ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 362/3539/16-ц
Провадження № 2/362/2170/16
У Х В А Л А
іменем України
25.07.2016 року Суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Орда О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ВДВС Васильківського МРУЮ , третя особа: ВДВС Ульянівського РУЮ про зняття арешту з майна ,-
в с т а н о в и в :
До Васильківського міськрайонного суду Київської області надійшов позов ОСОБА_1 до ВДВС Васильківського МРУЮ , ВДВС Ульянівського РУЮ про зняття арешту з майна в якій він просить зняти арешт (зобов'язати органи ДВС внести зміни в електронні реєстри) з усього належного рухомого та нерухомого майна , яке йому належить йому на праві власності.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 18 липня 2016 року вищезазначену позовну заяву було залишено без руху та надано строк на усунення недоліків зазначених в ухвалі.
22.07.2016 року на виконання вимог ухвали Васильківського міськрайонного суду Київської області від 18 липня 2016 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ВДВС Васильківського МРУЮ, третя особа: ВДВС Ульяновського РУЮ про зняття арешту з майна (на бездіяльність посадових осіб Державної виконавчої служби) в якому він просить зняти арешт з будь-якого майна ОСОБА_1 (тобто зобов'язати органи ДВС внести зміни в державні електронні реєстри таким чином, щоб при будь-якій новій реєстрації не накладались старі обтяження)
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі, суд зазначає таке.
За правилами статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень» визначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Частиною першою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державних виконавців) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Тобто, якщо законом встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, то це виключає юрисдикцію адміністративних судів у такій категорії справ.
Частиною 4 статті 82 Закону України «Про виконавче провадження» (встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Дослідивши постанови державного виконавця відділу державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київській області ОСОБА_2І від 17.10.2012 № 33907910 та від 02.07.2014 року № 43674615 про закінчення виконавчого провадження, суд встановив, що виконавчі провадження було відкрито на підставі виконавчих листів Ульяновського районного суду Кіровоградської області № 2-67 від 08.04.2010 року та Апеляційного суду Кіровоградської області № 2-67/10 від 28.02.2012 року виконавчі листі видавались на підставі рішень які були ухвалені судом при розгляді справ в порядку цивільного судочинства.
ОСОБА_1Ф є боржником у вказаних виконавчих проваджень, тобто є стороною виконавчого провадження.
Розділом VІІ Цивільного процесуального кодексу України визначено порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, ухвалених за правилами цивільного судочинства.
Так, відповідно до статті 383 Цивільного процесуального кодексу України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Таким чином, скарги щодо виконання рішень, ухвал місцевих загальних судів, які винесені відповідно до вимог цивільного процесуального законодавства мають розглядатися в порядку статті 383 Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно частини 2 статті 384 Цивільного процесуального кодексу України скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Згідно із частиною першою статті 386 Цивільного процесуального кодексу України скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю заявника і державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішення, дія чи бездіяльність якої оскаржуються.
Згідно із пунктом 9 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 21.05.2012 №5 «Про внесення змін до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 № 3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» визначаючи предметну та територіальну підсудність справ з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, судам необхідно враховувати, що за приписами пункту 5 частини першої статті 18, частини шостої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист, незалежно від статусу позивача у виконавчому провадженні. Справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконавчих документів, виданих цими судами в інших справах, крім передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягають розгляду місцевими загальними судами як адміністративними судами, які видали виконавчий лист, у разі звернення сторін виконавчого провадження.
Отже, оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця під час виконання судового рішення сторонами виконавчого провадження здійснюється за правилами того судочинства, якими суд керувався при прийнятті цього судового рішення.
З огляду на викладене, суд зазначає, що позивачу слід звернутися до суду, який видав виконавчий документ, оскільки заявлені вимоги мають розглядатися в порядку цивільного судочинства.
За нормами пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ВДВС Васильківського МРУЮ , третя особа: ВДВС Ульянівського РУЮ про зняття арешту з майна
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, - надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Васильківський міськрайонний суд Київської області протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя