Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"21" липня 2016 р. Справа № 818/340/16
Сумський окружний адміністративний суд в особі судді Опімах Л.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми заяву територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області про відстрочення виконання постанови у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у Сумській області, про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 14.04.2016 р., залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 21.06.2016 р., було задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у Сумській області, про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити дії: визнано неправомірними дії ТУ ДСА України в Сумській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 заробітної плати та зобовязано ТУ ДСА України в Сумській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок заробітної плати за період з 26.10.2014 року по 28.03.2015 року включно, відповідно до ст. 144 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та за період з 29.03.2015 року по 08.09.2015 року, відповідно до ст. 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", та здійснити її в повному обсязі відповідні виплати з урахуванням усіх надбавок та інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу.
06.07.2016 р. відповідач у справі звернувся до суду з заявою, в якій просить відстрочити виконання постанови суду в даній справі до 31 грудня 2016 року у звязку з тяжким фінансовим становищем та відсутністю коштів у кошторисі на 2016 рік за КЕКВ 2111 "Заробітна плата".
Позивач проти задоволення заяви заперечила, зазначивши, що подаючи дану заяву, ТУ ДСА України в Сумській області свідомо затягує виконання судового рішення, зловживаючи при цьому своїми процесуальними правами. Просить суд відмовити в задоволенні заяви.
У судове засідання представники сторін у справі не прибули, просили розглянути заяву без їхньої участі (а.с.127,128).
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання по справі за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно зі ст.ст. 12, 41 КАС України не здійснюється.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява про відстрочення виконання постанови підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Відповідач просить відстрочити виконання постанови суду, мотивуючи тим, що відповідно до Звіту про заборгованість за бюджетними коштами та аналізу кредиторської заборгованості станом на 01 липня 2016 року наявна кредиторська заборгованість по заробітній платі працівників судів у розмірі 1587076,21 грн, яка не була оплачена у звязку з недостатністю помісячних асигнувань. Випискою по рахунках ГУ ДКСУ у Сумській області від 30.06.2016 р. підтверджується відсутність коштів, вихідний залишок складає 0,00 грн (а.с.110-112,116).
30.06.2016 р. ТУ ДСА України в Сумській області звернулося до ДСА України як головного розпорядника бюджетних коштів з проханням надати необхідні кошти в сумі 4208400 грн по КЕКВ 2111 "заробітна плата" (а.с.119-121).
Відповідно до ст.ст. 149, 151 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" територіальні управління Державної судової адміністрації України займаються організаційним, матеріально-технічним, фінансовим та кадровим забезпеченням діяльності загальних місцевих судів.
Відповідно до ст.ст. 145, 146 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" фінансування всіх судів в Україні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Суди загальної юрисдикції фінансуються згідно з кошторисами і щомісячними розписами видатків, затвердженими відповідно до вимог цього Закону, у межах річної суми видатків, передбачених Державним бюджетом України на поточний фінансовий рік, у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.
Враховуючи, що кошторис є основним плановим документом бюджетної установи, що надає повноваження щодо отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення цілей, визначених на бюджетний період відповідно до бюджетних призначень, а кошти на сплату заборгованості за рішенням суду відсутні, відповідач просить відстрочити виконання постанови суду від 14.04.2016 р. до 31 грудня 2016 року.
Суд у виняткових випадках може відстрочити чи розстрочити виконання рішення за наявності обставин, що ускладнюють його виконання.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що заява ТУ ДСА України у Сумській області про відстрочення виконання постанови в даній справі підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 165, 185, 263 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області про відстрочення виконання судового рішення - задовольнити.
Відстрочити виконання постанови Сумського окружного адміністративного суду від 14.04.2016 р. у справі № 818/340/16 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у Сумській області, про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити дії до 31 грудня 2016 року.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом пяти днів з моменту отримання повного тексту ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Л.М. Опімах
З оригіналом згідно
Суддя Л.М. Опімах