ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
12 липня 2016 року 15 год. 30 хв. № 826/8278/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Данилишина В.М. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві в особі Центру №3 надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, підпорядкованих Управлінню Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві, третя особа: ОСОБА_2, про визнання протиправними дій.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва (також далі - суд) надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1) до Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві в особі Центру №3 надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, підпорядкованих Управлінню Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві (далі - відповідач) про:
- визнання протиправними дій відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи №5 відповідача щодо видачі 02 квітня 2015 року дубліката свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2;
- визнання протиправними дій відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи №5 відповідача щодо зняття з обліку 02 квітня 2015 року автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2;
- визнання протиправними дій відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи №5 відповідача щодо реєстрації 02 квітня 2015 року автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2, за особою відмінною від ОСОБА_1, видачі номерного знаку, відмінного від номерного знаку НОМЕР_1, та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, відмінного від свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 15 липня 2014 року;
- зобов'язання відповідача скасувати виданий 02 квітня 2015 року дублікат свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2;
- зобов'язання відповідача скасувати зняття з обліку 02 квітня 2015 року автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2;
- зобов'язання відповідача скасувати реєстрацію 02 квітня 2015 року автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2 за особою, відмінною від ОСОБА_1, номерний знак, відмінний від номерного знаку НОМЕР_1, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, відмінне від свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 15 липня 2014 року;
- зобов'язання відповідача поновити реєстрацію належного ОСОБА_1 автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2.
В обґрунтування позову зазначено, що оскаржувані дії вчинено з порушеннями вимог чинного законодавства, чим порушено законні права та інтереси позивача.
Відповідною ухвалою суду (суддя Добрівська Н.А.) відкрито провадження в адміністративній справі №826/8278/15 (далі - справа), яку призначено до розгляду у судовому засіданні.
У відповідному судовому засіданні суд протокольною ухвалою допустив ОСОБА_2 (далі - третя особа, ОСОБА_2) до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Крім того, відповідними ухвалами суду:
- відмовлено у задоволенні клопотання представника позивача про вжиття заходів забезпечення позову;
- призначено у справі судову почеркознавчу експертизу, а також зупинено провадження у справі до одержання результатів експертизи.
У зв'язку із припиненням повноважень судді ОСОБА_4 щодо здійснення правосуддя, у провадженні якої перебувала справа та нею не розглянута по суті, відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, для її подальшого розгляду і вирішення визначено суддю ОСОБА_5
Відповідною ухвалою суду (суддя ОСОБА_5) справу прийнято до провадження та призначено до розгляду у судовому засіданні. У подальшому, відповідною ухвалою суду зупинено провадження у справі до одержання результатів експертизи.
У подальшому, до суду надійшло повідомлення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз №16384/16385/15-32 про неможливість надання висновку судово-почеркознавчої експертизи.
Поряд з цим, у зв'язку із припиненням повноважень судді ОСОБА_5 щодо здійснення правосуддя, у провадженні якого перебувала справа та ним не розглянута по суті, відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, для її подальшого розгляду і вирішення визначено суддю Данилишина В.М.
Відповідною ухвалою суду (суддя Данилишин В.М.) справу прийнято до провадження та призначено до розгляду у судовому засіданні.
У відповідному судовому засіданні представником позивача подано заяву про уточнення позовних вимог, а саме про:
- визнання протиправними дій відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи №5 відповідача щодо видачі 02 квітня 2015 року свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 (дублікат свідоцтва НОМЕР_4) на автомобіль марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2;
- визнання протиправними дій відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи №5 відповідача щодо зняття з обліку 02 квітня 2015 року автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2;
- визнання протиправними дій відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи №5 відповідача щодо реєстрації 02 квітня 2015 року автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, номер кузова НОМЕР_2, за ОСОБА_2 та видачі номерного знаку, відмінного від номерного знаку НОМЕР_1, а також свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, відмінного від свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 15 липня 2014 року.
