Ухвала суду № 59143248, 24.07.2016, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.07.2016
Номер справи
812/844/16
Номер документу
59143248
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

1.1.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі після усунення недоліків позовної заяви

24 липня 2016 року СєвєродонецькСправа № 812/844/16

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 - довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 114 ОСОБА_2 до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 114 про визнання незаконними дій, скасування протоколу про встановлення підсумків голосування від 21.07.2016,

ВСТАНОВИВ:

23 липня 2016 року о 20 годині 54 хвилин до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 - довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 114 ОСОБА_2 до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 114, в якому позивач просить суд:

- визнати дії відповідача з прийняття усіх протоколів дільничних виборчих комісій одномандатного виборчого округу № 114 про підрахунок голосів незаконними;

- визнати незаконними дії відповідача щодо складання та підписання протоколу окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 114 про встановлення підсумків голосування від 21.07.2016;

- скасувати протокол окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 114 про встановлення підсумків голосування від 21.07.2016.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 23 липня 2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 - довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 114 ОСОБА_2 до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 114 про визнання незаконними дій, скасування протоколу про встановлення підсумків голосування від 21.07.2016 залишений без руху.

Надано позивачу строк до 08 години 00 хвилин 24 липня 2016 року для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:

уточненої позовної заяви, в якій конкретизувати обставини, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, зазначивши, які дії, рішення мали місце стосовно кожної ДВК і кожного протоколу та які правові наслідки мали місце від певних дій та рішень;

наявних доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, та завдяки яким позивачем встановлено порушення.

Позивач вищевказану ухвалу суду одержав у приміщенні суду 24 липня 2016 року о 00 годині 20 хвилин, що підтверджується його підписом.

Позивачем на виконання ухвали суду 24 липня 2016 року о 07 годині 50 хвилин надано уточнений адміністративний позов, в якому додатково до зазначених в первісному позові обставин просив витребувати у відповідача та залучити до справи: протокол засідання окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №114 від 17-21 липня 2016 року; протоколи засідання всіх дільничних виборчих комісій одномандатного виборчого округу №114 від 17.07.2016; протоколи про підрахунки голосів всіх дільничних виборчих комісій одномандатного виборчого округу №114; протокол окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 114 про встановлення підсумків голосування від 21.07.2016 року; акти про передачу виборчих бюлетенів ДВК окружною виборчою комісією одномандатного виборчого округу № 114 всім дільничним виборчим комісіям одномандатного виборчого округу №114 від 14 та 15 липня 2016 року. Однак на вимоги суду, вказані в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позивачем не вказано, від яких саме дільничних виборчих комісії протоколи приймались із порушеннями; не вказано, які члени ДВК втратили повноваження та які саме протоколи підписані невідомими особами, хто не був членом ДВК, і як це встановив та зафіксував позивач. При цьому позивач жодним чином не зазначив конкретних порушень відносно певних осіб, які б надавали суду підстави для витребування конкретних доказів

Щодо позовної вимоги про визнання дій відповідача з прийняття усіх протоколів дільничних виборчих комісій одномандатного виборчого округу № 114 про підрахунок голосів незаконними, позивач також не визначив в часі такі дії відповідача.

Позивачем не зазначено в уточненій позовній заяві, які неправомірні дії та неправомірні рішення були вчинені ОВК стосовно кожного протоколу ДВК та які правові наслідки настали від певних дій окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 114 та правові наслідки, які мали місце від певних рішень ОВК.

Відповідно до частини другої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Адміністративний позов відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, позовна заява підсудна Луганському окружному адміністративному суду. Підстав для повернення заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.

Згідно з п.1. ч.2 ст. 110 Кодексу адміністративного судочинства України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може прийняти рішення про витребування документів та інших матеріалів; навести необхідні довідки; провести огляд письмових та речових доказів на місці, якщо їх не можна доставити до суду; призначити експертизу, вирішити питання про необхідність залучення свідків, спеціаліста, перекладача.

Зважаючи на обставини справи, з урахуванням ст. 55 Конституції України та ст.6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 - довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 114 ОСОБА_2 до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 114 про визнання незаконними дій, скасування протоколу про встановлення підсумків голосування від 21.07.2016 та витребувати докази в межах викладених в позові обставин.

Враховуючи статус Позивача, який відповідно до вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України» наділений повноваженнями збирати докази та встановлювати певні факти, з огляду на зміст позовних вимог, суд вважає за необхідне витребувати у останнього докази щодо протиправності дій та рішень Відповідача, які оскаржуються.

Керуючись ст. ст. 107, 110, 160, 165, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 - довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 114 ОСОБА_2 до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 114 про визнання незаконними дій, скасування протоколу про встановлення підсумків голосування від 21.07.2016.

Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 24 липня 2016 року на 18 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.

Зобов'язати відповідача у разі невизнання позову надати не пізніше 17 год 00 хв. 24.07.2016 до суду письмові заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються (в тому числі на електронну пошту).

Зобов'язати відповідача надати до суду у строк до 17 години 00 хвилин 24 липня 2016 року належним чином завірені копії, а оригінали для огляду, таких документів:

протоколу засідання окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №114 від 17-21 липня 2016 року та рішення, в тому числі протокольні, щодо предмету спору, а також документи, на підставі яких відповідачем приймалося рішення про встановлення підсумків голосування в одномандатному виборчому окрузі № 114 від 21.07.2016;

протоколів про підрахунки голосів всіх дільничних виборчих комісій одномандатного виборчого округу №114 та прийняте рішення;

усі рішення про кількісний склад ОВК станом на 17-21 липня 2016 року та документально підтверджену інформацію про склад ОВК при прийнятті оскаржуваних рішень в зазначений період;

докази про персональний склад повноважних членів ДВК на момент встановлення підсумків голосування, підписання відповідних протоколів на виборчих дільницях одномандатного виборчого округу №114 та передачі відповідних документів членами ДВК до ОВК.

Зобов'язати Позивача надати не пізніше 17 години 00 хвилин 24 липня 2016 року до суду всі наявні в нього докази щодо незаконності дій ОВК з прийняття усіх протоколів дільничних виборчих комісій одномандатного виборчого округу №114 про підрахунок голосів та незаконності дій ОВК щодо складання та підписання протоколу ОВК про встановлення підсумків голосування від 21.07.2016 та незаконності вказаного протоколу ОВК.

У випадку відсутності зазначених документів надати письмові пояснення щодо їх відсутності.

Представникам сторін мати при собі належні документи на підтвердження повноважень на представництво інтересів сторін у суді.

Справа розглядатиметься колегією у складі трьох суддів Луганського окружного адміністративного суду.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати сторонам.

Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію адміністративного позову з доданими до нього документами.

СуддяС.В. Борзаниця