ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
20 липня 2016 р. Справа № 903/400/16
за позовом: Луцької міської ради, м. Луцьк
до відповідача: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Луцьк
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки
Суддя Вороняк А. С.
секретар судового засідання Чорний С.О.
за участю сторін:
від позивача: Войтина А.М. - представник, довіреність №1.1-8/3844 від 13.06.2016р.
від відповідача: Комарницький С.І. - адвокат, ордер серія ВЛ №000,006352, договір про надання правової допомоги від 12.07.2016р..
Відповідно до ст.20 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) роз'яснено право відводу судді. Відводу судді не заявлено. На підставі ст.22 ГПК України роз'яснено процесуальні права та обов'язки представникам сторін.
Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не поступало.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Суть спору: Луцька міська рада звернулася з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди оренди землі від 26.04.2002р., укладеного між Луцькою міською радою та підприємцем ОСОБА_1, а саме в розділ "2. Орендна плата", виклавши його у новій редакції:
" 1. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та встановлюється у розмірі: 4,7 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
2. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням цільового призначення земельної ділянки та коефіцієнта індексації, визначених законодавством, затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладення або зміни умов договору чи продовження його дії.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки розраховується управлінням Держкомзему у м. Луцьку Волинської області та уточнюється щороку для врахування офіційного річного коефіцієнта індексації.
3. Орендна плата вноситься щомісячно Орендарем рівними частинами на р/р 33216815700002, МФО 803014, ЗКПО 38009628, банк ГУДКСУ у Волинській області, одержувач УК у м. Луцьку (м. Луцьк), 13050500, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Внесення орендної плати на майбутній період оренди допускається на термін, не більший одного календарного року.
4. Розмір орендної плати переглядається у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом.
5. У разі не внесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного Банку України, що діяла впродовж строку, за який нарахована пеня, від несвоєчасно сплаченої суми, за кожен день прострочення платежу.
У разі розірвання Договору з ініціативи Орендаря Орендодавець має право на отримання орендної плати за рік, якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб на укладення договору оренди землі цієї є земельної ділянки на тих самих умовах.
У разі визнання Договору у судовому порядку недійсним, отримана Орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди землі не повертається".
В обґрунтування позовних вимог посилається на договір оренди землі від 26.04.2002р., витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, довідку-розрахунок орендної плати за земельну ділянку видану Управлінням земельних ресурсів Волинської області, рішення Луцької міської ради №25/62 від 26.03.2008р. "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м.Луцька", рішення Луцької міської ради №42/20 від 24.06.2019р. "Про впорядкування орендної плати за землю", розпорядження Луцького міського голови від 25.10.2002р. №601-рр «Про надання статусу ринку».
Ухвалою Господарського суду Волинської області від 09.06.2016р. було порушено провадження у справі, а справу призначено до розгляду на 30.06.2016р. та зобов'язано сторони надати суду ряд документів, необхідних для об'єктивного розгляду справи по суті.
Ухвалою Господарського суду Волинської області від 30.06.2016р. розгляд справи відкладено на 13.07.2016р. через клопотання відповідача про відкладення розгляду спору та неподання останнім витребуваних судом документів.
Ухвалою господарського суду від 13.07.2016р. розгляд справи відкладено на 20.07.2016р. через необхідність витребування нових доказів.
У судовому засіданні 20.07.2016р. представник позивача подала додаткові пояснення по справі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просили позов задовольнити.
Адвокат відповідача в судовому засіданні 20.07.2016р. подав доповнення до відзиву, додатково просив суд відмовити в задоволені позову в частині встановлюється орендної плати у розмірі 4,7 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки(з підстав наведених у відзиві (поданий до суду 13.07.2016р.) та доповненні до нього(поданий до суду 20.07.2016р.), встановивши орендну плату у розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Разом з тим зазначив, що позов визнають частково, а саме вказані у п.2-5 позовної заяви щодо вимоги позивача про внесення змін в договір оренди земельної ділянки, крім зазначеного вище.
