Справа № 367/4325/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2016 року Ірпінський міський суд Київської області в складі
головуючого судді Пархоменко О.В.,
з участю секретаря Григорян Н.Г,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бучанської міської ради Київської області про визнання незаконним та скасування рішення,
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася до суду із даним адміністративним позовом, посилаючись на те, що 09 жовтня 2015 року вона звернулася до відповідача із заявою про надання їй дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для передачі їй безоплатно у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), орієнтовною площею 0,10 га в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, гарантованих Конституцією України, по провулку Революції у місті Буча Київської області ( у кварталі між вулицею Малиновського, вулицею Гоголя, вулицею Шевченка та вулицею Революції у місті Буча) та суміжна із земельними ділянками (розташовується поміж ними) кадастровий номер 3210945300:01:082:0038 та кадастровий номер 3210800000:01:082:0146. До заяви було подано копію паспорту, копію довідки про присвоєння податкового номеру платника податків та графічні матеріали та скріншот із публічної кадастрової карти України. Дану заяву отримано представником Бучанської міської ради Київської області 15.10.2015 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 7840503753808. Протягом всього цього часу жодних відповідей від Бучанської міської ради Київської області на її адресу не надходило.
Позивачка вказує, що відповідно до абзацу третього частини 7 статті 118 ЗК України 09 грудня 2015 року між ОСОБА_1 та ТОВ ОКСОЛЬ укладено договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
У травні 2016 року нею від відповідача поштою отримано рішення Бучанської міської ради від 31 березня 2016 року № 283-8-УІІ, яким відповідачем позивачу відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по провулку Революції у місті Буча Київської області. Вважає зазначене рішення Бучанської міської ради від 31 березня 2016 року № 283-8-УІІ незаконним та таким, що підлягає скасуванню.
В звязку із викладеними обставинами позивач просила визнати незаконним та скасувати рішення Бучанської міської ради від 31 березня 2016 року № 283-8-УІІ про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,10 га по провулку Революції у місті Буча Київської області; судові витрати покласти на відповідача.
Представник позивача в судове засідання не зявився, надав суду письмову заяву про розгляд справи за відсутності позивача та/або його представника за наявними в матеріалах справи доказами.
Представник відповідача - Бучанської міської ради в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду письмові заперечення проти позову, в яких просив розглядати справу у відсутності представника Бучанської міської ради, відмовити позивачу у позові та про результати розгляду справи повідомити Бучанську міську раду.
У звязку із цим суд, враховуючи письмову заяву представника позивача та заперечення представника відповідача, вважав за можливе розглянути справу у відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів.
Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України в разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі /у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження/, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. З огляду на викладене фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає заявлений позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи із наступного.
Відповідно до вимог ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією або бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
В судовому засіданні встановлено, що у жовтні 2015 року позивач звернулася до Бучанської міської ради із заявою (клопотанням) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для передачі їй безоплатно у приватну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), орієнтовною площею 0,10 га в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, гарантованих Конституцією України, по провулку Революції у місті Буча Київської області ( у кварталі між вулицею Малиновського, вулицею Гоголя, вулицею Шевченка та вулицею Революції у місті Буча) та суміжна із земельними ділянками (розташовується поміж ними) кадастровий номер 3210945300:01:082:0038 та кадастровий номер 3210800000:01:082:0146.
Встановлено, що згідно рішення Бучанської міської ради Київської області від 31 березня 2016 року № 283-8-УІІ Про розгляд заяви ОСОБА_1М. розглянувши заяву (клопотання) ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для передачі безоплатно у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 1000 кв. м. що розташована по пров. Революції, враховуючи лист комунального підприємства Бучабудзамовник та враховуючи відсутність технічної можливості, враховуючи пропозиції комісії з питань містобудування та природокористування, керуючись ст. ст. 12, ч.7 ст. 118 Земельного кодексу України, пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні міська рада вирішила відмовити ОСОБА_1 в задоволенні заяви щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для передачі безоплатно у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 1000 кв. м., що розташована по пров. Революції в м. Буча.
Встановлено, що 09 грудня 2015 року між ОСОБА_1 та ТОВ ОКСОЛЬ укладено договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Наведені обставини підтверджуються матеріалами справи.
У відповідності до ст. 118 ЗК України громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_2 міністрів Автономної Республіки Крим. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки. Громадяни - працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонери з їх числа, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель. Передача земельних ділянок у власність громадянам - працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерам з їх числа провадиться після затвердження проекту приватизації земель у порядку, встановленому цим Кодексом. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_2 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_2 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
У відповідності до п. 34 ст. 26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні виключно на пленарних засіданнях вирішуються питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Враховуючи вищевикладене суд дійшов до висновку, що оскільки відповідач - Бучанська міська рада, відмовляючи позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 1000 кв. м., що розташована по пров. Революції у м. Буча, у своєму рішенні не навів належних обґрунтувань відмови позивачу у наданні такого дозволу з підстав, визначених ст. 118 ЗК України, а тому рішення Бучанської міської ради від 31 березня 2016 року № 283-8-УІІ Про розгляд заяви ОСОБА_1М. про відмову ОСОБА_1 в задоволенні заяви щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для передачі безоплатно у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 1000 кв. м., що розташована по пров. Революції в м. Буча не ґрунтується на вимогах закону та підлягає скасуванню, оскільки згідно п. 7 ст. 118 ЗК України підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
В звязку із цим суд вважає, що, виходячи із положень ст. 118 ЗК України слід зобовязати Бучанську міську раду на черговій сесії повторно розглянути заяву (клопотання) ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по провулку Революції у місті Буча Київської області та прийняти рішення у відповідності до норм статті 118 Земельного кодексу України.
Разом із цим суд вважає, що з відповідача на користь позивача слід стягнути понесені позивачем судові витрати у сумі 551,20 гривень.
Таким чином суд задовольняє заявлені позовні вимоги повністю.
На підставі викладеного та ст. ст. 118, 151 ЗК України, Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, керуючись ст.ст. 2, 4, 9, 11, 71, 86, 100, 158-163, 167 КАС України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити.
Визнати неправомірним та скасувати рішення Бучанської міської ради від 31 березня 2016 року № 283-8-УІІ Про розгляд заяви ОСОБА_1М. про відмову ОСОБА_1 в задоволенні заяви щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, для передачі безоплатно у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 1000 кв. м., що розташована по пров. Революції в м. Буча.
Зобовязати Бучанську міську раду (ідентифікаційний код юридичної особи 04360586, адреса 08292, Київська область, м. Буча, вул. Енергетиків, будинок 12) на черговій сесії повторно розглянути заяву (клопотання) ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по провулку Революції у місті Буча Київської області та прийняти рішення у відповідності до норм статті 118 Земельного кодексу України.
Стягнути з Бучанської міської ради Київської області на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 551,20 гривень.
Копію постанови направити сторонам для відома.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Суддя: ОСОБА_3