Ухвала суду № 59163717, 18.07.2016, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2016
Номер справи
820/1294/16
Номер документу
59163717
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2016 р.Справа № 820/1294/16Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Філатова Ю.М.

Суддів: Макаренко Я.М. , Калиновського В.А.

за участю секретаря судового засідання Тітової А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державного підприємства "Чугуївський авіаційний ремонтний завод" на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 02.06.2016р. по справі № 820/1294/16

за позовом Державного підприємства "Чугуївський авіаційний ремонтний завод"

до Чугуївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області

про скасування рішення,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Державне підприємство «Чугуївський авіаційний ремонтний завод», звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, Чугуївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області, та просив скасувати рішення № 0000041701 від 14.01.2016 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску єдиного внеску.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 02.06.2015р. по справі № 820/1294/16 в задоволенні позову було відмовлено.

Не погоджуючись з постановою Харківського окружного адміністративного суду від 02.06.2016 року по справі № 820/1294/16 позивач подав апеляційну скаргу, просить її скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити, вважає, що судом першої інстанції порушені норми права.

Сторони в судове засідання апеляційної інстанції не з'явилися, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки не повідомили.

Відповідно до ч. 4 ст. 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Згідно ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши суддю-доповідача колегія суддів встановила, що підставою прийняття оскаржуваного рішення був акт № 27/20-29-17-01/08305644 від 14.01.2016 року «Про результати камеральної перевірки з питання несплати, неповної або несвоєчасної сплати суми єдиного соціального внеску» (а.с. 42-44).

Перевіркою був встановлений факт несплати, неповної або несвоєчасної сплати суми єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, порушення з питань дотримання Державним підприємством «Чугуївський авіаційний ремонтний завод» вимог абз. 1 п. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464 - несвоєчасна сплата нарахованого за відповідні календарні місяці (березень-липень, вересень-грудень 2014 року, січень, квітень-вересень 2015 року) єдиного внеску (а.с. 44).

Контролюючим органом, на підставі висновків, викладених в акті № 27/20-29-17-01/08305644 від 14.01.2016 року, було прийнято рішення № 0000041701 від 14.01.2016 року «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску», яким позивачу нараховано суму грошового зобов'язання у розмірі 723 711,59 грн., з них штраф у розмірі 50 524,27 грн. за період з 22.04.2014 року по 28.01.2015 року та у розмірі 526 016,30 грн. за період з 20.01.2015 року по 24.11.2015 року, а також пеня - у розмірі 147 171,02 грн. (а.с. 15). А також надано розрахунок штрафних санкцій, застосованих до позивача (а.с. 16-19).

Позивач в досудовому порядку оскаржував рішення контролюючого органу та за результатами розгляду оскаржуване рішення залишено без змін (а.с. 20-23).

Колегія суддів вважає, що підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні виходячи з наступного.

На підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 розділу І та п. 75.1 ст. 75 розділу ІІ Податкового кодексу України, ч. 11 п. 2 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464 контролюючим органом було проведено камеральну перевірку позивача.

За результатами проведеної перевірки відповідачем був складений акт № 27/20-29-17-01/08305644 від 14.01.2016 року «Про результати камеральної перевірки з питання несплати, неповної або несвоєчасної сплати суми єдиного соціального внеску» (а.с. 42-44).

Відповідно до висновків, викладених в акті №27/20-29-17-01/08305644 від 14.01.2016 року, камеральною перевіркою встановлено наступні порушення: несплата, неповна або несвоєчасна сплата суми єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. встановлено порушення з питань дотримання Державним підприємством «Чугуївський авіаційний ремонтний завод» вимог абз. 1 п. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464 - несвоєчасна сплата нарахованого за відповідні календарні місяці (березень-липень, вересень-грудень 2014 року, січень, квітень-вересень 2015 року) єдиного внеску (а.с. 44) та на підставі висновків, викладених в акті № 27/20-29-17-01/08305644 від 14.01.2016 року, контролюючим органом було прийнято рішення № 0000041701 від 14.01.2016 року «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску», яким позивачу нараховано суму грошового зобов'язання у розмірі 723 711,59 грн., з них штраф у розмірі 50 524,27 грн. за період з 22.04.2014 року по 28.01.2015 року та у розмірі 526 016,30 грн. за період з 20.01.2015 року по 24.11.2015 року, а також пеня у розмірі 147 171,02 грн. (а.с. 15) з розрахунком штрафних санкцій, застосованих до позивача (а.с. 16-19).

Позивач в досудовому порядку оскаржував рішення контролюючого органу, оскаржуване рішення залишено без змін (а.с. 20-23).

Згідно до п. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у п. п. 4 і 5 ч. 1 ст. 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

При цьому платники, зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

Платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Платники єдиного внеску, зазначені у п. 5 ч. 1 ст. 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року.

Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у п. п. 4 і 5 ч. 1 ст. 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

Судом встановлено, що позивачем були порушені строки сплати зазначеного податку, а саме:

по строку сплати - 22.04.2014 року, фактично сплачено 30.04.2014 року на суму 219 602,37 грн.;

по строку сплати - 20.08.2014 року, фактично сплачено 28.08.2014 року на суму 42 590,76 грн.;

по строку сплати - 20.10.2014 року, фактично сплачено 06.11.2014 року на суму 83 482,85 грн.;

по строку сплати - 20.11.2014 року, фактично сплачено 19.12.2014 року на суму 82 307,40 грн.;

по строку сплати - 22.12.2014 року, фактично сплачено 28.01.2015 року на суму 77 259,25 грн.;

по строку сплати - 20.01.2015 року, фактично сплачено 16.02.2015 року на суму 182 952,29 грн.;

по строку сплати - 20.02.2015 року, фактично сплачено 13.03.2015 року на суму 215 843,64 грн.;

по строку сплати - 20.05.2015 року, фактично сплачено 10.08.2015 року на суму 277 175,88 грн.;

по строку сплати - 22.06.2015 року, фактично сплачено 01.10.2015 року на суму 323 282,11 грн.;

по строку сплати - 20.07.2015 року, фактично сплачено 01.10.2015 року на суму 413 094,27 грн.;

по строку сплати - 20.08.2015 року, фактично сплачено 12.10.2015 року на суму 423 510,36 грн.;

по строку сплати - 21.09.2015 року, фактично сплачено 30.10.2015 року на суму 358 243,70 грн.;

по строку сплати - 20.10.2015 року, фактично сплачено 24.11.2015 року на суму 435 979,12 грн.

У відповідності до п. 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Як передбачено ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 КАС України.

Отже, колегія суддів дійшла висновку, що позивачем належних доказів відсутності з його боку порушень та протиправності висновків відповідача не надано.

Таким чином відповідач діяв виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначені законодавством.

На підставі викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, п. 1 ч. 1 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Державного підприємства "Чугуївський авіаційний ремонтний завод" залишити без задоволення.

Пстанову Харківського окружного адміністративного суду від 02.06.2016р. по справі № 820/1294/16 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Філатов Ю.М.Судді(підпис) (підпис) Макаренко Я.М. Калиновський В.А. Повний текст ухвали виготовлений 25.07.2016 р.