З урахуванням вимог ст.69 ГПК України справу розглянуто за наявними матеріалами відповідно до ст.75 ГПК України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд, -
встановив:
26.04.2002р. між Луцькою міською радою(далі - Орендодавець) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (далі - Орендар) укладено договір оренди землі серії НОМЕР_2, який нотаріально посвідчено 26.04.2002р. - зареєстровано в книзі реєстрації договорів на право тимчасового користування землею Луцьким міським управлінням земельних ресурсів за НОМЕР_3 (далі - Договір)(а.с.11).
Згідно п.1.1 Договору, Луцька міська рада на підставі рішення №729 від 27.12.2001р. "Про надання земельної ділянки на умовах оренди підприємцю ОСОБА_1 для будівництва та обслуговування торгових рядів та денної парковки автотранспорту по АДРЕСА_2", надає, а підприємець ОСОБА_1 приймає на умовах оренди земельну ділянку площею 3340 кв.м. згідно з планом землекористування, що є невід'ємною частиною цього договору..
Згідно п.1.2 Договору, земельна ділянка надається в довгострокове користування на умовах оренди строком на 25 років для будівництва та обслуговування торгових рядів та денної парковки автотранспорту по АДРЕСА_2.
Пунктами 2.1.-2.4. Договору, плата за оренду земельної ділянки вноситься Орендарем щорічно у вигляді орендної плати у розмірі півтора відсотка грошової оцінки земельної ділянки. Грошова оцінка земельної ділянки станом на 01.04.2002 року згідно довідки №58, виданої Луцьким міським управлінням земельних ресурсів становить 583731,80 грн.. Оплата за оренду земельної ділянки вноситься щомісячно Орендарем рівними частками на р/р 33212813900002 отримувач - місцевий бюджет м. Луцька, МФО 803014, код 21741605 банк УДК у Волинській області код платежу 13050500 не пізніше 15 числа наступного місяця. Внесення орендної плати на майбутній період оренди допускається на термін, не більший одного року.
Згідно абз.1 п.3.3 "а" Договору, Орендодавець має право вносити зміни в розділ 2 цього договору щодо розміру і строків орендної плати в разі зміни ставки земельного податку в законодавчому порядку.
Згідно абз.2 п.3.2 "б" Договору, Орендар зобов'язаний щорічно, не пізніше 1 лютого, проводити розрахунок грошової оцінки для врахування офіційних річних показників інфляції.
Рішенням Луцької міської ради №25/62 від 26.03.2008р. "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Луцька"(а.с.17), було змінено грошову оцінку земель територіальної громади м. Луцька в залежності від її місцезнаходження та функціонального використання для економічного регулювання земельних відносин при укладенні цивільно-правових угод та визначення розміру земельного податку.
Рішенням Луцької міської ради №42/20 від 24.06.2009р. "Про впорядкування орендної плати за землю"(а.с.64), було встановлено річний розмір орендної плати за землю у відсотках від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в залежності від функціонального використання земельної ділянки(додаток до рішення).
Згідно з додатком до рішення Луцької міської ради №42/20 від 24.06.2009р.(а.с.65-66), якщо земельна ділянка використовується для розміщення непродовольчих ринків, ринків змішаного типу річний розмір орендної плати за землю становить 4,7 % від грошової оцінки земельної ділянки.
Відповідно до Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Управління Держземагентства у Луцькому районі Волинської області від 20.03.2015р.(а.с.12), нормативна грошова оцінка земельної ділянки для будівництва та обслуговування торгових рядів та денної парковки транспорту площею 0,3340 га., становить 4449247,40 грн.
Згідно довідки-розрахунку орендної плати за земельну ділянку видану Управлінням земельних ресурсів Волинської області(а.с.13), орендна плата з земельної ділянки 0,3340 га. становить 209114,63 грн.
Позивач звертався до відповідача з пропозицію про внесення змін до договору оренди землі в частині зміни (збільшення) розміру орендної плати, а також надсилав примірник додаткової угоди, проте відповідач не повідомив про результати розгляду пропозиції. (а.с.14-16).
