Постанова № 59139780, 11.02.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2016
Номер справи
804/323/16
Номер документу
59139780
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 лютого 2016 р. Справа № 804/323/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Турової О.М.,

за участю секретаря судового засідання: Чаплигіної А.А.,

представника позивача: ОСОБА_1,

представника відповідача-1: ОСОБА_2,

представників відповідача-2: ОСОБА_3, ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську адміністративну справу

за позовом Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району

до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська

про визнання відсутності повноважень, визнання протиправними та скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,-

ВСТАНОВИВ:

Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Жовтневого району звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська (відповідач-1), Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська (відповідач-2), в якому просило:

- визнати відсутність повноважень Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська для нарахування Комунальному виробничому житловому ремонтно-експлуатаційному підприємству Жовтневого району (код ЄДРПОУ 05451351) сум відшкодувань фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» по пенсіонеру ОСОБА_5, номер особового рахунку 816470 за період з 2011 року по липень 2015 року, в загальному розмірі 102868 (сто дві тисячі вісімсот шістдесят вісім) гривень 04коп.;

- визнати протиправними (незаконними) та скасувати розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 17.11.2015р. №6936/02/13, №6937/02/13, №6938/02/13, №6939/02/13, №6940/02/13, №6941/02/13, №6942/02/13, №6943/02/13, №6944/02/13, №6945/02/13, в частині визначення суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій до відшкодування з боку Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району (код ЄДРПОУ 05451351) по пенсіонеру ОСОБА_5, номер особового рахунку 816470 за період з 2011 року по липень 2015 року, в загальному розмірі 102868 (сто дві тисячі вісімсот шістдесят вісім) гривень 04коп.

В обґрунтування позовних вимог, з урахуванням додаткових пояснень, зазначалося, що оскаржувані розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії ОСОБА_5 за період з 2011 року по липень 2015 року складені та надіслані позивачу не в порядок, спосіб та строк, передбачені законодавством, оскільки в порушення приписів п.6.4, п.6.5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1, органами Пенсійного фонду оскаржувані розрахунки до 20 січня поточного (2015) року позивачу надіслані не були, а надійшли до підприємства лише 19.11.2015р. з супровідним листом відповідача-1 від 17.11.2015р. При цьому за своїм змістом ці розрахунки стосуються стягнення з позивача фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій не на поточний період, а за попередні періоди (з 2011 року по липень 2015 року), а саме: з дати призначення пенсії (з 14.09.2011р.), однак, єдині передбачені законом підстави для здійснення донарахування вказаного відшкодування за минулий час викладені у п.6.7 вищеозначеної Інструкції, згідно з яким можливість стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат наявна лише у разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та інше), про що органи Пенсійного фонду зобовязанні повідомити підприємство у місячний термін з моменту виникнення таких обставин. Проте, про настання передбачених п.6.7 вказаної Інструкції обставин органи Пенсійного фонду позивача не повідомляли, отже, позивач вважає, що такі обставини не настали. З огляду на означене, очевидною є відсутність передбачених законом підстав та повноважень для здійснення відповідачем-2 донарахувань фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії ОСОБА_5 Також позивач зазначав, що ним у повному обсязі виконувались обовязки з оплати розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за спірний період з 2011 року по липень 2015 року, що підтверджується копіями розрахунків та актів звірки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». І в цих розрахунках інформація щодо пенсіонера ОСОБА_5 була відсутня. Водночас, ці розрахунки виставлялись позивачу відповідачем-1, як органом Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства, в тому числі з урахуванням даних розрахунків, отриманих від інших територіальних органів Пенсійного фонду, зокрема, і від відповідача-2. Оскільки, зобовязання з оплати сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за спірний період підприємством були виконанні в повному обсязі на підставі розрахунків, складених на надісланих органами Пенсійного фонду України у встановленому законом порядку, то донарахування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за той самий попередній період є незаконним.

Представник позивача у судовому засіданні підтримала адміністративний позов та, посилаючись на викладені у ньому доводи, просила повністю його задовольнити

Відповідач-1 предявлений позов не визнав, подав на нього письмові заперечення, в яких просив повністю відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що пенсія за віком на пільгових умовах ОСОБА_5, який працював у Комунальному виробничому житловому ремонтно-експлуатаційному підприємстві Жовтневого району, була призначена та виплачується Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська, яке відповідно до п.6.8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1, сформувало розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку цієї пільгової пенсії за період з 2011 року по липень 2015 року та надіслало їх до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська, в якому на обліку перебуває позивач за своїм місцезнаходженням. При цьому відповідач-1, отримавши 17.11.2015р. означені вище розрахунки від відповідача-2, на виконання приписів того ж п.6.8 вказаної Інструкції 19.11.2015р. надіслав їх на виконання позивачу. Відтак, передача розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій відповідачем-1 здійснена в порядок та у спосіб, передбачені чинним законодавством України. Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», стосовно пенсіонера ОСОБА_5 на 2011-2014 роки та січень липень 2015 року складені відповідачем-2. З урахуванням зазначеного вище, відповідач-1 здійснював лише функції з пересилання отриманих розрахунків підприємству та не брав участь у складанні розрахунків і не має повноважень на внесення будь-яких змін до них.

