Постанова № 59134610, 15.07.2016, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.07.2016
Номер справи
812/385/16
Номер документу
59134610
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

10.3.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 липня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/385/16

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Чиркіна С.М.,

за участю

секретаря судового засідання Михальченко Д.С.,

та

представників сторін:

від позивача - Мягкова А.П.,

від відповідача - Курки В.В.,

Агафонова П.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Сєвєродонецьку справу за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного акціонерного товариства «Екоенергія» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за порушення нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2015 році у розмірі 198905,75 грн,-

ВСТАНОВИВ:

25 квітня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - Позивач) до Приватного акціонерного товариства «Екоенергія» (далі - Відповідач, ПрАТ «Екоенергія») про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за порушення нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2015 році у розмірі 198905,75 грн.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 15.07.2016 відмовлено в прийнятті заяви Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про змінення позовних вимог.

В обґрунтування позову зазначив, що за не виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2015 році Відповідачу нарахована адміністративно-господарська санкція у розмірі 198905,75 грн, яку Відповідач повинен був сплатити до 15.04.2016. Позивачем здійснено розрахунок пені за прострочення сплати адміністративно-господарської санкції з 16.04.2016 по 20.04.2016 у розмірі 693,75 грн. На підставі викладеного, Позивач просив суд стягнути адміністративно-господарську санкцію та пеню за порушення нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2015 році у розмірі 198905,759 грн.

07.07.2016 Позивач надав письмові пояснення (а.с.182-184) в яких зазначив, що громадянин ОСОБА_4 був звільнений 06.01.2015, громадянка ОСОБА_5 звільнена 31.03.2015, тому не можно казати про те, що у 2015 році на підприємстві Відповідача було працевлаштовано 8 осіб інвалідів. Що стосується ОСОБА_6 Позивач вважає, що його не можливо віднести до виконання нормативу по працевлаштуванню інвалідів, тому що згідно довідки МСЕК від 20.07.2015, яка має підпис, відбитки печатки та штампу лікарського закладу так званою «Донецької народної республіки» ОСОБА_6 присвоєна третя група інвалідності та встановлено, що він може працювати без важких фізичних навантажень та йому не можливо підіймати важкі предмети. Також оглядом сторінки у соціальній мережі Інтернет «В контакте» на ім'я ОСОБА_6 виявлені світлини на яких він зображен з грамотою та досягненнями у спортивних змаганнях з яких та з зовнішнього фізичного стану ОСОБА_6 вбачається, що він займаеться видами спорту у важкій атлетики.

У судовому засіданні Представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Представник відповідача позов не визнав, надав заперечення (а.с. 44-48), в яких зазначив, що кількість штатних працівників-інвалідів становить 6 чоловік, кількість інвалідів-штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях - 8. В 2015 році Відповідач щомісячно готував звіти по формі 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії) щодо наявності вільних робочих місць для інвалідів за професіями, вказаних у звітах: від 08.01.2015 №01-7/010/1, від 09.02.2015 №01-7/175/1, від 10.03.2015 №01-7/260/1, від 01.04.2016 №01-7/344/1, від 05.05.2016 №01-7/472/1, від 02.06.2016 №01-7/578/1, від 01.07.2016 №01-7/682/1, від 03.08.2015 №01-7/670/1, від 01.09.2015 №01-7/867/1, від 01.10.2015 №01-7/931/1, від 02.11.2015 №01-7/1006/1, від 01.12.2015 №01-7/1059/2, але не мав змоги фактично їх передавати, оскільки місто Алчевськ знаходиться в переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. 18.01.2016 місцезнаходження ПрАТ «Екоенергія» було зареєстровано за адресою м.Алчевськ, Луганська область, вул.Вокзальна,30. Зміна місцезнаходження ПрАТ «Екоенергія» на адресу м.Сєвєродонецьк, Луганської області, вул.Вілєсова 20А, здійснена 18.01.2016. Відповідач зазначає, що в 2015 році на підприємстві працевлаштовані 8 інвалідів, а тому виконав обов'язки передбачені нормами чинного законодавства щодо соціальної захищеності інвалідів в Україні. Просив суд відмовити у задоволенні адміністративного позову.

В судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи викладені в запереченнях та доповненнях до заперечень.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд приходить до наступного.

