Справа №461/677/16-а
Провадження № 2а/461/360/16
П О С Т А Н О В А
Іменем України
19 липня 2016 року
Галицький районний суд м. Львова
в складі:
головуючого судді Радченка В.Є.
при секретарі Домашовець М.Ф.
з участю:
представників позивача Панкевича Т.І., Лисого М.І.
представниці відповідачів Піскун А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб професійного футболу «Карпати» до Львівської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та до виконавчого комітету Львівської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У січні 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Клуб професійного футболу «Карпати» (далі - ТОВ «КПФ «Карпати») звернулося в суд із зазначеним адміністративним позовом, в якому просило визнати протиправною бездіяльність Львівської міської ради (далі - ЛМР) у виконанні адміністративного договору між Львівською міською радою та ТОВ «КПФ «Карпати» від 21.12.2006 року, затвердженого ухвалою ЛМР № 577 від 13.02.2007, про довгострокове та взаємовигідне співробітництво з метою створення інфраструктури спортивного комплексу професійного футбольного клубу на базі стадіону «Україна» стосовно укладення договору оренди земельних ділянок спортивного комплексу, зобов'язати виконавчий комітет ЛМР вчинити визначені «Порядком розроблення містобудівної документації» та передбачені адміністративним договором від 21.12.2006 року дії, спрямовані на розроблення, розгляд і затвердження детального плану території на вул. Липова Алея, 5 у м. Львові для створення інфраструктури спортивного комплексу футбольного клубу на базі стадіону «Україна» відповідно до Генерального плану м. Львова та документації, наданої ТОВ «КПФ «Карпати».
Представники позивача позовні вимоги підтримали та просили задовольнити з підстав, що вказані в адміністративному позові.
Представник відвідачів в суді проти задоволення позову заперечила. Суду пояснила, що у п. 2.2 попереднього договору зазначено, що до 01.06.2007 року позивач має надати до ЛМР містобудівне обґрунтування покращення майна. Дане обґрунтування було подане 24.04.2007 року, однак у відповіді від 12.07.2007 року Департаменту містобудування ЛМР ТОВ «КПФ «Карпати» повідомлено про те, що в обґрунтуванні не врахована наявність на території стадіону будівель приватної власності, необхідність узгодження меж стадіону з межами парку «Снопківський». Після повторного звернення до Департаменту містобудування ЛМР, позивач отримав відповідь від 29.08.2007 року, в якому зазначалося, що ТОВ «КПФ «Карпати» не виконав умов зазначених у листі від 12.07.2007 року (в листі допущена помилка, невірно зазначена дата попереднього листа «24.04.2007 року»). Відтак, фактично належного містобудівного обґрунтування до органів ЛМР надано не було, тому у ради були відсутні підстави для розроблення, розгляду та затвердження детального плану території. При цьому, як зазначає представник відповідачів, виконавчий комітет ЛМР не був стороною даного попереднього договору, у нього відсутні повноваження щодо заявлених позовних вимог.
Судом установлено, що 21.12.2006 року між Львівською міською радою та ТОВ «КПФ «Карпати», який в подальшому затверджений ухвалою Львівської міської ради № 544 від 13.02.2007 року, було укладено Попередній договір, відповідно до умов якого, керуючись спільними інтересами, демонструючи прагнення спільно розвивати футбол у м. Львові, утверджувати і підтримувати його високий престиж в Україні та за кордоном, встановили довготривале та взаємовигідне співробітництво з метою створення інфраструктури спортивного комплексу професійного футбольного клубу на базі стадіону «Україна» (м. Львів, вул. Липова Алея, 5).
24.04.2007 року містобудівне обґрунтування було подане до ЛМР, що не оспорюється сторонами по справі.
Листом від 12.07.2007 року № 2-5751-2401 Департамент містобудування ЛМР повідомив ТОВ «КПФ «Карпати» про те, що в обґрунтуванні не врахована наявність на території стадіону будівель приватної власності, необхідність узгодження меж стадіону з межами парку «Снопківський».
09.07.2007 року ТОВ «КПФ «Карпати» звернулося до міського голови м. Львова з листом № 378 щодо виконання ЛМР п. 2.2.2 попереднього договору та затвердження поданого містобудівного обґрунтування на пленарному засіданні ЛМР.