Представник відповідача-1 у судовому засіданні також заперечував проти задоволення адміністративного позову, посилаючись на доводи, викладені у письмових запереченнях на нього.

Відповідач-2 предявлений позов також не визнав, подав на нього письмові заперечення, в яких просив повністю відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що ОСОБА_5, який з 14.09.2011р. переведений на пільгову пенсію за віком по Списку №2 відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», працював у Комунальному виробничому житловому ремонтно-експлуатаційному підприємстві Жовтневого району, а на обліку перебував в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська. Оскільки пільговий стаж роботи ОСОБА_5 у позивача становить 13р. 9м. 8дн. і це підприємство останнє, на якому зараховано пільговий стаж, воно повинно відшкодовувати витрати на виплату та доставку пільгової пенсії цьому пенсіонеру згідно з п.6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1, та з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Відповідно до приписів п.6.7 вказаної Інструкції відповідачем-2 було сформовано розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії ОСОБА_5 за період з 2011 року по липень 2015 року та направлено їх відповідачу-1, як органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства.

Представники відповідача-2 у судовому засіданні також заперечували проти задоволення адміністративного позову, посилаючись на доводи, викладені у письмових запереченнях на нього. Додатково представники відповідача-2 суду пояснили, що розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії ОСОБА_5 за період з 2011 року по липень 2015 року були сформовані та надіслані до відповідача-1 лише у листопаді 2015 року, оскільки через технічну помилку в інформаційній базі даних відповідача-2 відомості щодо пенсіонера ОСОБА_5 містили інформацію про те, що підприємство, яке має відшкодовувати витрати на виплату та доставку пільгової пенсії цій особі, ліквідоване, проте, при перевірці цього питання було зясовано, що така інформація не відповідає дійсності та внесена помилково. Враховуючи вищевикладене, відділом з призначення пенсій пенсійна справа ОСОБА_5 була відпрацьована за допомогою програмного комплексу АСОПД/КОМПЛЕКС із використанням функції «Розрахунок із зміною розподілу пільгового стажу» з 01.01.2015р., сформований Додаток 6 за попередні періоди (за 2011-2014 роки та січень-липень 2015 року), який було направлено до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська 17.11.2015р.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Жовтневого району (код ЄДРПОУ 05451351) зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська (далі УПФУ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська) як платник внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

За змістом пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 09 липня 2003 року №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-ІV) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через такі фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону №1058-ІV в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України від 05 листопада 1991 року №1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон № 1788-ХІІ). У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону №1058-ІV. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

За правилами абзацу четвертого підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих положень Закону №1058-ІV підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до ПФУ плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

В абзаці п'ятому цього ж підпункту зазначено, що виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів "в" - "є" та "ж" статті 13 Закону № 1788-ХІІ, здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів ПФУ, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку про те, що витрати на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті на роботах за списком №2, покриваються підприємствами та організаціями.

Винятком із цього правила є лише порядок покриття витрат на виплату та доставку пенсій особам, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, оскільки за змістом абзацу п'ятого підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV виплата пенсій таким особам здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів ПФУ, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, то і витрати на виплату та доставку пільгових пенсій покриваються за рахунок Пенсійного фонду та Державного бюджету України відповідно.

Однак специфіка такого порядку полягає в особливостях пенсійного забезпечення зазначених осіб.

Так, зі змісту статті 14 Закону № 1788-ХІІ вбачається, що працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років.

Аналіз положень пункту 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІV у контексті статті 14 Закону № 1788-ХІІ дає підстави для висновку про те, що порядок за якого витрати на доставку пільгових пенсій покриваються до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України, стосується лише витрат на виплату та доставку пенсій, призначених особам на підставі статті 14 Закону № 1788-ХII.

З урахуванням вищенаведених законодавчих норм суд приходить до висновку про обов'язок відповідача відшкодувати пенсійному органу витрати на виплату та доставку пенсій, які призначені працівникам підприємства відповідно до пунктів "б"-"з" ч.1 ст.13 Закону №1788-ХІІ.

Як вбачається з матеріалів справи, з 29.07.2003р. ОСОБА_5 було призначено пенсію по інвалідності УПФУ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська.

З 01.08.2011р. пенсійна справа ОСОБА_5 взята на облік Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська (далі - УПФУ в Ленінському районі м. Дніпропетровська) як отримувача пенсії по інвалідності.

З 14.09.2011 р. ОСОБА_5 переведено на пенсію за віком по списку №2 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення».

При переведенні з одного виду пенсії на інший було зараховано пільговий стаж роботи на таких підприємствах, як:

- ВАТ «Дніпроважмаш» (00168076) 2р. 10м. 15дн.;

- КНВП «Дніпропетровський комбайновий завод» (05793181) 4р. 4м. 29дн.;

- Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Жовтневого району (05451354) 13р. 9м. 8дн.

