УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
14 липня 2016 року Справа № 803/931/16
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Дмитрука В.В.,
при секретарі судового засідання Шепталовій А.Ю.,
з участю позивача ОСОБА_1,
представників третіх осіб: КП «Луцькводоканал» - Мисюк Г.І., Луцької міської ради - Войтини А.М., ДФІ у Волинській області - Марач І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку клопотання відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_5, ОСОБА_1 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Луцької міської ради, Комунального підприємства «Луцькводоканал», Державної фінансової інспекції у Волинській області про визнання незаконною постанови,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_5, ОСОБА_1 звернулися з адміністративним позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) про визнання незаконною постанови від 12 листопада 2015 року № 2769 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП «Луцькводоканал».
13.07.2016 року представник НКРЕКП звернулася до суду з письмовим клопотанням про зупинення провадження у справі у зв'язку із необхідністю належного виконання відповідачем вимог суду щодо підготовки та подання повних письмових заперечень на адміністративний позов, доказів на їх підтвердження, а також перебуванням у черговій відпустці єдиного представника НКРЕКП, що здійснює представництво інтересів відповідача в судах Волинської області.
Позивач ОСОБА_1 зазначила, що НКРЕКП є колегіальним органом, а відтак перебування у відпустці одного представника не є причиною для зупинення провадження у справі, однак вирішення заявленого клопотання поклала на розсуд суду.
Представники третіх осіб підтримали клопотання про зупинення провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання про зупинення провадження у справі та витребування доказів підлягає до задоволення з наступних мотивів та підстав.
Відповідно до частин першої, другої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно із пунктом 4 частини другої статті 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Ухвалами суду про відкриття провадження в адміністративній справі, про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового засідання від 05.07.2016 року зобов'язано відповідача надати письмові заперечення і всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, з приводу якого подано позов, докази в їх обґрунтування, однак станом на 14.07.2016 року відповідачем витребуваних судом доказів подано не було і, крім того, суду були подані належні докази про перебування у відпустці завідувача Сектору НКРЕКП у Волинській області ОСОБА_6
Отже, з метою забезпечення прав сторін на подання додаткових доказів та належного представництва інтересів відповідача під час судового розгляду, слід зупинити провадження у даній справі до 16.08.2016 року.
Керуючись статтями 41, 71, пунктом 4 частини другої статті 156, статтею 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання про зупинення провадження у справі задовольнити.
Провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_5, ОСОБА_1 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Луцької міської ради, Комунального підприємства «Луцькводоканал», Державної фінансової інспекції у Волинській області про визнання незаконною постанови, - зупинити до 16 серпня 2016 року.
Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до 15 серпня 2016 року подати суду письмові заперечення на адміністративний позов та докази в їх обґрунтування.
Зобов'язати Державну фінансову інспекцію у Волинській області подати суду до 15 серпня 2016 року письмові пояснення з приводу обставин, викладених в адміністративному позові та докази в їх обґрунтування.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлено до 18 липня 2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В.Дмитрук