Фонд соціального захисту інвалідів відповідно до пунктів 1, 2 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України 14.04.2011 № 129, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.04.2011 за № 528/19266 є бюджетною установою, діяльність якої спрямовується, координується та контролюється Міністерством соціальної політики України.

Луганське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (ідентифікаційний номер 13396264) зареєстроване юридичною особою 24.12.1991 є територіальним органом Фонду соціального захисту інвалідів, і діє на підставі Положення про Луганське відділення Фонду соціального захисту інвалідів (а.с. 6-9).

Згідно з підпунктом 1 пункту 5 Положення про Луганське відділення Фонду соціального захисту інвалідів відділення Фонду відповідно до покладених на нього завдань здійснює збір сум адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, які використовують найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Спеціальним законом, який визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами, є Закон України від 21.03.1991 № 875-12 XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі - Закон України № 875-XII).

Відповідно до частини 2 статті 18 Закону України № 875-XII підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідач - приватне акціонерне товариство «Екоенергія» (ідентифікаційний код 34621464, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Вілєсова, будинок 20А), зареєстроване як юридична особа 13.11.2006 за №13841020000001631, що підтверджується інформацією, зазначеною у витязі з Єдиного державного реєстру юридичний та фізичних осіб -підприємців та громадських формувань (а.с. 52-56).

ПрАТ «Екоенергія» взято на облік як платник податків 13.11.2006 за №128/1716-06, що підтверджується довідкою від 25.04.2016 №1628051400103 (а.с.79).

На виконання пункту 2 Порядку реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70, Відповідач зареєстрований у Луганському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів 12.05.2011 за №44/129/733, що підтверджується інформацією, зазначеною у довідці від 12.05.2011 № 309 (а.с. 14).

Відповідач є роботодавцем, який відповідно до статті 18 Закону № 875-XII зобов'язаний виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів.

Частиною другою Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70, визначено, що звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

Датою надходження звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів вважається дата подання роботодавцем звіту до відділення Фонду, а у разі надсилання його поштою - дата на поштовому штемпелі.

25.01.2016 до Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів від Відповідача надійшов звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2015 рік форми № 10-ПІ (а.с. 15).

У зв'язку із виявленням у звіті некоректної інформації (рядок 02 звіту 10-ПІ) не зазначено середньо облікову кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність, у рядку 06 не зазначено суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів Позивачем направлено до Відповідача лист від 04.03.2016 за №376 про усунення недоліків шляхом надання звітної форми № 10-ПІ за 2015 рік із зазначенням правильних показників по всім рядкам, в тому числі із зазначенням суми АГС - 198212,00 грн у рядку 06 (а.с. 18).

У зв'язку з порушенням Відповідачем терміну сплати вказаних адміністративно-господарських санкцій, Позивачем на підставі приписів частини 2 статті 20 Закону № 875-XII нараховано пеню у загальному розмірі 693,75 грн.

Відповідно до частини другої, частини третьої статті 18-1 Закону України № 875-XII рішення про визнання інваліда безробітним і взяття його на облік для працевлаштування приймається центром зайнятості за місцем проживання інваліда на підставі поданих ним рекомендації МСЕК та інших передбачених законодавством документів. Державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань.

Частиною другою Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70, інформацію про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів роботодавці подають центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

Згідно із інформацією зазначеною у звіті форми 10-ПІ за 2015 рік від 20.03.2016 на підприємстві Відповідача працювло 8 інвалідів (а.с. 15). Зазначені дані кореспондуються з наказом ПрАТ «Екоенергія» від 27.05.2013 №229-к про прийняття на роботу ОСОБА_7 (а.с.126) та висновком МСЕК, яким встановлена третя група інвалідності (а.с.128); наказом від 07.08.2012 №372-к про прийняття на роботу ОСОБА_8 (а.с.129) та висновком МСЕК, яким встановлена третя група інвалідності (а.с.130-131); наказом від 20.08.2012 №389-к про прийняття на роботу ОСОБА_9 (а.с.132) та висновком МСЕК, яким встановлена друга група інвалідності (а.с.133); наказом від 10.11.2011 №403-к про прийняття на роботу ОСОБА_6 (а.с.134) та висновком МСЕК, яким встановлена третя група інвалідності (а.с.135-136); наказом від 21.04.2008 №54-к про прийняття на роботу ОСОБА_10 (а.с.137) та висновком МСЕК, яким встановлена третя група інвалідності (а.с.138); наказом від 15.01.2014 №18-к про прийняття на роботу ОСОБА_5 (а.с.139) та висновком МСЕК, яким встановлена третя група інвалідності (а.с.141), наказом від 31.03.2015 №143-к припинено трудовий договір (а.с.140); наказом від 09.1072012 №295-к про прийняття на роботу ОСОБА_11 (а.с.142) та висновком МСЕК, яким встановлена третя група інвалідності (а.с.144), наказом від 06.01.2015 №1-к припинено трудовий договір (а.с.143).