Вказану заяву про уточнення позовних вимог у справі судом, відповідно до ст. 137 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), прийнято та долучено до матеріалів справи для врахування при прийнятті у справі судового рішення по суті.
Під час переходу до розгляду справи по суті представник позивача підтримав позов та просив задовольнити його повністю з підстав, зазначених у ньому та наданих на його обґрунтування доказах.
Представники відповідача та третьої особи у відповідне судове засідання не прибули, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи відповідач та третя особа повідомлені належним чином, заява про розгляд справи за відсутності їх представників до суду не надійшли.
Поряд з цим, представником відповідача подано до суду письмові заперечення проти позову разом із доказами на їх обґрунтування.
Враховуючи викладене та зважаючи на достатність наявних у матеріалах справи доказів для розгляду та вирішення справи по суті, у відповідному судовому засіданні судом, згідно з ч. 4, 6 ст. 128 КАС України, прийнято рішення про подальший розгляд та вирішення справи у порядку письмового провадження.
Оцінивши належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд -
ВСТАНОВИВ:
Позивач набув право власності на автомобіль марки Land Rover, модель Range Rover Sport, номер кузова НОМЕР_2, 2013 року випуску, на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4, виданого 15 липня 2014 року РЕВ №5 при УДАІ ГУМВС України в м. Києві.
На підставі заяви від імені позивача та пояснення, стосовно втрати свідоцтва про реєстрацію, перереєстрація автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, номер кузова НОМЕР_2, 2013 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1, належного позивачу, була здійснена відповідачем на ім'я ОСОБА_2 на підставі довідки-рахунку серії ААЕ №087826 від 02 квітня 2015 року, виданої ТОВ "Ореон-Трейд", акту огляду, свідоцтва про реєстрацію серії НОМЕР_5 від 02 квітня 2015 року та відповідної заяви нового власника.
Позивач заперечував втрату ним свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 15 липня 2014 року, також зазначив, що не звертався 02 квітня 2015 року до відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи №5 відповідача з приводу видачі дубліката свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та з приводу зняття з обліку належного йому автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2. Крім того, позивач зазначив, що ніколи не відчужував належний йому вказаний вище автомобіль, а також ніколи не видавав жодних довіреностей або інших документів, на підставі яких інші особи могли б від імені позивача вчинити зазначені дії.
У контексті викладеного суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.ч. 1, 4, 5 ст. 34 Закону України "Про дорожній рух", державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків..
Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху.
Для автоматизованого обліку транспортних засобів, що використовуються на вулично-дорожній мережі загального користування і підлягають державній або відомчій реєстрації, та відомостей про їх власників ведеться Єдиний державний реєстр, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України.
Єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків визначена Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року №1388 (далі - Порядок №1388).
Згідно п. 8 Порядку №1388, державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.
Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є засвідчені підписом відповідної посадової особи, що скріплений печаткою: довідка-рахунок за формою згідно з додатком 1, видана суб'єктом господарювання, діяльність якого пов'язана з реалізацією транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери; договори та угоди, укладені на товарних біржах на зареєстрованих у Департаменті Державтоінспекції бланках, договори купівлі-продажу транспортних засобів, оформлені в Державтоінспекції, інші засвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортні засоби; копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин; довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску; акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача; митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронна митна декларація, або видане митним органом посвідчення про реєстрацію в підрозділах Державтоінспекції транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери; договір фінансового лізингу; акт про проведений аукціон або постанова та акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби.
Для державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зняті з обліку в підрозділах Державтоінспекції, крім зазначених у цьому пункті документів, що підтверджують правомірність їх придбання, подається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою підрозділу Державтоінспекції про зняття транспортного засобу з обліку. Переобладнання (крім переобладнання для роботи на газових паливах), відчуження, передача права користування і (або) розпорядження придбаних транспортних засобів, не зареєстрованих у підрозділах Державтоінспеції, не допускається.
