Постанова № 59094507, 18.07.2016, Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
18.07.2016
Номер справи
577/2696/16-а
Номер документу
59094507
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 577/2696/16-а

Провадження № 2-а/577/76/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"18" липня 2016 р. м. Конотоп

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого-судді Разумової І.Є.,

при секретарі Цукановій О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Конотопі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про скасування рішення та зобов»язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати рішення відповідача від 12 травня 2016 року № 60 про стягнення з його пенсії, починаючи з червня 2016 року, по 20 % від пенсії до повного погашення суми 4222,75 грн., зобов»язати відповідача повернути йому незаконне утримання з пенсії в червні 2016 року та проводити виплату пенсії в 100% розмірі призначеної пенсії, починаючи з червня 2016 року, обґрунтовуючи вимоги тим, що з 20 жовтня 2001 року він перебуває на обліку в Конотопському об»єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області, отримує пенсію, призначену на підставі ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру». 16 та 17 червня 2016 року він отримав пенсію в значно меншому розмірі, ніж у травні 2016 року та ніж у тому, що був йому призначений. Тоді 21 червня 2016 року він звернувся до відповідача з приводу цього питання і отримав дублікат листа від 3 червня 2016 року № 53/Т-1, в якому було вказано, що він перебуває на обліку платників єдиного податку, тому є працюючим пенсіонером. Відповідно до Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213- VІІІ та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911- VІІІ в період роботи на інших посадах/роботах пенсії виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру. У зв»язку з цим 12 травня 2016 року відповідачем винесено рішення № 60 про стягнення, починаючи з червня 2016 року, по 20% пенсії до повного погашення переплати в сумі 4222,75 грн., що виникла внаслідок виплати йому пенсії в повному розмірі,. Також з червня 2016 року йому виплачується 85% пенсії. Таке рішення відповідача є протиправним, оскільки він має свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, здійснює адвокатську діяльність індивідуально, 17.03.2011 взятий на облік в органах державної податкової служби, 18.03.2011 - на облік платників єдиного внеску. 27 квітня 2015 року на підставі заяви ним була зупинена адвокатська діяльність до 1 січня 2016 року, після подання відповідачу витягу з реєстру про зупинення адвокатської діяльності з травня 2015 року пенсія йому виплачувалась в повному розмірі. Згідно його заяви від 14 січня 2016 року було здійснено зупинення адвокатської діяльності до 31 грудня 2016 року, що відповідачу також було повідомлено. При цьому відповідачем невірно трактуються норми Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування» щодо визнання його працюючою особою. Виходячи з положень Податкового кодексу України та Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокат, який здійснює незалежну професійну діяльність, є самозайнятою особою, має право без будь-яких обмежень у будь-який час зупинити свою діяльність, тоді час зупинення не може рахуватись як час роботи самозайнятої особи. Крім того, всупереч ст.50 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» відповідач не навів даних про причини переплати пенсії, не вказав, які зловживання були ним допущені, недостовірні дані були подані. Також просить допустити негайне виконання судового рішення в межах суми стягнення за один місяць та покласти на відповідача судові витрати, пов»язані з розглядом справи.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав свої позовні вимоги, просить їх задовольнити, стягнути з відповідача сплачений ним судовий збір, пояснив, що і в липні поточного року пенсія йому виплачена в розмірі 85%.

Представник відповідача: Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за довіреністю Тарасенко О.М. проти позову заперечує та пояснила, що позивач перебуває на обліку в управлінні з 20 жовтня 2001 року, отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VІІІ встановлено, що тимчасово, в період з 1 січня по 31 грудня 2016 року, особам, (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб, на які поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), які працюють на посадах та на умовах, передбачених Законами України «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються. В період роботи на інших посадах чи роботах пенсія, розмір якої перевищує 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 15% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Документами, які підтверджують, що особа не працює, є трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу, що надаються відділенням персоніфікованого обліку за формою згідно з додатком 1 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов»язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 №10-1, у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 цього Положення, та відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця за наявними в органі, що призначає пенсію, даними. Позивач, який перебуває на обліку в органах ДФС як платник єдиного внеску у зв»язку зі здійсненням адвокатської діяльності, є працюючим пенсіонером. Він не припинив діяльність, пов»язану з отриманням доходу, не подав про таке заяву, не був знятий з обліку платників єдиного внеску. Тому на законних підставах позивачеві з червня 2016 року виплачується 85% призначеної пенсії та на підставі рішення управління від 12 травня 2016 року № 60 з його пенсії утримується переплата в розмірі 4222,75 грн., яка виникла за період з січня по травень 2016 року, в розмірі 20% до повного погашення переплати. Таке рішення прийняте відповідно до ч.2 ст.50 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування». Що стосується вимог про стягнення судових витрат, то управління не має можливості сплатити судовий збір, оскільки відсутні кошти, призначені для цієї мети, тому просить звільнити від сплати судових витрат.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

В судовому засіданні було встановлено, що з 20 жовтня 2001 року позивач перебуває на обліку в Конотопському об»єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ, розмір його пенсії становить 6595,79 грн. (а.с. 7,20,28), що підтвердила і представник відповідача Тарасенко О.М.

