Ухвала суду № 59125764, 10.05.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.05.2016
Номер справи
760/8383/16-а
Номер документу
59125764
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Провадження № 2-а/760/802/16

В справі № 760/8383/16-а

У Х В А Л А

/про залишення адміністративного позову без руху/

10 травня 2016 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту Патрульної поліції м. Києва, інспектора Управління патрульної поліції роти 1 батальйону 2 ДПП в м. Києві Мартиненка Євгенія Миколайовича про скасування постанови у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, суддя

В С Т А Н О В И В :

04.05.2016 позивач звернувся до суду з зазначеним вище адміністративним позовом.

Вимоги до форми та змісту адміністративного позову зазначені в ч. 1 ст.106 КАС України.

Адмінінстративний позов не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.

В порушення вимог ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору.

Посилання позивача на ч. 4 ст. 288 КУпАП, як на підставу звільнення від оплати судового збору є безпідставним, виходячи з наступного.

Так, відповідно до ч. 4 ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.

Разом з цим, з 01.09.2015 набув чинності Закон України № 484-VIII від 22.05.2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» щодо об'єктів справляння судового збору.

Відповідно до ст. ст. 3, 5 Закону України «Про судовий збір» особи, які звертаються до суду із позовом про оскарження постанови про адміністративне правопорушення, не звільняються від сплати судового збору за подання позовної заяви.

Так, у ч. 1 ст. 3 Закону зазначено, що судовий збір справляється , в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

В частині 2 даної статті визначено перелік позовних заяв та інших заяв, за подання яких судовий збір не справляється.

Пільги щодо сплати судового збору визначені ст. 5 Закону.

Таким чином, діючим Законом України «Про судовий збір» не передбачено звільнення особи від сплати судового збору при зверненні до суду з адміністративним позовом про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення.

Крім того, за наявності декількох нормативно-правових актів однакової юридичної сили, норми яких по-різному регулюють одну і ту ж сферу суспільних відносин, під час вирішення спорів у цих відносинах застосовуються положення закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше.

Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.

В свою чергу платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами (ст. 1 Декрету КМУ про державне мито). Частиною 2 Декрету встановлено перелік об'єктів справляння державного мита серед яких відсутній пункт, який передбачає оплату державного мита за подання до суду позовної заяви.

Таким чином, поняття «державне мито» є відмінним від поняття «судовий збір», оскільки останній справляється саме за звернення із позовною заявою, скаргою до суду. Судовий збір включається до складу судових витрат.

За таких обставин за подання до суду адміністративного позову, в тому числі про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, має сплачуватися судовий збір у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір».

Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Згідно абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону / в редакції від 01.09.2015 року/, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати з 01.01.2016, за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, розмір судового збору становить 551, 20 грн.

Виходячи з наведеного, враховуючи, що позовна заява ОСОБА_1 містить три самостійні позовні вимоги, позивач має сплатити судовий збір у розмірі 1653,60 = (551,20 гр.х 3) на: р/р №31212206700010, утримувач коштів УДК у Солом`янському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26077951, банк отримувача ГУДКУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: 22030001; 050, «судовий збір», Солом`янський р/с., 02896762.

Відповідно до ст. 108 КАС України суд встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

При таких обставинах, керуючись ст.109 КАС України, суддя

У Х В А Л И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання ухвали.

Недоліки заяви мають бути усунуті шляхом оплати судового збору та подання суду оригіналу відповідно ї квитанції. Роз`яснити позивачеві, що в разі невиконання даної ухвали його позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`яти днів з дня її отримання до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Суддя