Постанова № 59174892, 26.07.2016, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
26.07.2016
Номер справи
353/602/16-п
Номер документу
59174892
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 353/602/16-п

Провадження № 3/353/140/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2016 року м.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., за участю секретаря Бойко В.Я., прокурора Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи, які надійшли від Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки с. Озеряни Тлумацького району Івано-Франківської області, ІНФОРМАЦІЯ_2, розлученої, пенсіонерки, депутата Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, гр. України, за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_2, будучи депутатом Озерянської сільської ради V демократичного скликання, відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушила вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не повідомила Озерянську сільську раду, публічно не оголосила про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-7 КУпАП та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до рішення І сесії V демократичного скликання Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області від 12.11.2010 року ОСОБА_2 обрано депутатом Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.

Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевих рад. ОСОБА_2, будучи депутатом Озерянської сільської ради V демократичного скликання, є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Відповідно до ст. 28 Закону України ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особи зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Згідно ст.ст. 11, 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» ОСОБА_2, як депутат Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області наділена владними повноваженнями, а саме користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради.

Статтею 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом України "Про запобігання корупції".

Частиною 1 статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

В травні 2015 року ОСОБА_2 звернулась в сільську раду з заявою про погодження технічної документації щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд без підпису суміжника ОСОБА_3, в звязку з тим, що останній помер, а спадкоємці не переоформили спадщину, та без підпису суміжника ОСОБА_4, яка не прописана та не проживає на території сільської ради, оскільки працює за межами держави.

ОСОБА_2, будучи депутатом Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, достовірно знаючи, що її заява буде розглядатись на 25 сесії сільської ради, на якій ОСОБА_2 голосуватиме, всупереч ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила сесію Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а 26.05.2015 року приймала участь у проведенні 25 сесії Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, на якій голосувала особисто за позитивний розгляд своєї заяви.

Рішенням 25 сесії Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області від 26.05.2015 року ОСОБА_2 погоджено технічну документацію щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд без підпису суміжника ОСОБА_3, в звязку з тим, що останній помер, а спадкоємці не переоформили спадщину, та без підпису суміжника ОСОБА_4, яка не прописана та не проживає на території сільської ради, оскільки працює за межами держави

В порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2 не вжила заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, не повідомила сільського голову Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, який був головуючим, сесію сільської ради, публічно не оголосила на сесії, на якій розглядалась заява ОСОБА_2, про наявність суперечностей між її особистими інтересами та її службовими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй повноважень. Натомість ОСОБА_2 приймала участь у прийнятті сесією рішень стосовно розгляду своєї заяви та голосувала за позитивне вирішення свого питання.

Таким чином, ОСОБА_2, порушивши вимоги ст. 28 Закону Україн «Про запобігання корупції», вчинила корупційні адміністративні правопорушення, передбачені ч.ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

Прокурор Богусевич І.М. вважає доведеним вчинення корупційного діяння ОСОБА_2 Просив застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.

При розгляді справи ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП визнала повністю, своїми поясненнями ствердила вищезазначені обставини. Пояснила, що порушила Закон України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, не повідомила сільського голову с. Озеряни, сесію сільської ради, публічно не оголосила на сесії Озерянської сільської ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, голосувала на сесії сільської ради за своє особисте питання, а саме: про погодження технічної документації щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд без підпису суміжників ОСОБА_3 та ОСОБА_4

Крім визнання своєї вини самою ОСОБА_2, її вина у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 1 від 15.07.2016 року (а.с. 6-9); поясненнях від 30.06.2016 року (а.с. 25-26); довідці Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області № 88 від 29.06.2016 року (а.с. 24); копії протоколу 25 сесії 5 демократичного скликання Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області від 26.05.2016 року (а.с. 11-18); списку депутатів присутніх на 25 сесії 5 демократичного скликання Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області 26.05.2016 року (а.с. 19); копії рішення 25 сесії 5 демократичного скликання Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області № 35 від 26.05.2016 року «Про погодження технічної документації ОСОБА_2 без підпису суміжника» (а.с. 10); копії рішення першої сесії V демократичного скликання Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області № 1 від 12.11.2010 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів сільської ради та сільського голови» (а.с. 20); копії списку депутатів Озерянської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської област (а.с. 21).

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності за законом.

Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_2 за вчинення нею адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, є визнання вини. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_2 за вчинення нею адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, не встановлено.

Вислухавши пояснення ОСОБА_2, думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчиненного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, позитивну характеристику, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

На підставі ст. 36 КУпАП слід призначити ОСОБА_2 стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

На підставі ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ч.ч. 1, 2 ст. 172-7, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, притягнути її до адміністративної відповідальності за порушення вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», та накласти на неї адміністративне стягнення:

- за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП - 1700,0 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) штрафу;

- за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП - 3400,0 грн. (три тисячі чотириста гривень 00 копійок) штрафу.

На підставі ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді 3400,0 грн. (три тисячі чотириста гривень 00 копійок) штрафу.

Стягнути з ОСОБА_2 Михайлівнина користь держави код ЄДРПОУ 37831044, р/р 31218206700451, МФО 836014, отримувач коштів - УДКСУ в Тлумацькому районі, код класифікації доходів бюджету 22030001) - 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 копійок судового збору.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови, через Тлумацький районний суд.

Суддя У.Ю. Луковкіна