Відповідно до рішення Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області від 12 травня 2016 року № 60 встановлено, що у ОСОБА_1 сума переплати пенсії за період з 01.01.2016 по 31.05.2016 становить 4222,75 грн., що підлягає поверненню. У разі ненадходження від пенсіонера коштів протягом місяця з дня його повідомлення при прийняття цього рішення буде утримуватись переплата в розмірі 20% пенсії щомісячно, починаючи з 1 червня 2016 року, до повного погашення (а.с.28).

Листом від 13 травня 2016 року Конотопське об»єднане управління Пенсійного фонду України Сумської повідомило позивачу, що в нього виникла переплата пенсії в розмірі 4222,75 грн., яка буде утримана з його пенсії відповідно до ст.50 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 1 червня 2016 року, по 20% від розміру пенсії до повного погашення (а.с.9).

24 травня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області із заявою про те, що ним відповідно до чинного законодавства надавались правомірні документи про зупинення адвокатської діяльності. З його боку зловживань або подання недостовірних відомостей не вбачається, тому дії щодо зменшення його пенсії, починаючи з червня 2016 року, на 20% від розміру пенсії є неправомірними та злочинними (а.с.8).

У відповіді Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області від 3 червня 2016 року № 53/Т-1 зазначено, що у зв»язку з тим, що ОСОБА_1 є платником єдиного внеску, він має права та обов»язки платника єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, передбачені ст.6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", відповідно є працюючим пенсіонером і на нього поширюється дія положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення » від 02.03.2015 № 213 та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911. Зокрема, щодо виплати пенсії в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, у період роботи на інших посадах/роботах. Враховуючи вищевикладене, у позивача виникла переплата пенсії, розмір якої становить 4222,75 грн. Відповідно до ст.50 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» згідно рішення управління від 12.05.2016 № 60 сума переплати буде утримуватися з його пенсії, починаючи з червня 2016 року, по 20% розміру пенсії до повного погашення (а.с.7).

Згідно ч.15 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року:

особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються;

у період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена особі відповідно до цієї статті (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Згідно витягу з Єдиного реєстру адвокатів України до нього занесений ОСОБА_1, свідоцтво № НОМЕР_1 від 11.03.2011, індивідуальна адвокатська діяльність (а.с.12).

Відповідно до ч.1 ст.13 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою.

Частиною 1, п.5 ч.2 ст. 17 вищевказаного Закону передбачено, що Рада адвокатів України забезпечує ведення Єдиного реєстру адвокатів України з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які відповідно до цього Закону набули права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності. Внесення відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України здійснюється радами адвокатів регіонів та Радою адвокатів України. До Єдиного реєстру адвокатів України вносяться такі відомості: інформація про зупинення або припинення права на заняття адвокатською діяльністю.

В п.1 ч.1, п.1 ч.3, п.1 ч.4, ч.5,6 ст. 31 Закону зазначено, що право на заняття адвокатською діяльністю зупиняється у разі: подання адвокатом заяви про зупинення адвокатської діяльності.

Право на заняття адвокатською діяльністю зупиняється: з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, - з дня подання раді адвокатів регіону за адресою робочого місця адвоката відповідної заяви адвоката.

Право на заняття адвокатською діяльністю поновлюється у разі: зупинення права з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, - з дня, наступного за днем отримання радою адвокатів регіону заяви адвоката про поновлення права на заняття адвокатською діяльністю.

Протягом строку зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвокат не має права її здійснювати. Такий адвокат також не може брати участь у роботі органів адвокатського самоврядування, крім випадків, коли таке право зупинено у зв'язку з призначенням особи на посаду до органу державної влади з'їздом адвокатів України.

Відомості про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю вносяться до Єдиного реєстру адвокатів України.

Відповідно до витягу з Єдиного реєстру адвокатів України у ОСОБА_1 зупинено право на заняття адвокатською діяльністю на підставі п.1.ч.1 ст.31 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до 1 січня 2016 року на підставі заяви адвоката від 05.05.2015 та до 31.12.2016 - на підставі заяви адвоката від 14.01.2016 (а.с.13,14).

З повідомлення Конотопської ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа, яка займається незалежною професійною діяльністю, дата взяття на облік - 17.03.2011 № 31309 (а.с.27).

В повідомленні про взяття на облік платника єдиного внеску вказано, що ОСОБА_1 взятий на облік в управлінні Пенсійного фонду України 18 березня 2011 року. Строки перерахування страхових внесків: до 1 квітня наступного за звітним роком. Дата подання звітності до Пенсійного фонду України: один раз на рік до 1 квітня, наступного за звітним роком (а.с.11).

