Справа №295/9685/16-а
Категорія 18
2-а/295/351/16
УХВАЛА
Іменем України
20.07.2016 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Стрілецька О.В.,
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції ДПП в м. Києві роти №8 батальйону №3 ОСОБА_2, заступника начальника Управління патрульної поліції в м. Києві ОСОБА_3 про скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із зазначеним адміністративним позовом, у якому просить скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення серії ПСЗ № 015251, винесену 02.06.2016 року інспектором Управління патрульної поліції ДПП в м. Києві роти №8 батальйону №3 ОСОБА_2, та постанову заступника начальника Управління патрульної поліції в м. Києві ОСОБА_3 про розгляд скарги у справі про адміністративне правопорушення.
Адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим ст. 106 КАС України, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Відповідно до п. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Заявник в тексті скарги посилається на те, що він звільнений від сплати судового збору на підставіст.288 КУпАП.
Приписами ч.1ст.288 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що постанову по справі про адміністративне правопорушення іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд. При цьому, оскарження до суду здійснюється у порядку, визначеномуКодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 5ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушенняособа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства Українипередбачено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Закон України "Про судовий збір", який набрав чинності з 01.11.2011 року, визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору. Таким чином, норми вказаного закону є спеціальними та підлягають застосуванню при вирішенні питань, пов'язаних зі сплатою судового збору.
Частина 2 статті 2 вказаного Закону визначає процесуальні документи, за подання яких не справляється судовий збір. Вказаний перелік є вичерпним, оскільки в ньому не передбачено, що види процесуальних документів, за подання яких судовий збір не справляється, можуть встановлюватись іншими законами або нормативно-правовими актами.
Статею 5 цього ж Закону встановлено пільги по оплаті судового збору. Позивачі за подання позовів про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення від оплати судового збору не звільнені. Відсутнє й посилання, що пільги по оплаті судового збору можуть встановлюватись іншими нормативно-правовими актами.
За вказаних обставин, твердження позивача, що він звільнений від сплати судового збору за подання скарги згідност.288 Кодексу України про адміністративні правопорушенняє безпідставним.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір», що набрав чинності з 01.11.2011 року (зі змінами станом на 01.01.2016 року) судовий збір за подання адміністративного позову до Богунського районного суду м. Житомира має бути сплачений на рахунок УДКСУ у м.Житомирі КОД ЄДРПОУ 38035726, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирскій області, код МФО 811039, р/р 31218206700003, призначення платежу «Судовий збір», код платежу 22030001 в сумі 551,20 грн.
У разі наявності підстав для звільнення позивача від сплати судового збору до позовної заяви повинні бути долучені документи, які підтверджують наявність пільг при оплаті судового збору.
Відповідно до ст. 108 КАС України адміністративний позов, поданий без додерження вимог, встановлених ст. 106 КАС України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 108 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції ДПП в м. Києві роти №8 батальйону №3 ОСОБА_2, заступника начальника Управління патрульної поліції в м. Києві ОСОБА_3 про скасування постанови - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків, що не перевищує 5 днів з моменту отримання копії ухвали.
Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк адміністративний позов буде повернуто позивачу зі всіма доданими документами. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Стрілецька