Відповідно до п. 40 Порядку №1388, зняття з обліку транспортних засобів проводиться після їх огляду в підрозділах Державтоінспекції на підставі заяви власника, документа, що посвідчує особу, виконавчого напису нотаріуса, постанови державного виконавця або рішення суду.
У разі встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в підрозділах Державтоінспекції, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, працівники підрозділів Державтоінспекції оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до відповідного органу досудового розслідування. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються до митних органів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні транспортні засоби.
Згідно з п. 18 Порядку №1388, замість утраченого або непридатного для користування свідоцтва про реєстрацію (технічного паспорта) і номерних знаків на підставі заяви власника або його представника видається нове свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки.
Замість утраченого свідоцтва про реєстрацію (технічного паспорта) знятого з обліку транспортного засобу на підставі заяви власника або його представника підрозділ Державтоінспекції, в якому проводилося зняття з обліку, видає копію реєстраційної картки, яка засвідчується підписом посадової особи, що скріплений печаткою підрозділу Державтоінспекції, із внесенням відповідних службових відміток.
У разі втрати власником свідоцтва про реєстрацію (технічного паспорта) зняття з обліку транспортного засобу проводиться після видачі нового свідоцтва про реєстрацію, крім випадків зняття з обліку транспортних засобів, які перейшли у власність спадкоємця на підставі свідоцтва про право на спадщину (абз. 8 п. 42 Порядку №1388).
Порядок здійснення центрами надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів (далі - Центри), державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів (далі - ТЗ), оформлення і видачі свідоцтв про реєстрацію ТЗ, тимчасових реєстраційних талонів (далі - реєстраційні документи) та номерних знаків на ТЗ визначено Інструкцією про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 серпня 2010 року №379 (далі - Інструкція №379).
Згідно з п. 4.2 Інструкції №379, у разі заміни свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), крім випадків їх втрати або викрадення, проводиться перереєстрація ТЗ. При цьому попередньо видані свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) вилучаються. Вилучені свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) долучаються до матеріалів перереєстрації.
При цьому виконуються дії, передбачені пунктами 3.1 - 3.6, 3.9, 3.11 - 3.13, 3.15 - 3.18 глави 3 цієї Інструкції.
Відповідно до п.п. 3.2 - 3.3 Інструкції №379, особа власника ТЗ або уповноваженої ним особи встановлюється на підставі паспорта громадянина України або іншого документа, що його замінює, для іноземців або осіб без громадянства - на підставі документів, визначених законодавством України.
За Єдиним державним реєстром Державтоінспекції, наявними базами даних АІС "Довідка-рахунок", "Митний документ", "Автомобіль", "Документ", "АРМ-РОЗШУК" проводиться перевірка документів, які подаються до Центру для проведення реєстрації ТЗ. Перевірці підлягають: свідоцтво про реєстрацію ТЗ або технічний паспорт, відповідні документи Держмитслужби, довідка-рахунок, акт приймання-передачі ТЗ, договір купівлі-продажу, біржова угода, інші документи, що підтверджують правомірність придбання ТЗ. Результати проведеної перевірки відмічаються на заяві і підписуються уповноваженою посадовою особою Центру (із зазначенням П. І. Б., дати та часу проведення перевірки).
Відповідно до п. 4.8 Інструкції №379, перереєстрація ТЗ у разі зміни їх власників проводиться на підставі документів, що підтверджують правомірність придбання ТЗ. Зняття з обліку таких ТЗ не проводиться. Попередньо видані свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) вилучаються та долучаються до матеріалів перереєстрації.
Поряд з цим, згідно тверджень позивача, що не спростовано відповідачем, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 15 липня 2014 року не втрачав, до відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи №5 відповідача з приводу видачі дубліката свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та з приводу зняття з обліку належного йому автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2, 02 квітня 2015 року не звертався, а також ніколи не відчужував належний йому вказаний вище автомобіль, а також ніколи не видавав жодних довіреностей або інших документів, на підставі яких інші особи могли б від імені позивача вчинити зазначені дії.
