ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
20 липня 2016 року 813/2467/16
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А., перевіривши на відповідність вимогам ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву ОСОБА_1 до Сихівського відділу державної виконавчої служби м. Львова про визнання протиправною і скасування постанови, -
встановила:
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Сихівського відділу державної виконавчої служби м. Львова з вимогою визнати протиправною і скасувати постанову державного виконавця Сихівського відділу державної виконавчої служби м. Львова від 29.06.2016 року про стягнення виконавчого збору.
Згідно поданої позовної заяви, позивачем оскаржується постанова державного виконавця Сихівського відділу державної виконавчої служби м. Львова від 29.06.2016 року про стягнення виконавчого збору, що винесена при виконанні виконавчого листа Сихівського районного суду м. Львова № 464/6366/15-ц від 23.05.2016 року, виданого за наслідками розгляду цивільної справи за позовом ПАТ "Торгово виробнича компанія "Зелений Континент" до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 про виселення з кімнати гуртожитку без надання іншого житлового приміщення.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною 4 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Водночас, ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України до компетенції судів щодо розгляду цивільних справ відносить справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Судовий контроль за виконанням судових рішень, ухвалених відповідно до Цивільного процесуального кодексу України здійснюється відповідно до розділу VІІ Цивільного процесуального кодексу України.
З огляду на те, що законом встановлений інший, ніж передбачено ч. 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України, порядок оскарження дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби (розділ VІІ ЦПК України), даний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Виходячи з наведеного, суддя дійшла висновку, що спір, який виник між сторонами, не є адміністративним і його не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1, ч.2 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.
Порушення судом правил предметної підсудності є безумовною підставою для скасування судового рішення (п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України).
Одночасно суддя розяснює, що вирішення справи належить до компетенції загального суду, який постановив рішення у справі про виселення з кімнати гуртожитку без надання іншого житлового приміщення тобто Сихівського районного суду м. Львова.
Керуючись ст. ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У Х В А Л И Л А:
у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Сихівського відділу державної виконавчої служби м. Львова про визнання протиправною і скасування постанови відмовити.
Повернути ОСОБА_1, що проживає за адресою: 79035, м. Львів, вул. Зелена, 204 (208) сплачену суму судового збору в розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одну) гривню 21 коп. згідно квитанції № 68 від 11.07.2016 року.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Потабенко В.А.