Постанова № 59081135, 19.07.2016, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2016
Номер справи
808/8599/15
Номер документу
59081135
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

19 липня 2016 рокусправа № 808/8599/15

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді:Прокопчук Т.С.

суддів: Божко Л.А. Лукманової О.М.

за участю секретаря судового засідання:Сонник А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області

на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 26 січня 2016 року по справі

за позовом ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Строймаркет» до Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області визнання незаконною та скасування вимоги про сплату боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Строймаркет» (далі ТОВ «Строймаркет») звернувся до суду з позовом до відповідача Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (далі ДПІ в Жовтневому районі м. Запоріжжя), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача №0009971700 від 25.09.2015 року, яким до ТОВ «Строймаркет» застосовано штрафну санкцію та пеню на загальну суму 70 417,08 грн. за несплату єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 26.01.2016 року позовні вимоги задоволено, присуджено на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачену суму судового збору в розмірі 1 218 грн.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, ДПІ в Жовтневому районі м. Запоріжжя подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить постанову скасувати та прийняти нову постанову, якою у задоволенні позову відмовити.

В судове засідання апеляційного суду сторони не з'явилися, про день розгляду справи повідомлені належним чином, у зв'язку з чим фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно ст.41 КАС України, не здійснювалося.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, а також правильність застосування судом норм матеріального права та правової оцінки обставин у справі, суд приходить до висновку що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Судом першої інстанції встановлено, що 25.09.2015 року ДПІ в Жовтневому районі м. Запоріжжя винесено рішення №0009971700 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску, яким до ТОВ «Строймаркет» застосовано штрафні санкції за період з 21.12.2013 року по 25.12.2014 року в розмірі 15 499,98 грн., за період з 21.01.2015 року по 06.08.2015 року в розмірі 27 222,38 грн. та нараховано пеню в розмірі 27 222,38 грн., яке оскаржено позивачем в судовому порядку.

Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року (далі - Закон № 2464-VI) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний соціальний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VI платник єдиного соціального внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Частиною 8 ст. 9 Закону № 2464-VI передбачено, що платники єдиного соціального внеску, крім платників, зазначених у п. 4 і 5 ч.1 ст. 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний соціального внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Відповідно до ч. 10, п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464-VI на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного соціального внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.

Згідно з ч. 14 ст. 25 Закону № 2464-VI про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного соціального внеску.

Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного соціального внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення.

З матеріалів справи вбачається, що ДПІ в Жовтневому районі м. Запоріжжя до винесення оскаржуваного рішення до позивача попереднім рішенням №0001461703 від 23.04.2014 року застосовано штрафні санкції та нараховано пеню за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску за період з 22.10.2013 року по 19.02.2014 року у сумі 4 712,32 грн., яка сплачена позивачем згідно платіжного доручення №35 від 12.05.2014 року.

Враховуючи викладене, оскільки за період з 21.12.2013 року по 19.02.2014 року сума штрафної санкції в розмірі 1 551,83 грн. та пеня в розмірі 673,14 грн. за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску позивачем погашена, повторне нарахування штрафної санкції за той же період часу не передбачено чинним податковим законодавством, а тому винесене відповідачем рішення №0009971700 від 25.09.2015 року підлягає частковому скасуванню в частині нарахування вищезазначених сум.

Судом першої інстанції при скасуванні в повному обсязі оскаржуваного рішення податкового органу не враховано положення п, 3 Закону України N 71-VIII від 28.12.2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» ,яким передбачено, що обмеження стосовно здійснення перевірок підприємств у 2015 та 2016 роках з обсягом доходу до 20 мільйонів грн. за попередній календарний рік контролюючими органами виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами КПК України з 1 січня 2015 року, не поширюється на перевірки податковим органом дотримання норм законодавства з повноти нарахування та сплати , зокрема, єдиного соціального внеску.

В силу викладеного проведення відповідної перевірки та застосування податковим органом до ТОВ «Строймаркет» по результатам перевірки за виявлені порушення термінів сплати єдиного соціального внеску штрафних санкцій та нарахування пені за періоди з 20.02.2014 року по 25.12.2014 року, з 21.01.2015 року по 06.08.2015 року не протирічать чинному податковому законодавству, та є правомірними.

Оскільки судом першої інстанції неповно зясовано обставини,що мають значення для справи, постанова прийнята із порушенням норм матеріального права, це є підставою для скасування постанови, із ухваленням нового рішення про часткове задоволення позовних вимог.

У відповідності до приписів ст.94 КАС України на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає стягненню сплачена сума судового збору в частині задоволених вимог в розмірі 33,37 грн.

Керуючись п. 3 ч.1 ст. 198, ст. 202, 205, 207 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області задовольнити частково.

Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 26 січня 2016 року скасувати та прийняти нову постанову.

Позовні вимоги ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Строймаркет» задовольнити частково.

Визнати протиправним та частково скасувати рішення Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області №0009971700 від 25 вересня 2015 року про застосування до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Строймаркет» за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» штрафних санкцій та пені в частині визначення за період з 21 грудня 2013 року по 19 лютого 2014 року штрафної санкції в розмірі 1 551,83 грн. та пені в розмірі 673,14 грн.

Стягнути на користь ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Строймаркет» за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області сплачену суму судового збору в розмірі 33,37 гривень.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання чинності.

Головуючий:Т.С. Прокопчук

Суддя:Л.А. Божко

Суддя:О.М. Лукманова