Копія
Справа № 822/1120/16
У Х В А Л А
04 липня 2016 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі :головуючого-суддіОСОБА_1 при секретарі за участі: представника позивача представника відповідачаОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування постанови,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування постанови.
До суду надійшло клопотання представника відповідача про заміну первинного відповідача - Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області на належного - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.
В обґрунтування клопотання відповідач зазначає про те, що Управління є територіальним органом - структурним підрозділом Державної архітектурно-будівельної інспекції України та не володіє статусом юридичної особи. Вказує на те, що відповідачем у цій справі повинна бути Державна архітектурно-будівельна інспекція України, а не її територіальний орган. Просить клопотання задоволити.
Представник позивача щодо вирішення цього питання покладається на думку суду.
Заслухавши клопотання представника відповідача та думку представника позивача, суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що предметом цього адміністративного позову є вимога позивача про визнання протиправною та скасування постанови Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області № 31/1022-3/1649-16 від 30.05.2016 року про накладення штрафу за правопорушення в сфері містобудівної діяльності.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно із п. 7 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 року № 29, Державна архітектурно-будівельна інспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.
Відповідно до п. 1 Положення про Управління Державної архітектурно будівельної інспекції у Хмельницькій області Управління є територіальним органом - структурним підрозділом Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Згідно із п. 7 розділу 4 цього Положення Управління розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності із прийняттям відповідних рішень.
Аналогічна норма міститься і у Примірному положенні про органи державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 року № 671.
Крім того, територіальні Управління також виконують і інші управлінські функції в сфері архітектурно-будівельного контролю, визначені вказаними нормативними актами.
Тому, зважаючи на предмет позову у цій адміністративній справі, саме Управління Державної архітектурно будівельної інспекції у Хмельницькій області є тим суб'єктом владних повноважень у спірних правовідносинах, яке прийняло оскаржуване рішення та повинне доводити його правомірність.
Посилання представника відповідача на відсутність в Управління Державної архітектурно будівельної інспекції у Хмельницькій області статусу юридичної особи оцінюються судом критично зважаючи на те, що як було встановлено, Управління здійснює владні управлінські функції на основі законодавства у тому числі на виконання делегованих повноважень, а отже є суб'єктом владних повноважень в розумінні КАС України.
Зважаючи на це, підстави для заміни відповідача - Управління Державної архітектурно - будівельної інспекції у Хмельницькій області на Державну архітектурно будівельну інспекцію України - відсутні, а клопотання відповідача слід відхилити.
Керуючись ст. ст. 50, 165 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
в задоволенні клопотання Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про заміну неналежного відповідача у справі №822/1120/16 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту проголошення. Заперечення на зміст ухвали може бути включене не апеляційної або касаційної скарги на рішення суду.
Суддя/підпис/ОСОБА_1"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1