Дата документу 20.07.2016
СПРАВА № 320/4201/16-п
(3/320/1022/16)
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Мелітополь "20" липня 2016 року
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Кучеренко Н.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із ВДАІ для обслуговування м. Мелітополь й району у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який не працює, зареєстрований та мешкає за адресою: Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Мечникова, 45, за ст. 130 ч. 1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
25 червня 2016 року, приблизно о 05 годині 25 хвилин, ОСОБА_1 по пр. 50 років Перемоги, 17 в м. Мелітополь Запорізької області керував автомобілем ВАЗ 21063, д/н 41611НЕ, з явними ознаками алкогольного спяніння (різкий запах алкоголю з порожнини роту, млява мова, шатка хода). Від проходження медичного огляду на стан спяніння у закладі охорони здоровя та за допомогою приладу алкотестер «Drager» в присутності двох свідків відмовився, чим порушив п. 2.5.ПДРУкраїни.
Під час розгляду адміністративного матеріалу ОСОБА_1 свою вину у скоєному правопорушенні не визнав, зазначив, що до того він неофіційно працював біля дві доби, був дуже втомлений, тому відмовив працівникам поліції здійснити заходи щодо медичного огляду на стан спяніння в закладі охорони здоровя. Також пояснив, що пройти огляд на стан спяніння за допомогою алкотестера «Drager» він не погодився, оскільки не довіряє його показникам.
Відповідно до вимог ст. 251 КупАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих,свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 вересня 2009 року № 400/666 «Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 жовтня 2009 року за N 931/16947, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного уповноваженою особою Державтоінспекції МВС, огляд на стан сп'яніння проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на проведення такого огляду відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Здійснення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями, рапортом.
Таким чином встановлено, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, згідно якої передбачена відповідальність за відмову особи, яка керує транспортними засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які помякшують та обтяжують відповідальність.
При призначені правопорушнику покарання, суд виходить з наступного: ОСОБА_1 в теперішній час не працевлаштований і не має самостійного заробітку, клопотав про призначення покарання у вигляді адміністративного арешту, і хоча вказане покарання є найбільш суворішим за вказане адміністративне правопорушення, суд вважає недоцільним призначати йому більш мяке покарання, у вигляді штрафу, так як ОСОБА_1 не взмозі буде його виконати добровільно, що потягне за собою його подвоєння та поставить його ще в більш скрутне становище.
Відповідно до вимог ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
З огляду на ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу правопорушника, й інші обставини в справі, суд вважає за необхідне, з метою виховання ОСОБА_1, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, призначити правопорушнику адміністративне покарання у вигляді адміністративного арешту.
Крім того, відповідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
При цьому згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір справляється у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати, встановлюється Законом України «Про державний бюджет» на відповідний календарний рік та станом на 01 січня 2016 року згідно Закону України «Про державний бюджет на 2016 рік» розмір мінімальної заробітної плати складає 1378 грн.
Таким чином з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 275 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 130 ч.1, 283, 284, 294 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В :
Призначити ОСОБА_1 адміністративне покарання у вигляді адміністративного арешту строком на 7 (сім) діб.
Строк адміністративного арешту ОСОБА_1 відраховувати з моменту його затримання.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (код ЄДРПОУ суду 36969096, р/р 31215206700013, КБК 22030001, Мелітопольське ГУДКСУ, код ЄДРПОУ отримувача 37968956, МФО 813015) судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 копійок.
Строк предявлення до виконання до 20 жовтня 2016 року.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд в продовж 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Мелітопольського
міськрайонного суду ОСОБА_2