На підставі наказу ПрАТ «Екоенергія» №1-к від 06.01.2015 інваліда третьої групи ОСОБА_4 звільнено за згодою сторін відповідно до ст.36 п.1 КзпП України, таким чином даний інвалід працював на підприємстві Відповідача з 09.07.2012 по 06.01.2015 року, тобто у звітний період за 2015 рік.

Що стосується інваліда ОСОБА_6 суд зазначає наступне. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності визначено наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 № 455 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» (далі - Інструкція № 455), відповідно до пунктів 1.1, 1.2 якої тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності. Видача інших документів про тимчасову непрацездатність забороняється, крім випадків, обумовлених пунктами 1.13, 2.7, 2.16, 2.17, 2.18, 2.19, 2.20, 3.4, 3.16, 6.6.

Згідно до підпунктом 1.4.1 пункту 1.4 Інструкції № 455 право видачі листків непрацездатності надається, зокрема, лікуючим лікарям державних і комунальних закладів охорони здоров'я.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 №595 затверджено Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей (далі - Постанова № 595).

Постанова №595 була опублікована 11.11.2014 та відповідно набула чинності 11.11.2014.

Законом України від 15.04.2014 № 1207-VІІ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» визначено особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на тимчасово окупованій території.

Відповідно до зазначеного Закону будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою статті 9 зазначеного Закону, є недійсним і не створює правових наслідків.

Судом не може бути врахована довідка від 20.07.2015 у якості доказу, оскільки видана установою, яка не переміщена згідно постанови КМ України від 07.11.2014 №595 в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Виходячи з вищевикладеного, станом на 01.01.2015 на підприємстві працювало 8 інвалідів: ОСОБА_4 (з 09.07.2012 по 06.01.2015), ОСОБА_5(з 21.04.2014 по 31.03.2015), ОСОБА_10.(з 21.04.2008), ОСОБА_6.(з 10.11.2011), ОСОБА_8 (з 07.08.2012), ОСОБА_9.(з 21.08.2012), ОСОБА_7.(з 27.05.2013), ОСОБА_12.(з 19.08.2013).

Відповідно до пункту 1.3 Порядку подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» (далі - Порядок), затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 31.05.2013 № 316, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.06.2013 за № 988/23520, роботодавці подають інформацію до Державної служби зайнятості України у містах Києві та Севастополі, районі, місті, районі у місті (далі - територіальний орган) незалежно від місцезнаходження.

Згідно з пунктом 2.1 зазначеного Порядку форма звітності № 3-ПН подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше 10-ти робочих днів з дати відкриття вакансії(й). Датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником.

Інформацією від Сєвєродонецького міського центру зайнятості від 19.02.2016 за № 13/04-446 вбачається, що підприємство ПрАТ «Екоенергія» було взято на облік до Сєвєродонецького центру зайнятості 19.01.2016, тому інформація за 2015 рік не надходила (а.с.17).

За інформацією від Сєвєродонецького міського центру зайнятості від 05.05.2016 №13/06-1029 вбачається, що протягом 2015 року від ПрАТ «Екоенергія» інформації про наявність вільних робочих місць для осіб з інвалідністю за формою №3-ПН «Звіт про наявність вакансій» не надходила (а.с.29).

Інформацією від Луганського обласного центру зайнятості встановлено, що ПрАТ «Екоенергія» перереєстровано на підконтрольній українській владі території тільки 19.01.2016 року, тому звітність за формою №3-ПН «Звіт про наявність вакансій» не надходила (а.с.154).

Суд погоджується із обставинами зазначеними в заперечені проти позову згідно із яким у 2015 році ні Алчевський міський центр зайнятості, ні Луганське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів фактично не здійснювали свої повноваження на тимчасово неконтрольованій території України (м. Алчевськ), відповідно Відповідач був позбавлений можливості подавати звіти.