У зв'язку з тим, що сторони не досягнули домовленості про добровільне внесення змін до договору оренди землі від 26.04.2002р., позивач звернувся до суду з вимогою внести такі зміни до договору за рішенням суду.
Відносини, пов'язані з орендою землі регулюються нормами Цивільного та Земельного кодексів України, Законами України "Про оренду землі", іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Згідно ст.13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно ст.15 Закону України "Про оренду землі" однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Згідно ст.30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір, вирішується в судовому порядку.
Статтею 271 Податкового кодексу України(далі - ПК України) встановлено, що базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Згідно ч. 5 ст. 5, ч. 1 ст. 13 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується при визначенні розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться, зокрема, у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Порядок проведення нормативної грошової оцінки земель не рідше ніж один раз на 5 - 7 років передбачений ст. 18 Закону України "Про оцінку земель".
Згідно п.14.1.136 ст.14 ПК України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Згідно п.14.1.147 ст.14 ПК України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Згідно п.288.5.1 ст.288 ПК України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.
Згідно з п. 14.1.125 ст. 14 ПК України нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Згідно п.289.1 ст.289 ПК України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Згідно ст.188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Додатково суд зазначає, що згідно абз.4 п.2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №6 від 17.05.2011р. "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин", оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. При цьому надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог частини другої статті 188 ГК України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору. Якщо зі зміною граничного розміру орендної плати таку ж зміну до договору оренди в установленому законом порядку не внесено, то застосуванню підлягає відповідна умова договору.
Згідно ст.632 Цивільного кодексу України(далі - ЦК України) ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадку, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Згідно ч.3 ст.653 ЦК України у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Враховуючи вищенаведене суд приходить висновку, що вимоги позивачем в частині внесення змін до Договору оренди земельної ділянки від 26.04.2002р. відповідають законодавству України.
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що згідно розділу 1 Договору оренди земельної ділянки від 26.04.2002 року, предметом договору є надання Луцькою міською радою земельної ділянки ФОП ОСОБА_1, для будівництва та обслуговування торгових рядів та денної парковки автотранспорту по АДРЕСА_2 загальною площею 3340 кв. м..
Позивач просить внести зміни у вказаний Договір виклавши п.2.1 в такій редакції: «Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та встановлюється у розмірі: 4,7 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.». Тобто вказавши відсоток, як для земель які використовується для розміщення непродовольчих ринків, ринків змішаного типу.
Згідно п.2 розділу 1 Правил торгівлі на ринках(затверджених наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 26.02.2002р. №57/188/84/105, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.03.2002р. за №288/6576), ринок - це суб'єкт господарювання, створений на відведеній за рішенням місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування земельній ділянці і зареєстрований в установленому порядку, функціональними обов'язками якого є надання послуг та створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів за цінами, що складаються залежно від попиту і пропозицій.
В матеріалах справи відсутні рішення місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання торговим рядам(про які зазначено в Договорі оренди) - статусу ринку. Також відсутні докази реєстрації такого ринку в установленому порядку.
Жодних доказів, які б підтверджували, що на земельній ділянці загальною площею 3340 кв.м. наданій в оренду ФОП ОСОБА_1, створений саме ринок, позивачем суду не надано.
Твердження представника позивача, що надання статусу ринку не доручено жодному іншому органу, тому відповідно розпорядженням Луцького міського голови від 25.10.2002р. №601-рр "Про надання статусу ринку" у зв'язку із завершенням робіт по реконструкції ринків та торгових рядів і проведення благоустрою території надано статус ринку торговому ряду "Новий" ФОП ОСОБА_1, а отже відповідачу слід встановити розмір орендної плати за відсотковою ставкою 4,7 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, не приймаються судом з огляду на таке.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.30 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" (в редакції, чинній на момент підписання розпорядження міського голови) до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, організація місцевих ринків, ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі.
Таким чином, повноваження щодо, встановлення процедури і порядку створення (функціонування) таких ринків були покладені законом на виконавчий орган міської ради, а не міського голову(в даному випадку). Та як було зазначено вище, в матеріалах справи відсутні рішення місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання торговим рядам(про які зазначено в Договорі оренди) - статусу ринку чи відведення земельної ділянки під ринок.
