Ухвала суду № 59104109, 18.07.2016, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2016
Номер справи
806/1294/16
Номер документу
59104109
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

(про залишення без руху позовної заяви)

18 липня 2016 року ЖитомирСправа № 806/1294/16

Категорія 11.5

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Сичової О.П. , розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Новоград-Волинського міськрайонного управління юстиції Житомирської області про визнання дій та скасування постанови від 04.03.2016 р.,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом в якому просить:

- визнати дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Новоград-Волинського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_2, щодо відкриття виконавчого провадження від 04.03.2016 року.

- скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 04.03.2016 року, винесену відділом ДВС Новоград-Волинського міськрайонного управління юстиції про стагнення штрафу на користь держави за постановою ВДАІ від 26.07.2013 року № АБ2 080975.

Дану позовну заяву необхідно залишити без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Частиною 1 статті 6 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно зі п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України, зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах є адміністративний позов.

У статті 104 КАС України визначено, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Згідно зі ч. 1 ст. 105 КАС України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.

Під змістом позовних вимог розуміються запропоновані позивачем способи захисту свого публічного права, свободи чи інтересу, а обставинами, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, є конкретні юридичні факти з настанням яких субєкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини. Позовні вимоги і обставини в їх обґрунтування мають викладатися лаконічно, чітко, зрозуміло, з використанням прийнятої юридичної термінології. При цьому суд звертає увагу позивача на те, що до адміністративного суду вправі звернутися кожна особа, яка вважає, що її право чи охоронюваний законом інтерес порушено чи оспорюється, позаяк підставою для звернення особи за захистом до суду з позовом є її субєктивне уявлення, особисте переконання в порушенні прав чи свобод. Однак обовязковою умовою здійснення такого захисту судом є обєктивна наявність відповідного порушення права або законного інтересу на момент звернення до суду.

Відповідно до ч. 4 ст. 106 позовна заява позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

У контексті наведеного суд відмічає, що надіслана до суду скарга ОСОБА_1 не відповідає положенням КАС України, зокрема статтям 105, 106 цього Кодексу з огляду на те, що до адміністритвних судів позивачем подається не скарга, а позовна заява, вона має бути підписана позивачем або представником позивача і поставлена дата підпису. Отже, подана до суду скарга не відповідає визначеній законом формі.

Відповідно до частини 2 статті 181 КАСУ позовна заява може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Постанова про відкриття виконавчого провадження від 04.03.2016, скарга ОСОБА_1 надійшла до Житомирського окружного адміністративного суду 15.07.2016. Отже, позивачем було пропущено строк звернення до суду. Для захисту своїх прав позивачу необхідно вказати поважні причини пропущення строку, якщо такі мали місце.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції Закону з 01.09.2015), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розмір мінімальної заробітної плати.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено, що розмір заробітної плати з 1 січня 2016 року становить 1378,00 грн.

Враховуючи наведені норми законодавства, сума судового збору при зверненні фізичної особи із адміністративним позовом немайнового характеру становить 551,2грн.

Із прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем предявлено до відповідача дві позовні вимоги немайнового характеру, тобто судовий збір необхідно сплатити у сумі 1102,4 грн.

Реквізити для справляння судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у м.Житомирі; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38035726; банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області; код банку отримувача (МФО) - 811039; рахунок отримувача - 31213206784002; код класифікації доходів бюджету - 22030101. Призначення платежу: судовий збір, за позовом ______ (назва позивача, код ЄДРПОУ), Житомирський окружний адміністративний суд (рахунок отримувача - 31213206784002, код ЄДРПОУ - 34854954, код класифікації доходів бюджету 22030001).

За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху.

Керуючись 105,106, 181 КАС України, суддя, -

у х в а л и в :

Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

Надати строк для усунення недоліків до 28 липня 2016 року

Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу .

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяО.П. Сичова