Інформацією від Луганського обласного центру зайнятості від 13.06.2016 №30/12-1598 вбачається, що місцезнаходженням Алчевського міського центру зайнятості є 92704, Луганська область, Старобільський район, м.Старобільськ, квартал Ватутіна, буд.68 (а.с.167).

Відповідно до наказу Луганського обласного центру зайнятості №53 від 15.04.2015 «Щодо роботи Алчевського міського центру зайнятості» визнано Луганський обласний центр зайнятості правонаступником боргових зобов'язань Алчевського міського центру зайнятості в частині дебіторської заборгованості та заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в іншій частині боргових зобов'язань - Старобільський районний центр зайнятості (а.с. 170-171).

Час простою Алчевського міського центру зайнятості підтверджується наказами Луганського обласного центру зайнятості від 04.08.2014 №82, від 22.10.2014 №113 про початок простою (а.с.172, 174) та наказом Луганського обласного центру зайнятості від 29.09.2014 №97, від 26.11.2014 №134 про припинення простою (а.с.173,174).

Отже, до 15.04.2015 Алчевський міський центр зайнятості фактично не здійснював свої повноваження, у зв'язку з виникненням виробничої ситуації, небезпечної для життя чи здоров'я працівників та людей, які звертаються до центрів зайнятості, а тому Позивач не мав змоги надавати звіти про інформацію щодо наявності вільних робочих місць.

За інформацією від Старобільського районного центру зайнятості від 10.06.2016 №28/6-1133 вбачається, що звітність від ПрАТ «Екоенергія» за формою №3-ПН «Звіт про наявність вакансій» та «Інформація про попит на робочу силу» у 2015 році не направлялась, у ярмарках вакансії ПрАТ «Екоенергія» участі не приймало (а.с.176).

Таким чином звітність за формою 3-ПН Відповідачем не надавалась у зв'язку з відсутністю уповноважених державних органів на не підконтрольній Україні території, а тому бездіяльності, вини або протиправності дій з боку Відповідача суд не вбачає.

За змістом статті 18-1 Закону України № 875-ХІІ вбачається, що пошук підходящої роботи для інваліда здійснює державна служба зайнятості.

Таким чином, обов'язок підприємства зі створення робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов'язком займатися пошуком інвалідів для працевлаштування.

Правову позицію викладено Верховним Судом України у постановах від 02.04.2013 у справі № 21-95а13 та від 26.06.2012 у справі № 21-105а12.

Відповідно до частини першої статті 218 Господарського кодексу України, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Частиною другою наведеної статті передбачено, що учасник господарських відносин відповідає, зокрема, за порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито всіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Частиною 2 наведеної статті передбачено, що учасник господарських відносин відповідає, зокрема за порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Отже, для стягнення адміністративно-господарських санкцій слід виходити із загальних норм права відносно відповідальності за порушення зобов'язань та встановлення в діях або бездіяльності підприємства складу правопорушення з метою застосування юридичної відповідальності у вигляді адміністративно-господарських санкцій.

Необхідно враховувати, що елементами правопорушення є вина та наявність причинного зв'язку між самим порушенням та його наслідками.

Отже, з урахуванням вимог статей 69-72 КАС України Позивачем не доведено правомірність застосованих штрафних санкцій та, відповідно, правомірність нарахування пені, оскільки не доведено наявність об'єкту для її обчислення.

Надаючи правову оцінку зазначеним обставинам, суд виходить з недоведеності Позивачем своєї позиції належними доказами та не спростування ним обставин, які свідчать про відсутність правопорушення з боку Відповідача.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, зважаючи на те, що доводи Позивача стосовно наявності у Відповідача обов'язку сплачувати адміністративно - господарські санкції та пеню у визначеному Позивачем розмірі не знайшли свого підтвердження у ході судового розгляду справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.

У зв'язку із відмовою в задоволені позовних вимог судові витрати зі сплати судового збору Позивачу не відшкодовуються.

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 15 липня 2016 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 17, 69, 70, 71, 87, 94, 98, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного акціонерного товариства «Екоенергія» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за порушення нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2015 році у розмірі 198905,75 грн відмовити повністю.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови складено та підписано 20 липня 2016 року.

Суддя С.М. Чиркін