за яким Продавець зобовязується передати у власність покупцеві, а Покупець зобовязується прийняти у власність від Продавця заморожену чи охолоджену рибу різних видів та морепродукти (далі «Товар»). Відповідно до п. 1.2 Контракту від 05.06.2015 № 212F/2015N умови поставки кожної партії товару, найменування товару, кількість, ціна, вартість кожної партії товару, строки проведення розрахунків, строки відвантаження чи доставки товару, відправник та інші суттєві умови поставки визначаються сторонами шляхом переговорів та після узгодження вказуються в інвойсах на кожну партію товару, які є невідємною частиною Контракту. Інвойси мають містити посилання на номер та дату даного Контракту.

Згідно з п. 5.1 Контракту від 05.06.2015 № 212F/2015N ціни на товари визначаються у доларах або євро і зазначаються в інвойсах на кожну партію товару. Вартість товару включає вартість упаковки, маркування, доставку відповідно до умов Інкотермс 2010, оформлення товаросупровідних документів, податки та збори у країні Продавця. Пунктом п. 5.2 Контракту від 05.06.2015 № 212F/2015N визначено, що його загальна сума встановлюється відповідно до суми всіх оплачених інвойсів. Строк дії Контракту до 31.12.2016 (а.с. 12-15).

Згідно з Інвойсом від 04.11.2015 № 6 товаром, що поставляється, є морожені обрізки лосося; кількість та вид пакування: 1940; вага нетто: 19 400,00 кг, ціна: 0,5 $; вартість товару: 9 700,00 $ (а.с. 16). Крім того, Інвойсом від 04.11.2015 № 6 визначено, що країна походження товару: Обєдане королівство Шотландія; умови поставки: FCA Клайпеда; умови оплати: відстрочка платежу протягом 15 днів від дати відвантаження з Клайпеди; перевезення товарів від Продавця Покупцеві здійснюватиметься автомобільним транспортом.

Транспортування придбаного позивачем товару здійснювалось фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, що підтверджується рахунком від 23.11.2015 № VIS 286 (а.с. 21) та довідкою розрахунку транспортних витрат від 18.11.2015 (а.с. 22).

23.11.2015 для проведення митного оформлення поставленого позивачу товару (морожених обрізків лосося) за Контрактом від 05.06.2015 № 212F/2015N останнім на адресу відповідача було направлено електронною поштою ВМД форми МД-2 № 125110011/2015/018605 (а.с. 11).

Митна вартість товару у зазначеній ВМД була визначена позивачем за основним (першим) методом та склала 241 650,39 грн., що становить 0,5 $ за 1 кг .

Разом з декларацією позивачем були подані відповідачу та, відповідно, задекларовані наступні документи: Контракт від 05.06.2015 № 212F/2015N (12-15); Інвойс від 04.11.2015 № 6 (а.с. 16); калькуляція постачальника від 04.11.2015 (а.с. 17); прас-лист від 02.11.2015 (а.с. 18); Експертний висновок Запорізької торгово-промислової палати від 23.11.2015 № ОИ-623 (а.с. 23); лист постачальника від 19.11.2015 (а.с. 25); CMR від 18.11.2015 № 0001027 (а.с. 20); довідка про транспортні витрати від 18.11.2015 (а.с. 22); рахунок експедитора від 23.11.2015 № VIS 286 (а.с. 21); договір доручення від 30.10.2014 № 30-10/14 (а.с. 24); дублікат ветеринарного свідоцтва серії ЄРД-00 від 23.11.2015 № 742067 (а.с. 26); сертифікат походження від 06.11.2015 № РА 2131587 (а.с. 27); сертифікат якості від 04.11.2015 № 3-2015 (а.с. 28); експортна декларація від 06.11.2015 № 15GB11X34927369015 (а.с. 29).

Згідно з Експертним висновком Запорізької торгово-промислової палати від 23.11.2015 № ОИ-623 діапазон цін на морожені обрізки лосося (країна походження Обєднане королівство Шотландія; умови поставки FCA Клайпеда, Литва) склав: min. Ціна: 0,394 $ за 1 кг, max. ціна: 0,600 $ за 1 кг (а.с. 23).

Листом від 04.11.2015 компанія «Нолан Сіфудс ЮК Лтд» поінформувала позивача, що ціна на морожені обрізки лосося була розрахована таким чином: 1) вартість сировини 0,224 $ за 1 кг; 2) заморожування, пакування, маркування 0,132 $ за 1 кг; 3) витрати на транспортування та інші витрати 0,086 $ за 1 кг; маржа компанії 0,058 $ за 1 кг (а.с. 19).

27.11.2015 після аналізу поданих позивачем документів відповідач дійшов висновку щодо необхідності витребування у нього додаткових документів, про що склав відповідне повідомлення (а.с. 30). Повідомлення обґрунтоване тим, що форматологічним контролем встановлено критерії ризику та виявлено розбіжності. При цьому, відповідач не зазначив, які саме розбіжності він має на увазі. Позивачу було запропоновано надати на підтвердження митної вартості товару (морожених обрізків лосося) наступні документи: платіжні або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару; страхові документи (якщо товар був застрахований); документи на перевезення товару від перевізника; висновки спеціалізованої експертної організації про якісні та вартісні характеристики або інформацію біржових організацій про вартість товару.