У листі Департаменту містобудування ЛМР від 29.08.2007 року № 2-9366/2401 зазначено, що ТОВ «КПФ «Карпати» не виконано зауважень, визначених у листі від 12.07.2007 року (за поясненнями представника відповідачів, у листі наявна помилка, замість вірної дати «12.07.2007 року» зазначено «24.04.2007 року»).
Під час засідання № 8 архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури Департаменту містобудування ЛМР від 10.10.2007 року, членами комісії вирішено прийняти за основу містобудівне обґрунтування для подальшого доопрацювання з урахуванням зауважень та з метою доведення його до європейських стандартів; доручено ДІПМ «Містпроект» доопрацювати містобудівне обґрунтування.
20.08.2008 року на виконання ухвали Львівської міської ради № 1919 від 10.07.2008 року між Львівською міською радою та ТОВ «КПФ «Карпати» було укладено договір оренди № Г-6508-8 нерухомого майна (нежитлових приміщень стадіону «Україна») на 10 років.
Листом № 433 від 16.11.2015 року товариство звернулося до міського голови м. Львова з проханням про надання дозволу на розробку детального плану території на вул. Липова Алея, 5 у м. Львові.
Проте, Управління архітектури Львівської міської ради своєю відповіддю № 2401-2вих.-1597 від 30.11.2015 року повідомило Клуб, що для підготовки рішення виконкому, з метою визначення намірів подальшого функціонального використання території Клубу необхідно попередньо опрацювати містобудівну концепцію загосподарювання території та подати на розгляд управління для вирішення питання по суті.
ТОВ «КПФ «Карпати» повторно звернулось з листом № 477 від 10.12.2015 до міського голови м. Львова про надання дозволу на розробку детального плану території.
Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про планування і забудову територій» №1699-III від 20.04.2000р. (який був чинним станом на час спірних правовідносин) містобудівне обґрунтування - вид містобудівної документації, в якому відповідно до державних будівельних та інших норм, стандартів і правил, положень містобудівної документації визначаються містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки (об'єкта будівництва), обов'язкові для врахування при відведенні земельної ділянки та/або проектуванні цього об'єкта.
Закон №1699-III від 20.04.2000 р. втратив чинність згідно з Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011р. №3038-VI.
У звязку із прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності і втратою чинності Законом України «Про планування і забудову територій» містобудівне обґрунтування як вид містобудівної документації замінено містобудівними умовами та обмеженнями забудови земельної ділянки.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст.1, ч. ч. 1,2 ст.29 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією. Містобудівні умови та обмеження є основною складовою вихідних даних. Фізична або юридична особа, яка подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів - районній державній адміністрації заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва.
В той же час, ст. 24 Закону України «Про планування і забудову територій», містобудівне обґрунтування погоджується з відповідними органами містобудування та архітектури, земельних ресурсів, охорони культурної спадщини, природоохоронним та санітарно-епідеміологічним органом. Свої висновки зазначені органи надають протягом місяця з дня подання на їх розгляд містобудівного обґрунтування незалежно один від одного.
Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки, викладені в містобудівному обґрунтуванні, після його погодження та врахування результатів громадського обговорення в порядку, встановленому цим Законом, затверджуються рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування одночасно із затвердженням містобудівного обґрунтування.
З урахуванням викладеного, беручи до уваги те, що позивачем не виконані вимоги органу містобудування та архітектури щодо приведення містобудівного обґрунтування до норм законодавства, суд вважає дії ЛМР щодо виконання умов згаданого вище попереднього договору правомірними. Крім того, за встановлених судом обставин у виконавчого комітету ЛМР відсутні обов'язки щодо виконання дій по розробленню, розгляду та затвердження детального плану території стадіону «Україна». Відтак, у задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.
Згідно з вимогами ст. 94 КАС України, у зв'язку з відмовою у задоволенні адміністративного позову, судові витрати покладаються на позивача та не підлягають розподілу.
Керуючись ст.ст. 157, 158 -162 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити в задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Клуб професійного футболу «Карпати» до Львівської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та до виконавчого комітету Львівської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м. Львова. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя В.Є. Радченко