справа №265/4231/16-а
провадження №2-а/265/139/16
У Х В А Л А
22 липня 2016 року м. Маріуполь
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, ознайомившись із адміністративним позовом ознайомившись зі скаргою ОСОБА_2 до інспектора роти БУПП у місті Маріуполі ДПП рядового поліції ОСОБА_3 на постанову про адміністративне правопорушення від 03.07.2016 року серії ПСЗ №095206 , -
В С Т А Н О В И В :
21 липня 2016 зазначена скарга надійшла до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області.
Вважаю, що справа не може бути призначена Орджонікідзевським районним судом міста Маріуполя Донецької області до розгляду з наступних підстав.
Статтею 106 КАС України встановлено вимоги, що ставляться до позовної заяви при зверненні до адміністративного суду.
Так, відповідно ст.104 КАС України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Згідно ч.1 ст.105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
В супереч вищевказаних норм закону позивач оформив позовну заяву як скарга.
Відповідно до ст.69 КАС України доказами в адміністратиному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсітність обставин, що обгрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експерта .
Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.
Відповідно вимог статті 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Так позивач, звертаючись до суду з позовом, додає ксерокопію постанови про адміністративне правопорушення, яка виготовлена нерозбірлево та її неможливо прочитати.
Крім того, позивачем надана суду фотокопія довідки про його фактичне місце проживання, яка також є неналежної якості, з неї невбачається орган, який видав її та з приводу чого вона була видана позивачу.
Згідно ч.1 ст.89 КАС України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, скаргаю за винятковими обставинами, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
Відповідно ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється законом.
Крім того, позивачем при зверненні до суду небуло сплачено судовий збір.
В додатку до Постанови Пленуму ВАС України № 2 від 23.01.2015р. Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року «Про судовий збір»зазначено, що при вирішенні питання чи має особа пільги за подачу адміністративного позову про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, необхідно виходити з того, що норми частини четвертоїстатті 288 КУпАПє спеціальними нормами порівняно з нормами Закону про судовий збір. Отже, за подання до суду адміністративного позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, якою особу притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, судовий збір не сплачуєтьсяу порядку та розмірах, установлених Законом про судовий збір.Приймаючи до уваги, щост. 5 Закону України «Про судовий збір»не передбачає, що позови з таким предметом належать до обєктів, за подання яких судовий збір не справляється, а також позивач не відноситься до пільгових категорій громадян, які згідно Закону про судовий збір звільнені від сплати судового збору, то у позивача відсутні підстави для несплати судового збору.
Крім того, листом ВАС України № 834/12/13-13 від 12.06.2013р. було розяснено,що з моменту введення поняття«судовий збір» з 01.11.2011р. і приймаючи загальні положення про дію закону в часі,позивачі при оскаржені адміністративного стягнення повинні на загальних умовах сплачуватисудовий збір,встановленийЗаконом України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. (введений в дію з 01.11.2011р.).
Відповідно до ст.ст.3, 5 Закону України «Про судовий збір» особи, які звертаються до суду із позовом про оскарження постанови про адміністративне правопорушення, не звільняються від сплати судового збору за подання позовної заяви.
Так, у ч.1 ст.3 Закону зазначено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
В частині 2 даної статті визначено перелік позовних заяв та інших заяв, за подання яких судовий збір не справляється.
Пільги щодо сплати судового збору визначені ст.5 Закону.
Тобто, діючим Законом України « Про судовий збір» не передбачено звільнення особи від сплати судового збору при зверненні до суду з адміністративним позовом про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення.
За таких обставин за подання до суду адміністративного позову, в тому числі про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, має сплачуватися судовий збір у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно п.1 ч.2 ст.4 Закону / в редакції від 01.09.2015 року/, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати з 01.01.2016 року, за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, розмір судового збору становить 551, 20 гр.
Виходячи з цього, позивач має сплатити судовий збір у розмірі 551, 20 гр. на рахунок р/р: 31219206700054; одержувач коштів: Маріуп.УК/Орджон.р-н/22030001 (Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя); код одержувача (код за ЄДРПОУ): 37989721; банк одержувача: ГУ ДКCУ в Донецькій області; код банку одержувача (МФО): 834016; код класифікації доходів бюджету: 22030001; код ЄДРПОУ Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя: 02895633.
При таких обставинах, керуючись ст.108 КАС України, суддя
У Х В А Л И В :
Скаргу ОСОБА_2 до інспектора роти БУПП у місті Маріуполі ДПП рядового поліції ОСОБА_3 на постанову про адміністративне правопорушення від 03.07.2016 року серії ПСЗ №095206 залишити без руху, надавши йому строк для усунення недоліків до 08 серпня 2016 року.
У разі неусунення вказаних недоліків у встановлений термін скарга буде визнана не поданою і повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя І.Г.Мельник