27.11.2015 на виконання повідомлення відповідача позивач направив лист, в якому повідомив відповідача, що у нього на даний час відсутня можливість на підтвердження рівня митної вартості товару за МД від 23.11.2015 № 125110011/2015/018605. При цьому з рівнем митної вартості позивач висловив незгоду. Крім того, він зауважив, що витребувані документи будуть надані відповідачу протягом 80 днів з моменту митного оформлення товару (а.с. 31).

27.11.2015 відповідач без проведення консультацій щодо митної вартості товару прийняв рішення відповідача про коригування митної вартості товарів від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2 (а.с. 8). Зазначене рішення мотивовано тим, що у наданих позивачем до митного оформлення документах наявні розбіжності, про що декларанта було повідомлено. Натомість, у відповідача, виходячи з цінової бази, наявна інформація щодо раніше визнаних/визначених митних вартостей подібних товарів за основним та другорядними методами з розрахунку 1,2 $ за 1 кг (МД від 15.09.2015 № 125110011/2015/013341, від 23.09.2015 № 125110011/2015/013835), що призвело до виникнення сумнівів у правильності визначення митної вартості товару (морожених обрізків лосося) та, як наслідок, прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості товарів.

27.11.2015 відповідачем також було видано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 27.11.2015 № 125110011/2015/32218 з огляду на наявність рішення про коригування митної вартості товарів від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2 (а.с. 9). У картці відмови відповідачем було зазначено про необхідність подання позивачем нової митної декларації.

Оцінюючи правомірність рішення про коригування митної вартості товарів від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2 та картки відмови відповідача в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 27.11.2015 № 125110011/2015/32218, суд виходить із такого.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони у відповідності до вимог ч. 3 ст. 2 КАС України, зокрема на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Відносини, пов'язані зі справлянням митних платежів, регулюються МК України, Податковим кодексом України (далі - ПК України) та іншими законами України з питань оподаткування.

Частиною 1 ст. 51 МК України встановлено, що митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до норм цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 МК України декларант, який заявляє митну вартість товару, зобов'язаний подавати органу доходів і зборів достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.

Згідно зі ст. 57 МК України визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами: 1) основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції); 2) другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.

Основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції).

Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу. Застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між органом доходів і зборів та декларантом з метою визначення основи вартості згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу. При цьому кожний наступний метод застосовується, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу. Методи на основі віднімання та додавання вартості (обчислена вартість) можуть застосовуватися у будь-якій послідовності на прохання декларанта або уповноваженої ним особи. У разі якщо неможливо застосувати жоден із зазначених методів, митна вартість визначається за резервним методом відповідно до вимог, встановлених статтею 64 цього Кодексу.

Таким чином, митні органи мають виключну компетенцію в питаннях перевірки та контролю правильності обчислення декларантом митної вартості. Однак, дискреційні повноваження митних органів мають законодавчі обмеження у випадках незгоди із задекларованою митною вартістю. До таких, зокрема, належить процедура консультацій між митним органом та декларантом з метою обґрунтованого вибору підстав для визначення митної вартості та обов'язок послідовного вибору методів визначення митної вартості товарів.

Згідно з ч. 1 ст. 53 МК України у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає органу доходів і зборів документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.

Так, документами, які підтверджують митну вартість товарів, згідно з ч. 2 ст. 53 МК України є: 1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п'ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості; 2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності; 3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу); 4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; 5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; 6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; 7) копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню; 8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.

Відповідно до ч. 3 ст. 53 МК України, у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів зобов'язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: 1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається; 2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом); 3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов'язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту); 4) виписку з бухгалтерської документації; 5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів; 6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; 7) копію митної декларації країни відправлення; 8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.

Отже, законодавцем регламентовано вичерпний перелік документів, що мають подаватись декларантом митному органу для підтвердження заявленої митної вартості товарів та обраного методу її визначення.

Крім того, за приписами ч.ч. 1, 2 ст. 54 МК України контроль правильності визначення митної вартості товарів здійснюється органом доходів і зборів під час проведення митного контролю і митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості. Контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється органом доходів і зборів шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, за відсутності застережень щодо застосування цього методу, визначених у частині першій статті 58 цього Кодексу.

Декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення (стаття 257 МК України).

Митний орган має право відійти від наведених вище законодавчих обмежень, що пов'язують з перевіркою основного переліку документів, які підтверджують митну вартість, та витребувати від декларанта додаткові документи лише якщо надані декларантом документи містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, адже такі вади не дозволяють митному органу законно здійснити визначений законом мінімум митних формальностей, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань державної митної справи для розмитнення задекларованого товару.