Також, суд звертає увагу, що згідно висновку почеркознавчого дослідження №1-23/06, складеного 23 червня 2015 року судовим експертом ОСОБА_3 Українського центру судових експертиз, підписи від імені ОСОБА_1, зображення яких міститься в електрофотокопії заяви №60766365 від 02 квітня 2015 року в графі "Зміст заяви перевірив(ла)" після слів "Зміст заяви перевірив(ла)", в електрофотокопії заяви №60766365 від 02 квітня 2015 року у стовбці "Здав" (останній стовбець таблиці у нижній третині аркушу, на якому розташована роздрукована заява) під словом "Здав", в електрофотокопії заяви №60766365 від 02 квітня 2015 року у стовбці "Отримав" (останній стовбець таблиці у нижній третині аркушу, на якому роздрукована заява) під словом "Отримав", в електрофотокопії Пояснення від 02 квітня 2015 року, а також рукописні записи, зображення яких міститься в електрофотокопії "Пояснення" від 02 квітня 2015 року, а саме: "Пояснення: Свідоцтво про регистрацию загубив при нивизначених обставинах. 2.04.2015", виконані не ОСОБА_1, а іншою особою.
Поряд з цим, суд звертає увагу, що рішенням Дніпровського районного суду міста Києва від 29 жовтня 2015 року у справі №755/12948/15-ц (набрало законної сили 23 листопада 2015 року) за позовом ОСОБА_1 до ТОВ "Ореон-Трейд", ОСОБА_2 про визнання договорів недійсними та визнання права власності позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено: визнано недійсним договір комісії №б/н від 02 квітня 2015 року, укладений від імені ОСОБА_1 з ТОВ "Ореон-Трейд"; визнано недійсним договір купівлі-продажу автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, номер кузова НОМЕР_2, 2013 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1, укладений 02 квітня 2015 року між ТОВ "Ореон-Трейд" та ОСОБА_2 шляхом оформлення довідки-рахунка серії ААЕ №087826 від 02 квітня 2015 року; визнано за ОСОБА_1 право власності на автомобіль марки Land Rover, модель Range Rover Sport, номер кузова НОМЕР_2, 2013 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1; скасовано державну реєстрацію транспортного засобу автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, номер кузова НОМЕР_2, 2013 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1, проведену центром ДАІ №5 ГУМВС України в м. Києві 02 квітня 2015 року на ОСОБА_2
Враховуючи вищезазначене у сукупності суд приходить до висновку про протиправність оскаржуваних дій відповідача.
Згідно з ч. 1 ст. 11, ч. 1 ст. 69, ч.ч. 1, 2, 6 ст. 71 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Таким чином, із системного аналізу вище викладених норм та з'ясованих судом обставин вбачається, що позов ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві в особі Центру №3 надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, підпорядкованих Управлінню Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві, третя особа: ОСОБА_2, про визнання протиправними дій є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 69-71, 86, 94, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи №5 Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві щодо видачі 02 квітня 2015 року свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 (дублікат свідоцтва НОМЕР_4) на автомобіль марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2.
3. Визнати протиправними дії відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи №5 Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві щодо зняття з обліку 02 квітня 2015 року автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2.
4. Визнати протиправними дії відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи №5 Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві щодо реєстрації 02 квітня 2015 року автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover Sport, номер кузова НОМЕР_2, за ОСОБА_2 та видачі номерного знаку, відмінного від номерного знаку НОМЕР_1, а також свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, відмінного від свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 15 липня 2014 року.
5. Присудити на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3) здійснений ним судовий збір у розмірі 511,56 грн. (п'ятсот одинадцять гривень п'ятдесят шість копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві (код ЄДРПОУ 24523569).
Копії постанови направити сторонам та третій особі (вручити їх уповноваженим представникам) у порядку та строки, встановлені ст. 167 КАС України.
Відповідно до ст.ст. 185, 186 КАС України, постанова може бути оскаржена шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом десяти днів із дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Згідно зі ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.М. Данилишин