ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 липня 2016 року Справа № 803/888/16
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Денисюка Р.С.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Волинській області (далі ГУ ДФС у Волинській області, позивач) звернулося з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 6800,00 грн., застосованих згідно з рішенням № 00000088-21 від 08.12.2015 року.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2016 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій.
Розпорядженням керівника апарату суду від 20.07.2016 року №01-60/126/16 у звязку із перебуванням судді Дмитрука В.В. з 18.07.2016 року по 10.08.2016 року у щорічній відпустці призначено проведення повторного автоматизованого розподілу справи та визначено суддю Денисюка Р.С. для розгляду справи.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 22.07.2016 року прийнято справу до провадження.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 15.07.2015 року працівниками Головного .управління ДФС у Волинській області. (далі ГУ ДФС у Волинській області) було проведено фактичну перевірку магазину Літо, що знаходиться за адресою: Волинська область, Любомльський район, село Згорани, вул. Максимяка, 49, де здійснює підприємницьку діяльність відповідач. За результатами перевірки складено акт № 03/108/21/НОМЕР_1 від 17.07.2015 року, яким зафіксовано, зокрема, факт продажу алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці без наявності документа, що засвідчує статус закладу громадського харчування, що є порушенням статті 15-3 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
На підставі акту перевірки № 03/108/21/НОМЕР_1 від 17.07.2015 року ГУ ДФС у Волинській області прийнято рішення № 00000088-21 від 08.12.2015 року про застосування фінансових санкцій, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн. за продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці без наявності документа, що засвідчує статус закладу громадського харчування. Відповідач вказане рішення у встановленому законом порядку не оскаржила, фінансові санкції добровільно не сплатила.
Позивач просить стягнути з відповідача на користь місцевого бюджету заборгованість з фінансових санкцій у розмірі 6800,00 грн.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 30.06.2015 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі (а. с. 1).
Копія ухвали від 30.06.2016 року про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі була отримана відповідачем 05.07.2016 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Проте, від відповідача у встановлений судом строк заперечень проти позову або заяви про визнання позову не надійшло, в звязку з чим суд вважає можливим розглянути та вирішити справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).
Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що на підставі наказу № 647 від 13.07.2015 року Про проведення фактичної перевірки (а. с. 6), направлень № 00000237, № 00000238 від 24.07.2015 року (а. с. 7), 15.07.2015 року працівниками ГУ ДФС у Волинській області проведена фактична перевірка господарської одиниці магазину Літо, розташованого за адресою: Волинська область, Любомльський район, село Згорани, вул. Максимяка, 49, де здійснює підприємницьку діяльність відповідач, про що складено акт № 03/108/21/НОМЕР_1 від 17.07.2015 року про результати фактичної перевірки з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами (а. с. 4-5). Вказаним актом перевірки зафіксовано, зокрема, таке порушення вимог статті 15-3 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів № 481/95-ВР від 19.12.1995 року (із змінами та доповненнями), а саме продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці без наявності документа, що засвідчує статус закладу громадського харчування,.
Перевіркою, серед іншого, встановлено, що продавцем відповідача ОСОБА_2. 15.07.2015 року продано каву по 6,00 грн. та коньяк «Грузія 3*» на розлив 2*50мл. без видачі на руки розрахункового документа встановленої форми та без наявності документа, що засвідчує статус закладу громадського харчування. Факти вчинених порушень зафіксовані в акті перевірки 03/108/21/НОМЕР_1 від 17.07.2015 року (а. с. 4-5) та підтверджуються письмовими поясненнями продавця ОСОБА_2 від 15.07.2015 року (а. с. 8). Також листом №614 від 08.09.2015 року Любомльське міжрайонне управління Держсанепідслужби повідомило, що відповідач не звертався із заявою про надання магазину «Літо», що знаходиться за адресою: Волинська область, Любомльський район, село Згорани, вул. Максимяка, 49, статусу обєкта громадського харчування (а.с. 9).
08.12.2015 року в. о. начальника ГУ ДФС у Волинській області прийнято рішення № 00000088-21 про застосування фінансових санкцій, згідно з яким до відповідача на підставі статті 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн. (а. с. 13). Рішення № 00000088-21 від 08.12.2015 року про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу згідно із супровідним листом від 09.12.2015 року № 581/фоп/03-20-21-23 (а. с. 12) та вручено відповідачу 14.12.2015 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а. с. 12, зворот). Відповідач вказане рішення у встановленому законом порядку не оскаржила, фінансові санкції добровільно не сплатила.
Відповідно до частини другої статті 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів від 19.12.1995 року № 481/95-ВР (з наступними змінами та доповненнями, тут і надалі в редакції Закону, чинній на момент вчинення правопорушення) до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень; оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.
Частиною четвертою, пятою статті 17 цього ж Закону визначено, що рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами доходів і зборів та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до пунктів 5, 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 (з наступними змінами та доповненнями), однією з підстав для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства. Рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, ДПС, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством.
Пунктами 10, 11 цього ж Порядку передбачено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до бюджету згідно із законодавством.
Пунктом 37-1 частини першої статті 64 Бюджетного кодексу України встановлено, що до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, належать адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що зараховуються за місцем вчинення порушення.
Таким чином, оскільки рішення про застосування фінансових санкцій № 00000088-21 від 08.12.2015 року прийнято з дотриманням вимог чинного законодавства України та у встановленому порядку не скасоване, відповідач добровільно фінансові санкції не сплатила, письмових заперечень проти позову не подала, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь місцевого бюджету заборгованості з фінансових санкцій у розмірі 6800,00 грн. підлягають до задоволення.
Відповідно до частини першої статті 256 КАС України негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої статті 183-3 цього Кодексу. Відтак, постанову суду слід звернути до негайного виконання.
Керуючись статтями 183-2, 256 КАС України, на підставі Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (44313, Волинська область, Любомльський район, село Згорани, податковий номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету села Згорани Любомльського району Волинської області, банк ГУДКСУ у Волинській області МФО 803014 р/р 31411561700272, одержувач коштів УК у Любомльському районі, село Згорани, код платежу 21081100, ідентифікаційний код одержувача 38031501, код виду сплати 135, заборгованість з фінансових санкцій у розмірі 6800 гривень 00 копійок (шість тисяч вісімсот гривень нуль копійок).
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
ГоловуючийР.С. Денисюк