Таким чином, з огляду на законодавчо встановлену компетенцію митного органу при перевірці митної вартості імпортованих товарів, зазначені розбіжності повинні бути не будь-якими, а лише тими, що стосуються числового значення заявленої митної вартості чи розрахунку митної вартості, здійсненої декларантом.

Судом встановлено, що 23.11.2015 позивачем для проведення митного оформлення товару за Контрактом від 05.06.2015 № 212F/2015N на адресу відповідача було направлено електронною поштою ВМД форми МД-2 № 125110011/2015/018605 (а.с. 11). Митна вартість товару у зазначеній ВМД була визначена позивачем за основним (першим) методом. Однак, у зв'язку з ризиками, що виникли під час форматологічного контролю, відповідач запропонував позивачу надати додаткові документи, а саме: платіжні або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару; страхові документи (якщо товар був застрахований); документи на перевезення товару від перевізника; висновки спеціалізованої експертної організації про якісні та вартісні характеристики або інформацію біржових організацій про вартість товару (а.с. 30).

27.11.2015 на виконання повідомлення відповідача про надання додаткових документів позивач поінформував відповідача про відсутність можливості надати додаткові документи стосовно підтвердження рівня митної вартості товару (а.с. 31).

Суд встановив, що позивачем для проведення митного оформлення товару (морожених обрізків лосося) у встановленому законом порядку були подані відповідачу всі необхідні документи з дотриманням вимог ч. 2 ст. 58 МК України та пояснення до них. Відтак, твердження відповідача щодо наявних ризиків, які виникли під час перевірки МД (відсутність вичерпного переліку обов'язкових товаросупровідних документів), не є свідченням неправильності визначення позивачем числового значення складових митної вартості заявленого до митного оформлення товару (морожених обрізків лосося). Більш того, у повідомленні про витребування додаткових документів від 27.11.2015 відповідач взагалі не конкретизував, які саме розбіжності ним були виявлені.

Посилання ж відповідача в оскаржуваному рішенні на МД від 15.09.2015 № 125110011/2015/013341, від 23.09.2015 № 125110011/2015/013835 суд вважає безпідставним, оскільки вони були складені за наслідками прийнятих митним органом рішень про коригування митної вартості товарів.

Отже, оскільки зазначені відповідачем розбіжності із урахуванням наданих позивачем пояснень не були чітко конкретизовані у повідомленні про їх виявлення, суд дійшов висновку, що у відповідача були відсутні підстави для виникнення обґрунтованих сумнівів відносно підтвердження чи визначеності хоча б однієї із складових митної вартості, яка є обов'язковою при її обчисленні.

Таким чином, суд дійшов висновку, що у відповідача були всі підстави здійснити митне оформлення товару (морожених обрізків лосося) за методом, визначеним позивачем у ВМД форми МД-2 № 125110011/2015/018605 основним методом, однак відповідач не вчинив цього та прийняв рішення про коригування митної вартості товарів від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2. Отже, таке рішення, на переконання суду, є протиправним, а відтак, підлягає скасуванню.

Із урахуванням викладеного, суд вважає, що позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування рішення відповідача про коригування митної вартості товарів від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2 є обґрунтованими, а тому в цій частині позов слід задовольнити.

Крім того, оскільки картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 27.11.2015 № 125110011/2015/32218 була видана відповідачем у зв'язку з прийняттям рішення відповідача про коригування митної вартості товарів від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2, суд із урахуванням обставин, встановлених під час надання правової оцінки рішенню про коригування митної вартості від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2, дійшов висновку, що вона є протиправною та підлягає скасуванню.

З огляду на вказані обставини, суд вважає, що позовні вимоги в частині визнання протиправною та скасування картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 27.11.2015 № 125110011/2015/32218 є обґрунтованими, а, відтак, суд дійшов висновку, що в цій частині позов також підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не надано суду переконливих доказів на обґрунтування правомірності рішення про коригування митної вартості від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2 та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 27.11.2015 № 125110011/2015/32218.

У свою чергу, позивач, на переконання суду, обґрунтував та довів протиправність рішення про коригування митної вартості від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2 та, відповідно, картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 27.11.2015 № 125110011/2015/32218.

Таким чином, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Платіжним дорученням від 16.05.2016 № 4186 (а.с. 3) підтверджується сплата позивачем судового збору в розмірі 2 872,97 грн. Отже, відповідна сума підлягає присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 94, 98, 158 - 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Кліон» до Київської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішень субєкта владних повноважень.

Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці ДФС про коригування митної вартості товарів від 27.11.2015 № 125110011/2015/010467/2.

Визнати протиправною та скасувати картку відмови Київської митниці ДФС в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 27.11.2015 № 125110011/2015/32218

Судовий збір у розмірі 2 872,97 грн. (дві тисячі вісімсот сімдесят дві гривні девяносто сім копійок) присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Кліон» (код ЄДРПОУ 33134908) за рахунок бюджетних асигнувань Київської митниці ДФС.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.В. Прудивус