ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про забезпечення адміністративного позову
07 липня 2016 року м. Київ № 826/9587/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б., розглянувши матеріали справи та клопотання про забезпечення позову
за позовомДержавного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач»до Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платниківпровизнання протиправним та скасування рішеньВСТАНОВИВ:
Позивач, в особі Державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач» (надалі - Позивач), звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників (надалі - Відповідач) про визнання протиправними та скасування податкової вимоги від 07.06.2016 р. №77-08 та рішення про опис майна у податкову заставу від 07.06.2016 року №1270110128-10-17-2-23.
Позивачем подано клопотання про вжиття заходів щодо забезпечення позову: заборонити МГУ ДФС - ЦО з обслуговування ВП вчиняти будь-які дії щодо стягнення з ДП «Укрзалізничпостач» суми у розмірі 267953306,39 грн. та виконання рішення про опис майна у податкову заставу.
В обґрунтування заявленого клопотання Позивач зазначає, що ДП «Укрзалізничпостач» є підприємством, заснованим на державній формі власності, основною метою діяльності якого є забезпечення потреб підприємств залізничної галузі матеріально-технічними ресурсами. Продукція, постачання якої здійснюється ДП «Укрзалізничпостач», є стратегічно важливою для забезпечення роботи всього залізничного транспорту, і, зокрема, проведення робіт щодо відновлення залізничних колій, які були знищені в ході проведення терористичних дій на сході України.
Враховуючи істотну суму грошових вимог, безпідставно пред'явлених Відповідачем до сплати Позивачу Вимогою, а також враховуючи специфіку діяльності Позивача, стягнення з ДП «Укрзалізничпостач» коштів у розмірі більше ніж 367 млн. грн. може спричинити збій у постачанні продукції і забезпеченні потреб підприємств залізничної галузі, що ставить під загрозу в цілому повноцінне функціонування залізничного транспорту у країні.
Вивчивши клопотання про забезпечення адміністративного позову та подані матеріали, суд вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Співробітниками Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників проведено планову виїзну перевірку Державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України "Укрзалізничпостач" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2011 р. по 31.12.2013 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2011 року по 31.12.2013 року.
За результатами перевірки складено Акт від 25.03.2015 р. за №258/28-10-42-10/19014832 (надалі - Акт перевірки).
На підставі Акту перевірки, Відповідач прийняв податкові повідомлення-рішення від 08.04.2015 року: №0000454201, яким збільшено податок на прибуток в сумі 201641281,50 грн.; №0000444201, яким збільшено податок на додану вартість в сумі 169543906,50 грн.
Не погоджуючись з вищезазначеними податковими повідомлення-рішеннями Позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України 19.05.2016 р. відкрито касаційне провадження у справі №826/14818/15 за касаційною скаргою Державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України "Укрзалізничпостач".
Міжрегіональним головним управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників винесено вимогу від 07.06.2016 р. №77-08 та прийнято рішення про опис майна у податкову заставу від 07.06.2016 року №1270110128-10-17-2-23.
Судом досліджено матеріали справи та встановлено, що специфіка діяльності Позивача, а також істотна сума грошових вимог, яка пред'явлена Відповідачем до сплати Позивачу Вимогою від 07.06.2016 р. №77-08, може спричинити труднощі у постачанні продукції і забезпеченні потреб підприємств залізничної галузі, що ставить під загрозу повноцінне функціонування залізничного транспорту України в цілому.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно ч.1, ч. 4, ч. 5 ст.118 Кодексу адміністративного судочинства України, клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі. Якщо у задоволенні вимог позивачеві буде відмовлено, вжиті заходи забезпечення адміністративного позову зберігаються до набрання постановою суду законної сили. Проте суд може одночасно з прийняттям постанови або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення адміністративного позову або заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим. Виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно. Виконання ухвал про заборону вчиняти певні дії виконуються в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.
З урахуванням наведених обставин, Суд приходить до висновку, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам Позивача. Без вжиття заходів забезпечення заявленого адміністративного позову захист прав та інтересів буде неможливим, а для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Враховуючи вищевикладене, клопотання Державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України «Укрзалізничпостач» про забезпечення позову підлягає задоволенню.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 117, 118, 160, ч.5 ст.181 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
У Х В А Л И В:
1. Клопотання про вжиття заходів до забезпечення позову задовольнити.
2. Заборонити Міжрегіональному головному управлінню ДФС - Центральному офісу з обслуговування великих платників (код ЄДРПОУ 39440996) вчиняти дії щодо стягнення з ДП «Укрзалізничпостач» суми у розмірі 267953306,39 грн. та виконання рішення про опис майна у податкову заставу до набрання законної сили рішенням суду по даній справі.
3. Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвалу направити для виконання сторонам у справі.
Ухвали про заборону вчиняти певні дії виконуються в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.
Відповідно до пункту 6 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя А.Б. Федорчук