Згідно ст.3 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" збір та ведення обліку єдиного внеску здійснюються за принципами: у т.ч. обов'язковості сплати; законодавчого визначення розміру єдиного внеску; державного нагляду за збором та веденням обліку єдиного внеску; відповідальності платників єдиного внеску та органу, що здійснює збір та веде облік єдиного внеску, за порушення норм цього Закону, а також за невиконання або неналежне виконання покладених на них обов'язків.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є: особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;

Пунктом 2 ч.1 ст.7 вищевказаного Закону передбачено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

У пункті 1 ч.2 ст.6 Закону визначено, що платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Позивач зареєстрований як адвокат, самозайнята особа, але на період з 1 січня до 31 грудня 2016 року зупинив адвокатську діяльність, в цей період не має право її здійснювати. Доказів того, що він є працюючою особою, отримує дохід, відповідач не надав. Сплата ним єдиного внеску, яка відповідно до вимог чинного законодавства, є обов»язковою незалежно от отримання доходу, не свідчить про те, що позивач є працюючою особою. Тому прийняте відповідачем рішення про виплату позивачеві пенсії в розмірі 85% як працюючому пенсіонеру є протиправним.

Відповідно до ст. 103 Закону України «Про пенсійне забезпечення» суми пенсії, над міру виплачені пенсіонерові внаслідок зловживань з його боку (в результаті подання документів з явно неправильними відомостями, неподання відомостей про зміни у складі членів сім'ї тощо), стягуються на підставі рішень органу, що призначає пенсії. Відрахування на підставі рішень органу, що призначає пенсії, провадяться в розмірі не більше 20 процентів пенсії понад відрахування з інших підстав.

Частиною 1 ст. 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» також передбачено, що суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Згідно п. 3 Порядку повернення сум пенсій, виплачених надміру, та списання сум переплат пенсій, що є безнадійними до стягнення, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 21.03.2003 року №6-4, суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду України чи в судовому порядку відповідно до статті 50 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Рішення про стягнення приймає територіальний орган Пенсійного фонду України, в якому пенсіонер перебуває на обліку як одержувач пенсії.

В ч. 1 ст. 1212 ЦК України визначено, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно.

При цьому ч. 1 ст. 1215 ЦК України передбачено, що не підлягає поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Згідно ч.1 ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач не надав належних доказів на підставу своїх заперечень.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, відповідачем не доведено факту недобросовісного набуття позивачем отриманих грошових коштів, які є пенсійною виплатою, зловживань з його боку, а також наявності рахункової помилки, а тому вказані грошові кошти поверненню не підлягають, 4222,75 грн. як переплата стягуються безпідставно.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Як вбачається з позовної заяви, позивач звернувся до суду з вимогою про скасування рішення відповідача про відрахування з пенсії суми переплати та зобов»язання повернути утримані суми пенсії, проводити виплату пенсії в повному розмірі.

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення реалізації права ОСОБА_1 на соціальний захист та для повного захисту його прав і законних інтересів, суд вважає, що також слід визнати протиправними дії та рішення відповідача щодо стягнення з пенсії суми переплати.

При цьому, виходячи з положень ст. 256 КАС України, враховуючи заявлені позовні вимоги, немає підстав для негайного виконання постанови суду. Тому в задоволенні позову в цій частині слід відмовити.

Відповідно до ч.3 ст.94 КАС України на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягають стягненню документально підтверджені судові витрати в сумі 551,20 грн. (а.с.1). Відповідач не надав доказів, на підставі яких він може бути звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст. 46 Конституції України, ст.86 Закону України «Про прокуратуру», Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VІІІ, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VІІІ, ст.103 Закону України «Про пенсійне забезпечення»,ст.ст.13,17,31 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ст.ст.3,4,6,7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", ст. 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» , ст.ст.1212,1215 ЦК України, .п. 3 Порядку повернення сум пенсій, виплачених надміру, та списання сум переплат пенсій, що є безнадійними до стягнення, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 21.03.2003 року №6-4, ст.ст. 2,8,11,71,94,158-163,256 КАС України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправними дії та рішення Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області від 12 травня 2016 року № 60 про стягнення з пенсії ОСОБА_1, починаючи з червня 2016 року, по 20 % від пенсії до повного погашення суми 4222,75 грн.

Скасувати рішення Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області від 12 травня 2016 року № 60 про стягнення з пенсії ОСОБА_1, починаючи з червня 2016 року, по 20 % від пенсії до повного погашення суми 4222,75 грн.

Зобов'язати Конотопське об»єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повернути ОСОБА_1 утримані з його пенсії суми, починаючи з червня 2016 року, та проводити виплату пенсії в 100 відсотковому розмірі призначеної пенсії, починаючи з червня 2016 року.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області на користь ОСОБА_1 витрати по оплаті судового збору в сумі 551 (п»ятсот п»ятдесят однієї) грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Конотопський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: І. Є. Разумова