Постанова № 59162944, 24.11.2011, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2011
Номер справи
2а/2470/1767/11
Номер документу
59162944
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

Іменем України

24 листопада 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/1767/11

13:57хв.

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брезіної Т.М.;

секретаря судового засідання Білоуса В.В.;

за участю:

представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2;

представник відповідача не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Кельменецького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Фермерського господарства «Украгро»про стягнення санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позові Чернівецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - Фонд) просить суд стягнути з Фермерського господарства «Украгро» (далі ФГ «Украгро») адміністративно господарські санкції та пеню на користь Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

Позов обґрунтовується тим, що відповідач належним чином не виконує вимоги Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 року № 875-ХІІ (далі Закон № 875-ХІІ) відповідно до якого, для підприємств (обєднань), установ, організацій, незалежно від форм власності і господарювання, встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4 відсотки від чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік у кількості одного робочого місця. В силу вимог Закону № 875-ХІІ відповідач самостійно повинен визначити норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів, забезпечити створення та зайнятість на них інвалідів в порядку, визначеному цим Законом. За невиконання вимог ст. 19 Закону № 875-ХІІ підприємства (об'єднання), установи, організації в силу ст. 20 цього ж Закону України сплачують штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце не зайняте інвалідом, а також пеню у розмірі 120 % річної облікової ставки НБУ, нараховану на повну суму недоїмки за весь її строк.

Згідно наданого звіту відповідача встановлений норматив для працевлаштування інвалідів при середньообліковій чисельності працівників підприємства становила 15 чоловік у 2010 склав 1 чоловік. Таким чином, відповідач зобов'язаний був самостійно сплатити на рахунок Фонду до 15.04.2011 року кошти у розмірі 8314,42 грн. Однак, на день звернення з даною позовною заявою відповідачем кошти не перераховані.

У судовому засіданні представники позивача збільшили розмір позовних вимог та підтримали позов у повному обсязі та просили його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не зявився, явку представника в судове засідання не забезпечив, причину неявки не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання про що свідчить телефонограма. Згідно ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Письмові заперечення відповідач на позов не подав.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, встановивши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

ФГ «Украгро» зареєстроване Білоцерківською районною державною адміністрацією Київської області, як юридична особа 04.08.2008 року за № 10037158697 згідно з довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та взяте на облік (а.с. 7-9).

Відповідно до листа Кельменецького районного центру зайнятості від 24.05.2011 року № 01-11/421 відповідач в період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року звіт форми 3-ПН про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів не подавало (а.с.10).

Згідно розрахунку адміністративно господарських санкцій за не виконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів та пені з 16.04.2011 року за прострочення сплати адміністративно господарських санкцій ФГ «Украгро» станом на 28.09.2011 року основний борг складає 7920,00 грн., а сума пені 394,42 грн. (а.с.12).

У відповідності до поданого відповідачем звіту форми 10-ПІ про зайнятість та працевлаштування інвалідів, середньооблікова чисельність інвалідів, які фактично працювали на підприємстві упродовж 2010 року склала 0 чоловік (а.с.11).

Відповідачу направлялась претензія від 16.05.2011 року № 04-143/467 на суму 7993,78 грн. в якій Фонд пропонує сплатити заборгованість шляхом перерахування коштів (а.с.13).

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення законодавства.

Згідно з частиною першою статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-XII від 21.03.1991 року для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, у кількості одного робочого місця.

Відповідно до вимог частини другої вказаної статті Закону № 875-ХІІ підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Згідно наданого звіту відповідача про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2010 рік № 103 форми № 10-ПІ середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу в 2010 році становила 15 чоловік, в той час коли встановлений норматив склав 1 чоловік.

Відповідно до частини першої статті 20 Закону № 875-ХІІ підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Частиною 8 статті 20 Закону № 875-ХІІ передбачено, що порядок сплати адміністративно-господарських санкцій і пені до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, їх акумуляції, обліку, а також з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій інвалідів - використання цих коштів затверджується Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною другою статті 20 Закону № 875-ХІІ порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

На день предявлення позову до суду та розгляду справи заборгованість до Фонду у розмірі 8314,42 грн. відповідачем добровільно не погашена, а тому підлягає стягненню у судовому порядку.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного керуючись ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Фермерського господарства «Украрго» (60142, Чернівецька область, Кельменецький район, с. Бузовиця, вул. Шевченка, 54, інд. код 35964284) адміністративно господарські санкції та пеню на користь Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в сумі 8314,42 грн. (вісім тисяч триста чотирнадцять гривень сорок дві копійки).

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частин першої-другої статті 186 КАС України сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. Скарга про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення або в разі відсутності сторони в судовому засіданні з дня одержання її копії. У разі проголошення судом вступної та резолютивної частини рішення апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова в повному обсязі виготовлена 30.11.2011 року.

Суддя Т.М. Брезіна