Порядок відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за № 64/8663 (далі Інструкція).

На підставі п.6.2 Інструкції витрати на виплату на доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботу з урахуванням вимог абзацу третього пункту 1 пункту 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

При цьому, стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.

Відтак, оскільки пільговий стаж роботи ОСОБА_5 на Комунальному виробничому житловому ремонтно-експлуатаційному підприємстві Жовтневого району (05451354) становить 13р. 9м. 8дн. і це підприємство останнє, на якому зараховано пільговий стаж ОСОБА_5, воно повинно відшкодовувати витрати на виплату та доставку пенсій ОСОБА_5 в повному обсязі (100 %).

Враховуючи вищевикладене, відділом з призначення пенсій УПФУ в Ленінському районі м. Дніпропетровська пенсійна справа ОСОБА_5 була відпрацьована за допомогою програмного комплексу АСОПД/КОМПЛЕКС із використанням функції «Розрахунок із зміною розподілу пільгового стажу» з 01.01.2015р., за результатами чого було встановлено, що через технічну помилку в інформаційній базі даних відповідача-2 відомості щодо пенсіонера ОСОБА_5 містили інформацію про те, що підприємство, яке має відшкодовувати витрати на виплату та доставку пільгової пенсії цій особі, ліквідоване, проте, при перевірці цього питання було зясовано, що така інформація не відповідає дійсності та внесена помилково.

У звязку із цим відповідачем-2 сформовані розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 17.11.2015р. №6936/02/13, №6937/02/13, №6938/02/13, №6939/02/13, №6940/02/13, №6941/02/13, №6942/02/13, №6943/02/13, №6944/02/13, №6945/02/13, в частині визначення суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій до відшкодування з боку Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району (код ЄДРПОУ 05451351) по пенсіонеру ОСОБА_5, номер особового рахунку 816470 за період з 2011 року по липень 2015 року, в загальному розмірі 102868 (сто дві тисячі вісімсот шістдесят вісім) гривень 04коп., які 17.11.2015р. було направлено до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська, як до органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства, що має відшкодовувати такі фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій.

Отримавши 17.11.2015р. означені вище розрахунки від відповідача-2, УПФУ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська 19.11.2015р. надіслав їх на виконання позивачу.

Щодо доводів позивача про відсутність у відповідача-2 повноважень для нарахування Комунальному виробничому житловому ремонтно-експлуатаційному підприємству Жовтневого району сум відшкодувань фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій по пенсіонеру ОСОБА_5 за період з 2011 року по липень 2015 року та щодо недотримання строків скерування спірних розрахунків суд зазначає наступне.

Так, згідно п.п.6.4, 6.5 вищевказаної Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.

Пунктом 6.8 зазначеної Інструкції передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї Інструкції для зазначених підприємств у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.

Відповідачем-2 були дотримані вимоги п.6.8 Інструкції щодо скерування на адресу пенсійного органу за місцем обліку позивача (відповідача-1) відповідних розрахунків фактичних витрат на виплату і доставку пільгової пенсії ОСОБА_5, тому доводи позивача про відсутність повноважень УПФУ в Ленінському районі м. Дніпропетровська для нарахування Комунальному виробничому житловому ремонтно-експлуатаційному підприємству Жовтневого району сум відшкодувань фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» по пенсіонеру ОСОБА_5 за період з 2011 року по липень 2015 року, в загальному розмірі 102868,04грн. є безпідставними.

При цьому, оскільки обовязок платника по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій встановлений законом, то в кореспонденції до такого обовязку повноваження та компетенція субєктів владних повноважень можуть бути визначені лише законами, які в свою чергу не обмежують та не виключають компетенцію органів Пенсійного фонду на вжиття заходів до відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за будь-який період.

Крім того, виходячи зі змісту наведених норм, суд приходить до висновку про те, що порушення строку направлення розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій не є підставою для визнання такого розрахунку протиправним, а також наведена обставина не звільняє позивача від обов'язку сплатити фактичні витрати на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах.

Несвоєчасність направлення органами Пенсійного фонду розрахунку, не впливають на встановлення наявності і визначення розміру сум витрат на виплату і доставку пільгових пенсій працівникам та не звільняє позивача від обов'язку їх відшкодування. Жодна норма чинного законодавства не встановлює такого наслідку порушення строку направлення розрахунку, як визнання розрахунку недійсним чи протиправним.

Аналогічна позиція висловлена, зокрема, в ухвалах Вищого адміністративного суду України від 17.09.2015р. у справі №К/800/66618/14 та від 17.09.2015р. у справі К/800/22872/15.

Оскільки у задоволенні позовних вимог відмовлено у повному обсязі, судові витрати зі сплати судового збору, понесені позивачем при зверненні до суду, не відшкодовуються.

Керуючись ст. ст. 122, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Дніпропетровська про визнання відсутності повноважень, визнання протиправними та скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій відмовити у повному обсязі.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 цього Кодексу до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_6