Відтак, суд вважає безпідставними позовні вимоги щодо встановлення відповідачу розміру орендної плати за відсотковою ставкою 4,7 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, визначеної п.14 Додатку до рішення Луцької міської ради №42/20 від 24.06.2009 року, оскільки ця ставка стосується ринків, до категорії яких земельна ділянка відповідача не належить.
Згідно додатку до рішення Луцької міської ради від 24.06.2009 року №42/20, такий вид функціонального використання земельної ділянки як будівництво та обслуговування торгових рядів, в переліку відсутній.
Суд вважає, що функціональне використання земельної ділянки, наданої в оренду ФОП ОСОБА_1 відноситься до п. 21 - "інші види діяльності, які не увійшли до цього переліку", за яким встановлено 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Згідно ч.5 ст.22 ГПК України відповідач має право визнати позов повністю або частково.
Згідно ч.1 ст.35 ГПК України, обставини, які визнаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, можуть не доказуватися перед судом, якщо в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Згідно ч.5 ст.78 ГПК України у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.
Судом прийнято часткове визнання позову адвокатом відповідача, згідно ст.ст.22, 35, 78 ГПК України, як такі, що не суперечать законодавству та судом не встановлено порушення прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.
В силу ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. При цьому вимоги, що пред'являються до доказів, визначені ст.34 ГПК України, відповідно до якої, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Враховуючи викладені обставини, беручи до уваги наявні в матеріалах справи документи, докази та письмові пояснення сторін, господарський суд, оцінюючи подані сторонами докази за своїм переконанням, що ґрунтується на всебічному й об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, дійшов до висновку, що позовні вимоги позивача щодо встановлення орендної плати в розмірі 4,7% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки є безпідставними та необґрунтованими, підлягають до часткового задоволення в порядку встановлення орендної плати в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а в іншій частині відхиленню.
У зв'язку з тим, що спір до розгляду судом доведено з вини відповідача, відповідно до ст.ст.44, 49 ГПК України на нього слід покласти судові витрати по справі в розмірі 1378 грн..
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.32, 33, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд, -
вирішив:
1. Позов задовольнити частково.
2. Внести зміни до договору оренди землі від 26.04.2002р., укладеного між Луцькою міською радою та підприємцем ОСОБА_1, а саме в розділ « 2. Орендна плата», виклавши його у новій редакції:
« 1. Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та встановлюється у розмірі: 3 відсотка від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
2. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням цільового призначення земельної ділянки та коефіцієнта індексації, визначених законодавством, затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладення або зміни умов договору чи продовження його дії.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки розраховується управлінням Держкомзему у м. Луцьку Волинської області та уточнюється щороку для врахування офіційного річного коефіцієнта індексації.
3. Орендна плата вноситься щомісячно Орендарем рівними частинами на р/р 33216815700002, МФО 803014, ЗКПО 38009628, банк ГУДКСУ у Волинській області, одержувач УК у м. Луцьку (м. Луцьк), 13050500, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Внесення орендної плати на майбутній період оренди допускається на термін, не більший одного календарного року.
4. Розмір орендної плати переглядається у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом.
5. У разі не внесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного Банку України, що діяла впродовж строку, за який нарахована пеня, від несвоєчасно сплаченої суми, за кожен день прострочення платежу.
У разі розірвання Договору з ініціативи Орендаря Орендодавець має право на отримання орендної плати за рік, якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб на укладення договору оренди землі цієї є земельної ділянки на тих самих умовах.
У разі визнання Договору у судовому порядку недійсним, отримана Орендодавцем орендна плата за фактичний строк оренди землі не повертається».
3. В іншій частині позовних вимог - відмовити.
4. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (43000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Луцької міської ради (43025, Волинська обл., місто Луцьк, вул. Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, буд.19, код ЄДРПОУ 34745204) 1378 (одну тисячу триста сімдесят вісім гривень) грн. сплаченого позивачем судового збору.
Повний текст рішення складено
25.07.2016
Суддя А. С. Вороняк