Провадження № 2-а/760/941/16
В справі № 760/10862/16-а
У Х В А Л А
/про залишення адміністративного позову без руху/
29 червня 2016 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора 1 батальйону 5 роти Управління патрульної поліції у м. Києві лейтенанта поліції Шуть Д.В. про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень, скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення, суддя
В С Т А Н О В И В :
17.06.2016 позивач звернулася до суду з зазначеним адміністративним позовом.
Вимоги до форми та змісту адміністративного позову зазначені в ч. 1 ст.106 КАС України.
Адмінінстративний позов не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Згідно п. п. 2, 3 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема ім`я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Між тим, позивач не зазначила у вступній частині позовної заяви ім`я та по батькові відповідача, дії якого вона фактично оскаржує.
За таких обставин позивач має зазначити в позовній заяві ім`я та по батькові відповідача.
В порушення вимог ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору.
Підстави для звільнення позивача від оплати судового збору відсутні.
Так, з 01.09.2015 року набув чинності Закону України № 484-VIII від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» щодо об'єктів справляння судового збору.
Відповідно до ст. ст. 3, 5 Закону України «Про судовий збір» особи, які звертаються до суду із позовом про оскарження постанови про адміністративне правопорушення, не звільняються від сплати судового збору за подання позовної заяви.
Так, у ч. 1 ст. 3 Закону зазначено, що судовий збір справляється , в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
В частині 2 даної статті визначено перелік позовних заяв та інших заяв, за подання яких судовий збір не справляється.
Пільги щодо сплати судового збору визначені ст. 5 Закону.
Таким чином, діючим Законом України «Про судовий збір» не передбачено звільнення особи від сплати судового збору при зверненні до суду з адміністративним позовом про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення.
Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.
Судовий збір включається до складу судових витрат.
За таких обставин за подання до суду адміністративного позову, в тому числі про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, має сплачуватися судовий збір у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону / в редакції від 01.09.2015 року/, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати з 01.01.2016, за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, розмір судового збору становить 551, 20 грн.
Згідно абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Виходячи з наведеного, враховуючи, що позовна заява ОСОБА_1 містить три самостійні позовні вимоги, позивач має сплатити судовий збір у розмірі 1 653, 60 = (551,20 гр.х 3) на: р/р №31212206700010, утримувач коштів УДК у Солом`янському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26077951, банк отримувача ГУДКУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: 22030001; 050, «судовий збір», Солом`янський р/с., 02896762.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви подаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Разом з цим, позивачем не додано до позовної заяви її копії з копіями всіх доданих до позовної заяви документів.
За таких обставин позивачеві необхідно додати до позовної заяви копію позову з копіями всіх доданих до позову документів.
Відповідно до ст. 108 КАС України суд встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах, керуючись ст.109 КАС України, суддя
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання ухвали.
Недоліки заяви мають бути усунуті шляхом оплати судового збору та подання суду оригіналу відповідно ї квитанції, надання суду копій позову з усіма доданими до нього документами, відповідно до кількості відповідачів.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`яти днів з дня її отримання до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Суддя