Справа№464/4776/16-п
пр. № 3/464/1510/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.07.2016 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м.Львова Борачок М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
РНОКППФО НОМЕР_1,
проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
працює генеральним директором ПАТ «Іскра»,
за ч. 3 ст. 162 -1 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №26 серії АА №465207 від 12 травня 2016 року, складеного головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок фінансових операцій управління аудиту ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_2, ОСОБА_1, будучи генеральним директором ПАТ «Іскра», що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Вулецька, 14, допустив неповернення валютної виручки при здійсненні експертних операцій в сумі 263772, 39 доларів США, чим порушено вимоги ст. 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», що виявлено під час проведення позапланової виїзної документальної перевірки за актом №417/13-50-14-00/00214244 від 26 квітня 2016 року за період з 1 січня 2015 року по 1 лютого 2016 року.
Постановою Сихівського районного від 21 червня 2016 року матеріали даної справи були повернуті до Головного управління ДФС у Львівській області для належного оформлення.
Однак, протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи містять істотні суперечності та суттєві порушення вимог КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, у ньому повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності зібраних доказів.
Статтею 256 КУпАП передбачено вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення. Так, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частиною 3 ст. 162-1 КУпАПпередбачена відповідальність за умисне ухилення службових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності або громадян субєктів підприємницької діяльності від повернення в Україну у передбачені законом строки виручки в іноземній валюті від реалізації на експорт товарів (робіт, послуг) або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, а також умисне приховування будь-яким способом такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей, вчинене в особливо великих розмірах.
Протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1, всупереч вимогам ч.1ст. 256 КУпАП, не містить даних про час вчинення правопорушення, а також граничний строк сплати заборгованості за контрактом (контрактами) та за яким (якими) саме, а також про кваліфікуючу ознаку вчинення дій в особливо великих розмірах. Крім цього, із протоколу неможливо встановити, яких саме контрагентів ПАТ „Іскра стосується неповернення валютної виручки та відповідно порушення ст. 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», враховуючи те, що у висновку акта перевірки від 26.04.2016 №417/13-50-14-00/00214244 зазначено більше десяти контрагентів, яких може стосуватися вищевказане порушення.
Враховуючи наведене, вищевказані дані повинні бути обов'язково викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, оскільки судом вирішується питання щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності виключно за вчинення правопорушень, вказаних в протоколі. Розширене тлумачення судом протоколу про адміністративне правопорушення не передбачено нормами КУпАП.
Наведені порушення перешкоджають повному, всебічному та обєктивному розгляду справи, у звязку з чим матеріали адміністративної справи необхідно повернути для належного оформлення.
На підставі наведеного такеруючись статтями 256, 278 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 162-1 КУпАП повернути Головному управлінню ДФС у Львівській області для належного оформлення.
Суддя Борачок М.В.